Juuli- ja augustibeebid 2015 II

Rasedus, lapseootuse mured, rõõmud ja küsimused

Re: Juuli- ja augustibeebid 2015 II

PostitusPostitas Marike1 » 25.02.15, 22:04

Ma olen plaaninud asjade ostmise jätta sinna aega, kui töölt koju jään ehk kaks kuud enne. Ei tea muidugi, kuidas siis jaksu ka on poodides käia.:D Ma juba praegu tunnen, kuidas olen veidi aeglasemaks muutunud. Tahan hommikul tasapisi äragata ja voodist välja tulla. Öösel wc-s käies ka kuidagi aeglaselt liigutan ennast ja tööl olen ka märganud, et samm on ikka rahulikum ja üldse kuidagi. Samas on kuidagi tore vahelduseks niiviisi vaikselt kulgeda. Muidu koguaeg siuh-sauh.
Pilt
Marike1

PostitusPostitas keeksike » 25.02.15, 22:55

Mul selline rumalavõitu küsimus,et kui ma panen käe kõhule ja tunnen tuksumist,kas see on siis mu enda süda,mis tuksub või lapse oma :mrgreen: ammu olen tahtnud küsida.

Mul samm ikka uljas,aga täna tööpäeva lõpus tundsin,kuidas platvormsaapad jalga väsitasid. Jalanõud nagu sussid jalas,aga näe,kõrgus ikka kipub vaikselt väsitama. Rinnahoidja,sukkpüksid,sokid jätavad kehale kohutavad jäljed. See vist pidi tursetele viitama? Tursunud tunne küll pole.
Asjade ostmisest,siis tõesti,tehke nimekiri! Rahakoti paksus annab ju piirid ette,kui vabalt saab võtta ja kas on vaja igal kulutusel silma peal hoida. Perede võimalused on erinevad. Saab uhkemalt,saab vähem uhkemalt...
Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
keeksike

PostitusPostitas Appletiini » 25.02.15, 23:07

Mul oli eelmise lapsega kandelina väga vajalik. Alguses kui soovitati, olin väga skeptiline, tundus nii ebamugav see lina sidumine. Lõpuks ostsin kui laps oli 3.kuune, siis sain aru kui tänuväärt asi, kasutasin seda igapäevaselt ca 6.elukuuni. Samuti inhalaator - meil on Laica UH inhalaator ja ausalt, köha korral asendamatu abiline.
Ma vaatan, siin paljudel oli rinnapump ebavajaliku vidinana kirjas, meil jälle vastupidi, väga oluline abimees! :D
Kasutaja avatar
Appletiini

PostitusPostitas n2ssu » 25.02.15, 23:24

Minul oli ka rinnapump üpris oluline. Ostsin siis kui laps oli sündinud. Alguses tuli korralik rinnapõletik ja ühe käsipumbaga ei saanud ma midagi kätte ja sain medela mini electric pumba millega oli mul väga lihtne. Kuna mul laps magas öösiti ca 12 h jutti ilma ärkamata ja söömata siis hommikuks oli ikka päris ebameeldivalt valus olla ja rinnad olid kivikõvad. Seega pumpasin piima välja kuniks laps magas. Panin endale sügavkülma ka, aga see läks pm kõik ära viskamisele sest mul laps lihtsalt ei tunnistanud ühtegi pudelit.
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
n2ssu

PostitusPostitas LillaLiilia » 25.02.15, 23:36

keeksike see on sinu süda :wink:

Raske on jah öelda kui palju pudi-padi peale läheb. Ma olen loomuse poolest selline säästlik ja ostsin ette vähe riideid ja asju ja ei kahetse. Käsitööd, õmblemist oskan ja õmblesin nt voodiriided, voodipehmendused, mähkimisalused ise. Sugulane pärandas oma 2a vanema lapse riided ja mänguasjad meile. Niiet meil läks tõesti üsna vähe..

Täiesti asendamatu abimees oli lina. Me kasutasime kuni 1.5a. Et kui algul on ta üleni lina sees, siis lõpuks oli vöö ja pepuga minu külhes kinni. Mul jäid käed vabaks ja sain rahulikult toimetada. Selline klammerduja laps oli kuni 2a.

Ebavajalikust kraamist oli meil pump. Ma lihtsalt suutsin käsitsi kiiremini ja rohkem pumpata kui see vidin. Õnneks oli laenatud!
Kasutaja avatar
LillaLiilia

PostitusPostitas k2ty13 » 25.02.15, 23:43

Kõhukoti/kandelina kohta ma ütleks, et tasuks enne mõnda sõbra oma proovida. Asi mille saime õnneks niisama on kõhukott nagu uus tegelikult 3-4 korda kasutanud ja kõik korrad mees, kui käisime nt marsaga ühe korra linnas, korra poes käidud ja siis 2 korda kui auto kaugele pargitud ja jalutada vaja. Endal mul selg ei kannatanud üldse, et ausalt oleks ise ostnud oleks maha visatud raha olnud. Et kellel seljad hellemad kohad tasuks enne proovida.
Rinnapump oleks olnud asjalik kui oleks rp saanud lapsele anda kah mingi aja, siis oleks kindlasti hea olnud välja pumbata, et siis kuskile minna, aga meil oli varakult rpa laps, siis ei tasunud ära ja 2 korda proovisin, et sellega peaks olema hea piima tekitada, aga ei tulnud midagi välja.
Kusjuures meil kasutumad olnud nt talvekombe see talv, sest komplekt osutunud kordades mugavamaks, talvekombe ikka sai selga kah, aga sügise oma ikka väga vähe. Kevadeks nüüd tahangi kilepüksid ostad lapsele nt hoopis (jope olemas). Et enda eelistusi ei saa kah kuidagi ette ennustada enne kui aeg käes.
Ja tegelikult tasuks vist jah list teha kõigist asjadest, mida kohe vaja ja siis kirja panna, mida kindlasti uuena tahaks a.la madrats, turvahäll, mis kellegi jaoks oluline ja siis vaadata palju raha võimalik kõrvale panna ja siis saab näha palju mida teistele asjadele kulutada, sest praegu ju aega pakkumisi jälgida, et soodsaid pakkumisi saada kasutatult, sageli kasutatud asjad polegi teps mitte nii odavad kui arvata võiks.
Pilt

Pilt

Abielus 09.2012
Koos 04.2007
Kasutaja avatar
k2ty13

PostitusPostitas Jutsik » 26.02.15, 0:16

Mul ka Medela electric seisab koos selle mingi imelutipudeliga (mille otsik pidavat olema lähedaseim rinnaga toitmise võttele), aga krt seda teab....võibolla sel korral läheb vaja. Ahjaaa nende kivikõvade ja valusate piima täis rindadega sain hakkama soojaduššiga. See oli imeline vahend nendel hetketel, kui piima tekkis rohkem kui vaja ja põletikuhirmus oli parem lahendus leida. Nendel momwntidel mulle pump ei meeldinud ka seetõttu, et see siiski ka paras pläkerdamine..kuskilt niriseb veidi välja, kleepub jne jne. Sooja dušši all küll kohutavalt naljakas kuidas võib lihtsalt seistes ja mitte midagi tehes piima pritsida, aga aitas nagu võluväel....lisaks see mugavus, et kuna imetamisperioodil on see ainevahetus ja kogu kehaline rütm teine, siis mina tundsin vajadust sagedase värskendamise osas.
Kasutaja avatar
Jutsik

PostitusPostitas Snooze » 26.02.15, 1:36

Mina ostan asju siis, kui tahan, eelarvet ja planeerimist ei ole.
Rinnapumpa, inhalaatorit, voodikarusselli, kõrinaid jms ma ka ei osta ette mitte midagi - kui peaks vaja minema, siis ostan, aga niisama seisma ei taha osta ja ma ei salli, kui kodu on kola täis. Siin kliimas pole muidugi nohu ja köha ka eriliseks teemaks, aga ka Eestis ei olnud mul kahel lapsel sellega probleeme ja inhalaatorit pole kunagi tarvis olnud.
Pilt
Kasutaja avatar
Snooze

PostitusPostitas pupsikukene » 26.02.15, 10:05

Mul see ostunimekiri valmistehtud :D ja päris pikk tuli, kombineerisin erinevatest kohtadest kokku. Tean küll , et tegelikult pole neid asju nii palju vaja, aga esimese lapsega vist ongi nii, et kõike tahaks osta. Panin asjadele ka umbkaudsed summad juurde, mis ma arvan, et võiks maksma minna ja lõppsumma kokku tuli 1800 eurot. Samas polegi see kõige hullem summa, kui mõni uus Ej maksab üle 1000 :D Samas usun, et osad asjad sealt nimekirjast lasen kinkida ja osad asjad vaatan ikka taaskasutusest, näiteks riided. Samas kindlasti tuleb turvahäll uus :)
Jah, peaks ka selle inhalaatori muretsema, nii et kui keegi näeb kuskil head pakkumist, jagage siia ka ikka :)
Mul eile hakkas meeletult kogu see vaagnapiirkond valutama, selline luuvalu rohkem..raske oli isegi kõndida, täna õnneks veidi parem, aga annab ikka tunda. :/
Pilt
Kasutaja avatar
pupsikukene

PostitusPostitas kairitka » 26.02.15, 10:53

Ma hetkel ei vaeva üldse end nende asjade ostuga, teisest lapsest muidugi kõik olemas ka.. Märtsi lõpus peaks soo teada saama, kui tüdruk, siis peaks midagi juurde vaatama.. Aga millele ma mõelnud olen mida seekord tahaks on kaameraga beebimonitor.. No esimese lapsega tundsin sellest väga väga puudust alates sellesy kui roomama ja pysti jne hakkas tõusma..me palju toimetame õues ja maal olles suvilas ka.. Siis oleks hea kui ei peaks koguag tuppa kontrollima jooksma.. Aga see on muidugi väga individuaalne.. Mõnel seisaks vb täiesti kasutult ja eelmine kord ka ma sellele ennem ei mõelnudki kui tõesti tundsin et oleks vaja:)
kairitka

PostitusPostitas kairitka » 26.02.15, 10:56

Aa ja esmarasedatele tahtsin öelda, et kui lapsele vanni valite valige selline millel saab korgi alt ära tõmmata, et tühjaks jookseks, pärast muidu seda suurt kogust vett nii tyytu kuhugi kallata.. Seda sain omal kogemusel tunda:)
kairitka

PostitusPostitas Jutsik » 26.02.15, 11:26

Chilli.ee-s just inhalaatoraparat müügis hinnaga 49.90, et kellel oli soovi ja plaani, siis tundub hea pakkumine olema.
Kasutaja avatar
Jutsik

PostitusPostitas Preili K » 26.02.15, 11:48

Olen ka Teid kuidagi unarusse jätnud, aeg läheb nii kiirelt.
Minuni hakkas jõudma ka "nautimise aeg", kuid pisikeste mööndustega (puusavalu, seljavalu, pidev "raua maitse suus").
Kuid muidu on kõik kenasti :)
Lähedastele inimestele uudised teatatud ning pilk on kevadesse :)
Kasutaja avatar
Preili K

PostitusPostitas ootamatu » 26.02.15, 12:27

Kes teil vanemad lapsed ka on ja kasutasite nende peal väiksena inhalaatorit, siis kas teie oma ka nuttis kogu aeg kui kasutasite? Minu 1,5 aastane nüüd on leppinud sellega, et tuleb ette panna ja tossu tuleb, kuid varem hoidsin nutvat last seal. Kohutav. Ma siis loobusin ja tegin vannitoas auru..
Pilt
ootamatu

PostitusPostitas carmy » 26.02.15, 12:32

Mina plaanin beebiasjade varumisega varsti pihta hakata. Järgmine nädal on arst ja uha, pärast seda ehk. Vanker ja voodi tulevad arvatavasti järelturult. Ainus, mis mul juba olemas on, on turvahäll :D
Tööandja soovib juba teada millal ma koju jään, aga ma veel täpst ei tea. Maini ehk katsun vastu pidada, siis puhkus ja edasi dekreet.
Pilt

Pilt
carmy

EelmineJärgmine

Mine Rasedus

Kes on foorumis

Kasutajad foorumit lugemas: Marru007, oravake1, Põldmarja ja 12 külalist