Märtsibeebid 2019

Rasedus, lapseootuse mured, rõõmud ja küsimused

Re: Märtsibeebid 2019

PostitusPostitas p2ikene » 10.08.18, 19:10

Zoella, jah, pole mõtet vana halba asja meenutada. Praegu meil kõigil positiivne asi käimas, seega tuleb sellele keskenduda ja rõõmus olla.
p2ikene

PostitusPostitas Effu » 10.08.18, 20:29

Mina käisin ka esimeses UHs ja nägin selle pisikese tuksuva südamekese ära :smt060 vastas täpselt 8+1 ovulatsiooni järgi :D oeh, nüüd vaid septembri algust oodata, et KV UH oleks :)
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
Effu

PostitusPostitas Sikikiki » 10.08.18, 22:49

Minult juba esimene julge küsis, kas ootan beebit :)
Mul oli küll telk seljas ja puha, aga hoidsin oma aastast süles ja kuidagi moodi paistis ikka raseda kõht välja. Ma ei plaaninud veel rääkida, aga tagasi ajama ka ei hakka.
Ma pole isegi veel selle kolmanda lapse mõttega kohaneda jõudnud.
Sikikiki

PostitusPostitas ellu25 » 11.08.18, 7:00

Ebanormaaaalne [-( terve öö olen kantkendlikult maganud, sest laps haige ja ärkab kogu aeg ja sellegipoolest on vabal päeval kell pool 7 uni läinud kui laps ja mees magavad magusat und.. ja siis päeval tahan ainult magada
ellu25

PostitusPostitas KaroliineKe » 11.08.18, 7:34

Minul on selle rasedusega ikka nii paha olla kogu aeg. Esimesed kaks rasedust möödusid justkui vaevusteta, mäletan, et väga lühikest aega iiveldas ehk tõesti mõned päevad. Kolmas rasedus oli alates 7+ kuni 15 nädalat kogu aeg iiveldas, no algas pärast hommikusööki ja kestis kell 9-12 ning siis pärast lõunat alates kell 14 kuni magamaminekuni ja uni oli ka meeletu. Praegu tundub sama rada minevat. Ei teagi, kas vanadusest? Viimased rasedused olen nüüd vanuse mõttes ka 30 ja peale. :D

Enne oli juttu OSCAR testist. Kliinikumis on see test tasuliste testide nimekirjas, maksab 71 eurot ja mingid sendid peale, kuigi huvitav on see, et lugedes Kliinikumi kodulehelt ma nagu aru ei saanud, mille poolest see I skriiningu uuring nii väga erinev on OSCAR-ist, sest seda I skriiningu uuringut tehakse ka juba teistmoodi, kui aastal 2010. Tol ajal ei olnud vaja nii palju pabereid täita ning UH polnud ka nii hilja (12.-13. nädalal). See suund on küll ka Kliinikumis, mis mind kolmanda lapse rasedusega imestama pani, et see UH kestis nii-nii kaua. Ultraheliarst võttis pärast veel aja (no tubli 10 minutit ikka), et seletada lahti kõik tulemused, mis ta välja printis (terve A4) ning selle sai rase endale, arsti jaoks olid andmed arvutis olemas. See oli täiesti tavaline I skriiningu ultraheli kusjuures, polnud ma ei riskirase ega midagi seesugust.
KaroliineKe

PostitusPostitas Mahlajook » 11.08.18, 10:22

Oi, kui palju meid on, kellel kurvad kogemused :(
Eile töölt koju sõites hakkas üle pika aja jälle halb. Tegi kohe õnnelikuks mind :D ja coca aitas hädast välja.
Täna hommikul tundsin kergeid torkivaid valusid ka. Nii et päris positiivne :wink:

Täna sünnipäevale minek ja mina kui veinisõber, pean jälle kuidagi ära viilima. Mida te olete vabanduseks toonud?

Täna 9+6.
Pilt
Mahlajook

PostitusPostitas kata177 » 11.08.18, 10:27

Eile sai esimene ports analüüse antud (pissiproov ja vereproov). oh...see polnud üldse meeldiv. Öösel ei saanud eriti hästi magada ning lõpuks sain peavalu ka. Olen harjunud ikka 1 tassi kohvi hommikul jooma (kuigi tihti jääb ka see poolikuks). EKs eile jäi kohvi lihtsalt hilja peale ning oligi peavalu platsis.
Aga vähemalt esimene sats tehtud, õnneks vereproove vist polnud raseduse ajal väga palju. Eelmise raseduse ajal pidin peaaegu iga kord uriiniproovi küll viima.

Mahlajook, mul on tavaliseks põhjuskes olnud peavalu :) Aga samas pisike klaasike vist ei tee ka halba? Mäletan, et esimese raseduse ajal oli mul jõulupidu ning siis "jõingi" ühte ja sama klaasi veini terve õhtu :D Klaas oli vähemalt ees ning vahepeal tõstsin seda ka ikka :)
Pilt
kata177

PostitusPostitas murulible » 11.08.18, 11:21

Ma alkoholiga suur sõber ei ole, niiet minu puhul on tavaline, kui klaasist keeldun. Aga kui varasemalt on vaja olnud vabandust välja mõelda, siis olen ka peavalu ettekäändeks toonud. No ja muidugi see, et tuleb rooli minna.

Kata177, nüüd vaatasin ka meie tickereid kõrvuti. Tõesti imelik, ei tea, millest see erinevus. :D
Pilt
Kasutaja avatar
murulible

PostitusPostitas KaroliineKe » 11.08.18, 12:23

Kui me oleme mehega koos käinud, siis on mul olnud ettekääne, et "leppisime kodus juba kokku, et täna on minu kord autojuht olla". Kui on meil külas oldud või naabritel külas, siis olen lasknud välja valada ja siis tiksunud selle ühe klaasi taga ja siis järsku avastanud tavaliselt, et mu klaas on tühi. :D Mu abikaasal on imetabane komme vahepeal mu klaas niuhti tühjaks juua nii, et keegi tähele ei pane ja siis kõva häälega küsida: "Oi, sulle ei olegi keegi juurde vahepeal valanud".
KaroliineKe

PostitusPostitas Ellu21 » 11.08.18, 13:21

Mina sain eile esimeses ultrahelis käidud. Ultraheli luges lapse suuremaks, kui tegelikult on. UH järgi oli laps 9+5 ja päevade järgi 8+5. UH näitas tähtajaks 10.03. Seega nädal varem kui päevade järgi. Käisin Elites et rasedust tuvastada, aga arvele tahaksin võtta TÜ kliinikumi, aga ma ei tea mis seal toimub. Neil aegadega väga jama seis. Pakuti alles 10.09. Aga siis rasedust 15 nädalat umbes.
Kas keegi teab Tartus kliinikut, kus haigekassa veel rahastab?
Ellu21

PostitusPostitas KaroliineKe » 11.08.18, 13:36

Ellu21 kirjutas:Mina sain eile esimeses ultrahelis käidud. Ultraheli luges lapse suuremaks, kui tegelikult on. UH järgi oli laps 9+5 ja päevade järgi 8+5. UH näitas tähtajaks 10.03. Seega nädal varem kui päevade järgi. Käisin Elites et rasedust tuvastada, aga arvele tahaksin võtta TÜ kliinikumi, aga ma ei tea mis seal toimub. Neil aegadega väga jama seis. Pakuti alles 10.09. Aga siis rasedust 15 nädalat umbes.
Kas keegi teab Tartus kliinikut, kus haigekassa veel rahastab?

Kliinikumis ongi praegu täiesti jama aega saada, sest kuni 31. august on neil lühendatud tööpäevad ning arstid puhkavad. Mul endal oli ka paras šokk, kui juuli keskel helistasin, et tahaksin aega rasedusega arvele võtmiseks ja esimene vaba aeg oli 7. sept. Mina soovitan mingi suvalisel tööpäeval ajavahemikus kell 8-15:30 sinna kohale minna ning paluda valvearstile aega. Öeldagi, et on vaja rasedus tuvastada. Mõnedel juhtudel olen kuulnud, et on ka öeldud, et kõht valutab või on vaja ära sõita või mida iganes. Alati saab muidugi ka paluda aega ämmaemanda juurde ehk sinna saab kiiremini. Tartus ma pole kursis, kas mujal saab ka arvele end võtta nö riiklikus korras. Mina ise sain oma asjad õnneks õigel ajal tehtud, sest mul oli 5+4 verejooks ja olen saanud juba kolm korda arstil käia, aga kuna ma juulis aega ei saanud, siis küsisin telefonitsi, mil mu arst puhkuselt tagasi on ning plaan oli tema vastuvõtu ajal kabinetti helistada ning otse aega paluda.

Kuna mul on täna 8+6, siis ma nt pean juba 21.august minema vereanalüüse andma (nad tahavad, et oleks 9/10 nädalat) ning 7. sept (12+5) on mul juba I skriiningu ultraheli aeg ning seegi saatekiri on arsti poolt väljastatud ning vajalikud paberid juba täidetud.
KaroliineKe

PostitusPostitas Viigimari » 11.08.18, 15:02

Ma ka juuli keskpaigas panin TÜKi aega, siis arstile oleks alles sept. saanud, aga pakuti ka ämmakale ja käisin ämmaemanda juures arvele võtmas, kuid siis oli ka ooteaeg pea kuu aega. Ma ise pablasin, et kuidas ämmakas ikka arvele vòtta saab, eelmine kord võttis küll arst, aga ämmakas ütles, et neil koguaeg ämmakad ka arvele võtnud ja UH aparaadid pidid olema igas kabinetis (2a tagasi polnud), et tundus täitsa ok :wink:
Pilt

Pilt
Viigimari

PostitusPostitas Ellu21 » 12.08.18, 13:00

Ma sain endale Tamme Erakliinikusse aja. Võtan ennast sinna arvele ka. Netis on üleval, et teevad haigekassaga koostööd. Seega loodan et hilisemaid üllatusi ei tule.
Ellu21

PostitusPostitas Viigimari » 12.08.18, 14:14

Seal vist jah midagi maksab haigekassa kinni, aga minu arust mingid asjad pead ikka ise maksma. Muidugi ma pole 100% kindel. Ja KV-d ja LA-d vist ikka TÜKis.
Pilt

Pilt
Viigimari

PostitusPostitas Mahlajook » 13.08.18, 9:22

:smt049 :smt049 :smt049
Käisin arstil 8) Kõik ok, süda lööb, rasedus tänasega lausa paar päeva suurem - 10+2. Muidugi võttis mul pisarad voolama :smt055

Süda rahul kohe.
Pilt
Mahlajook

EelmineJärgmine

Mine Rasedus

Kes on foorumis

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist