Oktoobribeebid 2019

Rasedus, lapseootuse mured, rõõmud ja küsimused

Re: Oktoobribeebid 2019

PostitusPostitas Triibik25 » 11.03.19, 14:42

Minul täpselt kaks nädalat veel praadida enne kv uuringut. Viimastel päevadel on mul nii paha olla, et see on midagi kohutavat :( loodan, etkaob peagi jälle ära, kuna vahepeal oli juba täitsa mõnus olla.

Kui mul on 2 nädala pärast kv, siis millal ma verd ja põieproovi viima pean? Äe ütles küll, aga ma üldse ei mäleta. Ma mõtlesin, et kui esmaspäeval on uuring, siis kas reedel oleks hilja analüüse viia?
Pilt

Pilt

Pilt
Triibik25

PostitusPostitas metsahaldjas » 11.03.19, 15:11

Triibik25 kirjutas:Minul täpselt kaks nädalat veel praadida enne kv uuringut. Viimastel päevadel on mul nii paha olla, et see on midagi kohutavat :( loodan, etkaob peagi jälle ära, kuna vahepeal oli juba täitsa mõnus olla.

Kui mul on 2 nädala pärast kv, siis millal ma verd ja põieproovi viima pean? Äe ütles küll, aga ma üldse ei mäleta. Ma mõtlesin, et kui esmaspäeval on uuring, siis kas reedel oleks hilja analüüse viia?

Mulle ütles ämmakas et nädal enne aega on hilja, et pigem 1,5 või 2 nädalat enne aega viia juba proovid ära :)
metsahaldjas

PostitusPostitas Triibik25 » 11.03.19, 15:20

#-o appi.... appi hea, et ma siis praegu ärkasin!!!!!
Mul nüüd mõlema rasedusega mõistus jooksu pannud. Samas ma rõõmus, sest tundub, et see mõistus ja mälu kandusid pojale edasi :lol: loodan, et see beebi saab siis ka mu jao endale, mitte ei lähe täitsa tuulde :lol:
Pilt

Pilt

Pilt
Triibik25

PostitusPostitas Bardon » 13.03.19, 8:55

Minul täitus täna 9 nädalat (: enesetunne on okei va õhtul, kuna siis hakkab väsimus murdma vaikselt. Öisest pissil käimisest olen hetkel pääsenud kuid iseasi kui kauaks :D
Muid tunnuseid mul ei ole kui, et nibud on hellad. Kui ei teaks siis ei saaks arugi, et rase :D
Söömisega ka muidugi nii, et mingi aja tagant peab midagi põske panema muidu tõmbab seest õõnsaks ära.
Muidu olen nö rõõsa ja roosa rase :D
Bardon

PostitusPostitas LL85 » 13.03.19, 9:49

Mul nüüd peale kahte hullu nädalat ka elujõud veidi tegasi tulnud. Kadestan neid kellel suurt midagi viga pole :)
Kuna mul esimene rasedus ja enamuses siin suurema kogemusega, siis mõtlesin, et ehk oskate soovitada mingit head niisutavat kreemi kõhule. Kuna ma üldiselt suht alakaalus, siis mul alakõht juba täiesti punnitab õhtuks :)
LL85

PostitusPostitas teeeleh » 13.03.19, 9:59

Oee, mul on ka niii halb olla, mõni päev on parem, aga täna jälle nii kohutav. Homme saab 9 nädalat täis, äkki veab ja varsti hakkab paremaks minema?
teeeleh

PostitusPostitas Mammu25 » 13.03.19, 12:01

Minul sai täna 7+0 ja mul veel ei ole paha, aga hirm on küll, et kohe kohe hakkab :D kõikide eelmiste rasedustega on selleks ajaks juba halb olla olnud. Sel korral soovitas arst ülepäeviti b vitamiine juurde võtta, vb see tõesti aitab.
Aga kõht läheb küll sekundiga tühjaks, ma ei teagi mida teha, u 1 kilo on juba juurde tulnud.
Kreemide soovitusi ootaks isegi, sest esimene rebestas mu keha küll igalt poolt katki.
Ja tunne on ikka imeline, nii kaua olen seda väikest beebikest oodanud :smt060
Mammu25

PostitusPostitas elevant » 13.03.19, 12:26

Mul täna 7+4 ja ikka juba üle kahe nädala iiveldan päev läbi. Ainult hommikul paar tundi ja öösel magades enam-vähem ok. Eelmistega polnud ma nii läbi. Lõhnad ka nii tugevad ja ajavad närvi. Söögi osas tundub kõik öka ja tänu sellele kiloke alla läinud. Värskelt pressitud apelsinimahla jooks küll koguaeg.

Kas keegi ise nö oma rahakotiga mingeid lisauuringuid plaanib teha lisaks?
Kasutaja avatar
elevant

PostitusPostitas Inglike95 » 13.03.19, 13:05

Mul tänasega 7+1, eile käisin arsti juures ja süda lõi ilusti. Uus arstiaeg aprillis ja siis kv ka. Veab neil kel ainult iiveldus, sest ma alates laupäevast nüüd iga päev oksendanud :( Lõhnad ajavad hulluks ja söögi osas ka öakk :D Energiatase null ja ainult magaks. Õnneks olen teistel põhjustel haiguslehel ja saan endale pikka und lubada aga kõigi eelduste kohaselt järgmine esmasp. tööle, seega peab enda viimsedki energiavarud välja võtma, et tööd suudaks teha.

Ma alguses kaalusin seda Oscar testi aga kuna pelgus mulle seda aprillis juba tehakse (küll vist mitte nii detailselt), aga siiski, siis mõtlen, et ei ole mõtet veel uuesti hakata minema. Muude uuringute kohta ma pole väga uurinudki. Mis teised ses osas mõtlete või mida näiteks oma esimeste rasedustega olete lisaks lasknud uurida?
Inglike95

PostitusPostitas Triibik25 » 13.03.19, 13:29

Minul juba 11ndl täis, aga enesetunne paremaks ei paista minevat. Kaalus veel juurde võtnud ei ole. Esimese rasedusega oli selleks ajaks juba +3,4kg.. 8-[
Uuringute osas ei võtnud ma esimese lapsega tasulisi lisals ega võta seekord ka ilmselt. Suure tõenäosusega mõtleks sellele juhul, kui mingi kahtlus jääks hinge kas ikka kõik korras jne. Olen kuulnud, et riiklikus teevad mõned arstid uuringuid nö ülejala, kuid õnneks endal seda kogemust ei ole.
Pilt

Pilt

Pilt
Triibik25

PostitusPostitas Bardon » 13.03.19, 13:57

Vaatan, et päris paljudel ikka paha olla, iiveldab, oksendate. Pidage vastu ja väga tublid olete (:
Võiks öelda, et mind on vist õnnistatud hetkel ses osas kuna mina sellega rinda pistma ei pea. Loodetavasti ei pea ka hakkama :D

Kuna ma esmarase siis hetkel ma küll ei plaani tasulisi uuringuid juurde võtta (: usun, et pole vajadust selleks. Ja saan kõik asjad ka niisama teada. Juhul kui peaks tekkima soov siis mõtleme sellele (: ning vaatame kas on ikka vaja :D

Mina mõtlesin, et ehk katsetan kooksrasvaga end kreemitama hakata. Peaks piisavalt nahka ära toitma (:
Ning lõhnab ka hästi :D
Bardon

PostitusPostitas Suhkrukringel » 13.03.19, 19:32

Minul täna 7+3 ja homme esimene arstivisiit. Enesetunne on hea, vahel tekib kerge iiveldustunne, aga selle vastu aitab söömine. Isu on üldse hea ja kõht läheb ruttu tühjaks. Rinnad on algusest peale hellad, eriti öösiti külge vahetades. Öised pissilkäigud ka juba nädalaid, aga mul üldse pirts põis :roll:

Hetkel lisauuringutele väga mõelnud ei ole, kuigi tahaks mingit kindlust küll, kas kôik normaalne ja sugu varem teada. Ehk arstilt/ämmaemandalt uurin, mida nad soovitavad teha. Ei oska ise midagi tahta, mis on vajalik. Verest hcg mõõtmisest ei teadnud ma ka midagi ja olen siit lugedes aru saanud, et paljud teevad seda. Ilmselt esimese rasedusega alles õpitaksegi, mis toimingud ja millal üldse vajalikud on. Siiani olen pidanud guugeldamisega kõike õppima, sest rasedusest ei tea veel keegi peale elukaaslase, mistõttu ei saa kelleltki küsida ka. Homme pärast esimest visiiti olen loodetavasti palju targem :)
Suhkrukringel

PostitusPostitas kellykas92 » 14.03.19, 10:29

Mul oli paar päeva tagasi ka arsti juures käimine, siis oli 9+3. Fookus ei olnud seekord beebil (kuigi temaga on kõik korras :)), vaid munasarjatsüstil, mis avastati rasedusega arvele võtmisel. Tsüst on suur, 8x5cm ja arst pole päris kindel, mis sellega teha. Ütles, et pigem vist ikka ei torgiks seda raseduse ajal, sest opil on omad riskid. Aga samas jääb alati võimalus, et see võib pöörduda kuidagi vms ja hakata segama ja valu tegema.. ma ei teagi. Kellelgi kogemusi?
kellykas92

PostitusPostitas Suhkrukringel » 14.03.19, 23:44

Minul täna esimene arstivisiit tehtud, päevadest on 8+3, aga rasedust oli siiski 6+6. Ilmselt oli pikk tsükkel seekord. Aga nii eriline tunne oli elus esimest korda seda pisikest täppi ekraanil näha, süda tuksumas :smt007

Uuringutest räägiti nii palju, et Oscar aprilli lõpus ja veel soovitati Niptify teha. Olengi nüüd mõtlemas, kas teha Oscar riiklikus või Šoisi juures..
Suhkrukringel

PostitusPostitas Triibik25 » 15.03.19, 14:07

kellykas92 kirjutas:Mul oli paar päeva tagasi ka arsti juures käimine, siis oli 9+3. Fookus ei olnud seekord beebil (kuigi temaga on kõik korras :)), vaid munasarjatsüstil, mis avastati rasedusega arvele võtmisel. Tsüst on suur, 8x5cm ja arst pole päris kindel, mis sellega teha. Ütles, et pigem vist ikka ei torgiks seda raseduse ajal, sest opil on omad riskid. Aga samas jääb alati võimalus, et see võib pöörduda kuidagi vms ja hakata segama ja valu tegema.. ma ei teagi. Kellelgi kogemusi?

Ma konsulteeriksin ilmselt ka mõne teise arstiga.. hoia meid kursis!

Nii vahva, et arstidel käidud ja südamed lõid :smt055 mul ülejärgmise esmaspäeva ees meeletu hirm :roll: ei teagi miks täpselt.. aeg ikka niiiiii venib.
Pilt

Pilt

Pilt
Triibik25

EelmineJärgmine

Mine Rasedus

Kes on foorumis

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist