Veebruari Beebid 2019

Rasedus, lapseootuse mured, rõõmud ja küsimused

Re: Veebruari Beebid 2019

PostitusPostitas Kreekasalat » 13.06.18, 10:02

Tere uutele :smt006

Ma ka väga rahul meie grupiga. Alguses kui sain teada, et veebruaris tähtaeg siis mõtlesin küll, et keegi peale minu kindlasti rohkem veebruaris ei sünnitagi. Nii lühike kuu ja keset talve veel ka. Paljud ikka tahavad suvel sünnitada :D aga nüüd olen nii rahul meie pisikese kokkuhoidva grupiga.

Mul hormoonid ikka möllavad. Täna olen juba 2 korda nutnud ja 10 korda vihastanud mehe kui ka lapse peale. Ega nad ei taha paha aga suudavad mind nii närvi ajada kuidagi. Eks 1a8k vanusena ju ikka vaja piire testida ja teha täpselt seda mida keelatakse.

Kellel on veel nö väikese vanusevahega lapsed siis kas plaanite suurema panna sügisel sõime ja vahepeal tööle minna ka? Või on see esimene sõimeaasta nagunii nii lootusetu haigus haiguse otsa, et parem ikka kodus olla? Ja palju teil laste vanusevahe tuleb ka?
Kreekasalat

PostitusPostitas Kikuts » 13.06.18, 10:56

Minu laps saab sügisel alles aastaseks, ehk tema sõime ei lähe veel niipea. Ilmselt hakkan järgmisest sügisest tasapisi harjutama.

Iiveldus on ikka täie rauaga kallal ja oksendanud olen ka juba palju, ei mäletaks et eelmise raseduse algus nii hull oleks olnud. Väsimus on ka suur, tahaks ainult magada :) panustan sellele, et I trimestriga saab see läbi nagu eelminegi kord.

Vanker on mul olemas aga turvahälli kavatsen uue osta. Riideid esimesteks kuudeks on ka üsna palju ja alguse riided pigem neutraalsed aga ilmselt ostan ikka juurde ka :P

Sisetunne ennustab seekord tüdrukut aga kindlat eelistust ei ole, peaasi et on terve laps. Esimesega teadsin kohe, et on poiss.
Pilt
Pilt
Kikuts

PostitusPostitas zipzic » 13.06.18, 11:03

Kreekasalat mina ei soovitaks last vahepeal sõime panna. Kui vana ta sul sügiseks on? Minu laste vanusevahe on 1a5kuud ja mina panin nad lasteaeda peale teist eluaastat (tüdruk sai novembris 3 ja poiss aprillis). Isegi siis olid nad pidevalt haiged. Tööl alguses ikka päris keeruline käia, sest ei taha pisikest kohe täiskoormusega ka hoidu panna, hea kui 1-2 puhkepäeva ka.
Ja kui paned suurema hoidu ja beebi kodus, siis saab ka beebi kõik toredad viirused. Igaljuhul kui ei ole tõsist vajadust last hoidu panna, siis ma seda veel ei teeks.
Pilt
Kasutaja avatar
zipzic

PostitusPostitas Mari1 » 13.06.18, 11:54

Kreekasalat kirjutas:
Kellel on veel nö väikese vanusevahega lapsed siis kas plaanite suurema panna sügisel sõime ja vahepeal tööle minna ka? Või on see esimene sõimeaasta nagunii nii lootusetu haigus haiguse otsa, et parem ikka kodus olla? Ja palju teil laste vanusevahe tuleb ka?

Minul siis ees kaks suuremat last. Esimese ja teise lapse vanusevahe on 1aasta 10kuud. Nüüd teise ja kolmanda lapse vanusevahe peaks tulema 2aastat 8kuud. Suurem käib juba lasteaias ja väiksem läheb ka nüüd augustikuust aeda. Ehk siis 2,2aasta vanuselt. Ise vahepeal tööle ei lähe. Olen kodus puhkan ja tegelen hobidega, mis ka natuke kasu toovad. Ja nii saan suurematele lastele ka puhkepäevi anda. Haigusi ei karda, suurem neid eriti lasteaiast koju pole toonud, pigem tema haige aga väiksemat pole nakatanud. Ja veebruarikuuks on väiksem ka juba mõnusalt lasteaiaga harjunud. Ning mul lihtsam kodus beebiga tegeleda :)
Pilt
Kasutaja avatar
Mari1

PostitusPostitas Kreekasalat » 13.06.18, 12:35

Zipzic kahjuks seda võimalust, et kodus niikaua suuremaga olla, ei ole mul :( sõime minemise ajaks on ta 1a11k seega vanust juba natuke on ka. Mul tuleb laste vahe 2a5k seega päris pikk aeg ilma sissetulekuta elamiseks. Isegi tööl käies ja vahepeal hoolduslehel olles, makstakse seda miinimumpalga järgi aga see on palju parem, kui mitte midagi. Tegelikult tahaksin ka ise vahepeal kodust välja saada ning asjalik olla, enne kui uuesti mähkmetesse sukeldun :lol:
Viimati muutis Kreekasalat, 13.06.18, 13:00, muudetud 1 kord kokku.
Kreekasalat

PostitusPostitas zipzic » 13.06.18, 12:49

mrsalice kirjutas:Minul kõht ikka valutab, nagu päevade eelne valu. Nüüd õhtul avastasin wc käies, et paberile jäi natukene roosakat punakat. Nii muretsen. Homme arstiaeg, aga nii kardan, et nüüd läheb jälle halvasti.

mrsalice kuidas sul täna on? Kas ikka määrib? Kas oled juba arsti juures ära käinud?
Igaljuhul hoian sulle pöidlaid [-o<
Pilt
Kasutaja avatar
zipzic

PostitusPostitas mrsalice » 13.06.18, 13:07

zipzic kirjutas:
mrsalice kirjutas:Minul kõht ikka valutab, nagu päevade eelne valu. Nüüd õhtul avastasin wc käies, et paberile jäi natukene roosakat punakat. Nii muretsen. Homme arstiaeg, aga nii kardan, et nüüd läheb jälle halvasti.

mrsalice kuidas sul täna on? Kas ikka määrib? Kas oled juba arsti juures ära käinud?

Ma jõudsin just kontorisse tagasi. Rasedust ei olnud 6+1 nagu mensu järgi, pigem 5+ millegagi. Samas, mul pigem ov olnud tsükli 16-19 päeval ja luteaalfaas lühike, ja alguses need mõned päevad ju loevad päris palju?? Esimene õrn pos test oli tsükli 26ndal päeval. Oeh ei tea.

Rasedus muidu oli emakasisene, lootekott ja rebukott olemas. Ämmakas oli tore, aga ta näitas ka, et veidi määris veriselt. Ütles, et ma ei muretseks väga palju, et ega pole midagi teha ja pani uue aja 29ndaks. Ja ütles, et pole mõtet minna verd andma. Lihtsalt võtku ma rahulikult, söögu foolhapet, võtku no-spat kui valutab ja erakorralisse kui hakkab veritsema. Kurb tuju on küll.
Kasutaja avatar
mrsalice

PostitusPostitas zipzic » 13.06.18, 13:32

mrsalice kirjutas:
zipzic kirjutas:

Ma jõudsin just kontorisse tagasi. Rasedust ei olnud 6+1 nagu mensu järgi, pigem 5+ millegagi. Samas, mul pigem ov olnud tsükli 16-19 päeval ja luteaalfaas lühike, ja alguses need mõned päevad ju loevad päris palju?? Esimene õrn pos test oli tsükli 26ndal päeval. Oeh ei tea.

Rasedus muidu oli emakasisene, lootekott ja rebukott olemas. Ämmakas oli tore, aga ta näitas ka, et veidi määris veriselt. Ütles, et ma ei muretseks väga palju, et ega pole midagi teha ja pani uue aja 29ndaks. Ja ütles, et pole mõtet minna verd andma. Lihtsalt võtku ma rahulikult, söögu foolhapet, võtku no-spat kui valutab ja erakorralisse kui hakkab veritsema. Kurb tuju on küll.

No loodame parimat, praegu ju veel lootust.
Pilt
Kasutaja avatar
zipzic

PostitusPostitas Kreekasalat » 13.06.18, 13:49

Mrsalice loodame tõesti parimat, et järgmine kord näeksid juba ühte pisikest südant sealt tuksumas [-o<
Kreekasalat

PostitusPostitas Õnnepääsuke » 13.06.18, 13:55

mrsalice kirjutas:

Hey :smt006 Minul on ka OV 19 päeval, mitte enne. Tsükkel ise 32 päeva ning Luteaalfaas on 12 p. Mul kõikide rasedustega öeldud, et loode väiksem arvatust, sest nemad raiuvad seda juttu, et ov on 14 p peale 1 tsükli päeva. Aga see ei ole ju kõikide puhul nii. Nüüd olen FLO äpiga jälginud pikalt ja enam ei saa keegi mulle hirmu süstida. Tean hästi, millal ja mis. Kõik on seni hästi l'äinud.
Praeguse rasedusega säästan end teadlikult sellest jamast ning ei lähe ämmaka juurde enne kui on 9. nädal. Siis on juba kindlalt südamelöögid, loode piisavalt suur jne. Ei ole vaja pabistada.
2011:)
2013:(
2014:)
2017:(
2018:(
Kasutaja avatar
Õnnepääsuke

PostitusPostitas Evy » 13.06.18, 15:28

Mul eelmise rasedusega oli ka nii, et kui käisin esimest korda ämmaka juures, siis ei olnud midagi veel näha. 2 nädalat hiljem oli südametöö ilusti olemas. Ning siis oli ka rasedustesti peal õrn ja vaevuaimata triip. Seega ei maksa üle mõelda. Kõik läheb hästi ;)
Evy

PostitusPostitas Svki » 13.06.18, 16:44

Tervitused ka minu poolt. Teine laps, esimene 5,5a. Arvestuse järgi 6+3 nädalat ja olen juba kohe algusest vaevelnud meeletu iiiveldusega, pearinglusega, istusega jne. Tööl on väga raske käia. Ämmaemanda aja sain alles 4 juuli. Nii pikad ajad igal pool. Aga loodan ka et kõik hästi läheb ja hoian saladust kuigi see On väga raske kui kõik öökima ajab. Oletatav tähtaeg 3 veebruar.
Svki

PostitusPostitas zipzic » 13.06.18, 19:16

Arstil käidud, süda tuksus ilusti ja rasedus vastas isegi 7+2 nädalale :)
Aga mul eile ja täna hommikul päris jubedad emaka toonused olnud. Arst nägi seda ka uh-ga. See võib tähendada raseduse katkemisohtu :(

Igaljuhul arst kirjutas duphaston tabletid välja.
Ämmaemanda aja sain 25.juuni ja dr. Šoisi juurde oscarisse lähen 20.juuli.
Pilt
Kasutaja avatar
zipzic

PostitusPostitas Gemi » 13.06.18, 22:06

Heihei! Neljas laps tulemas :)
Peaksin ennast juba veidi veteranina tundma, aga ohh ei :) Iiveldama hakkan niikuinii, eelnevate rasedustega haiglas tilga all olnud nädalaid :) Rasvased triibud sain eile õhtul, ämmakale ei kiirusta.
Kasutaja avatar
Gemi

PostitusPostitas Pisike_86 » 13.06.18, 23:02

Ma õhtul siis läksin poodi suure hurraaga,et banaani ja joogijogurtit osta. Koju jõudes, pisem tuli vastu esikus ja hüüdis "baanu" . Ma siis läksin kööki baanut koorima ja tükeldama,et laps ka saaks. Koorides tuli ninna veider käärimise lõhn. Lasin plikal nuusutada,ütles,et banaan nagu banaan ikka. Aga kui otsustasin siis ampsu võtta banaanist, oh seda õudust. Sülitasin automaatselt välja. Maitse oli minu jaoks kohutav. Ometigi armastan banaani täiega süüa. Tomat ja kurk ootavad oma aega,et kuidas reageerib organism :D
Pisike_86

EelmineJärgmine

Mine Rasedus

Kes on foorumis

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist