Aprillibeebid 2018 vol. 2

Rasedus, lapseootuse mured, rõõmud ja küsimused

Re: Aprillibeebid 2018 vol. 2

PostitusPostitas MinaJaTema » 06.12.17, 16:48

Peaks olema tüdruk. :)
Pilt
Kasutaja avatar
MinaJaTema

PostitusPostitas liisa93 » 06.12.17, 18:53

Kuidas Teil muidu igapäevane olemine on?

Minul endiselt iiveldab ja mõni päev kohe hullusti. Arst kirjutaski nüüd lõpuks iiveldus vastast rohtu, ei jaksa enam sedasi. Arst väidab ikka, et see on täitsa normaalne, aga ise tunnen et ei jaksa sedasi enam. Minul siis nüüdseks 18ndl täis. Minul kokku on kogunenud veidi üle 3kg aga usun et küll lõpuks seda kaalub ikka koguneb ja kõht paisub-need kaks peavad ju kuidagi ära mahtuma ;)
liisa93

PostitusPostitas MinaJaTema » 06.12.17, 19:41

Mul ei iivelda enam. Aeg-ajalt tuleb mingi halb olemine. Näiteks poes kassajärjekorras seistes, õhupuudus tekib.
Pilt
Kasutaja avatar
MinaJaTema

PostitusPostitas Sips12 » 06.12.17, 21:49

Hei!
Nii tore, et kõik endiselt hästi on!
Und on antud kamaluga, olen siiani olnud pigem selline pirtsakas ja ärganud iga krõbina ja piiksu peale üles. Nüüd magan isegi tunniajased bussisõidud maha, nii et ei tee silmagi lahti :D Öösiti ka, olen isegi mitu äratust pannud, et üles saaks õigel ajal. Eelistan vasaku külje peal magamist, kuna kohe on 23 nädalat, siis selili magamine on minu jaoks suht raskeks muutunud.
Rasedate vesivõimlemisse plaanin ka minna. Kõhu ja seljavalude pärast ämmakas justkui nõuab :D
Sips12

PostitusPostitas moppie » 07.12.17, 10:26

ma tunnen end seekord tõesti nagu vaalana :D kõik võtab ähkima ja puhkima, mees naerab. mälu ja mõistus on mul ka täitsa arvestatava taandarengu teinud - vanasti teadsin täpselt, kus meil kõik asjad siin majas on - nüüd iga kord kui mees küsib mult, kus midagi on (nt me jõuluehted), mul pole õrna aimugi... kolisime siia aasta alguses ja mina pakkisin kõik asjad lahti, aga mul lihtsalt puudub mälu selle koha pealt (ja enne oli see täiega alles).

eile oli köha jälle hullem, lõunaks olin juba 3 korda oksendanud köhahoo käes, samas õhtul läks jälle paremaks ja täna tundub köhimine palju mõnusam. homme tagasi arstile.. täna täitub köha algusest 6 nädalat ja raseduse 22 nädalat... ehk siis ma olen peaaegu 1/3 raseduse ajast köhinud nagu vana mees - olen enam kui kindel, et pojast saab järgmine Kalevipoeg, et nii tublisti on kõik selle rappumise ära kannatanud... minu väike musirull :)

kuidas teil mälu ja mõistusega?
Pilt
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
moppie

PostitusPostitas MinaJaTema » 07.12.17, 14:09

moppie kirjutas:
kuidas teil mälu ja mõistusega?

Ise arvan, et on olemas aga kohati avastan, et mitte. Ettehoiatamata kaovad. :)
Pilt
Kasutaja avatar
MinaJaTema

PostitusPostitas Ceilin » 07.12.17, 14:46

Moppie - mul on käsil kolmas pöördumatu ajukahjustus - mälu ja isegi mõningate sõnade meenutamine võtab vahepeal aega. Ja see õhupuuduse tunne ja mingi trepist üles tulemine :oops: no piinlik juba nagu mingi vanainimene oleks.

Ma tahaks koju, ma vist otsin konflikte, mul on tunne. Eile läksin abikaasaga tülli, pillisin tööjuures ja nüüd läksin tööjuures ka töökaaslasega tülli :(, ma vist ei oska end enam ilusti väljendada.
luna et retro
Kasutaja avatar
Ceilin

PostitusPostitas theresa » 07.12.17, 14:51

Täna esimest päeva pärast puhkust tagasi tööl ja rasedaaju hea näide kohe varrukast võtta. Saime tööl oma kabinetti uue raadio ja mina pidin selle siis tööle panema. Võtan kenasti pakist välja, uurin nats juhendit, vaatan, et vist muud polegi, kui juhe taha, stepslisse ja korras. Ja siis avastan ma patareide salve ja hakkan paaniliselt kappidest AA 1,5V patareisid taga otsima. Lõpuks leidsin ja juurdlesin veel, et kas eri firmade patakaid võib korraga kasutada. Siis töökaaslane küsib, "Kas raadiol juhet ei olnud kaasas?". Ütlesin, et oli küll ja siis tuli küsimus, "Miks sul siis veel patareisid vaja on???". TÕELINE SHERLOCK! Ausõna! :smt043 Veits piinlik oli :lol:

Muidu eile käisin ämmakal, mõõdeti epk-d, mis oli 19, siis kuulas veel beebi südametööd ja jutustasime veel ühte koma teist. Kõik oli korras. Eilse arvestusega on algusest juurde tulnud 6,1 kg.
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
theresa

PostitusPostitas moppie » 07.12.17, 14:56

Ceilin, kas muidu leppisid eile abikaasaga ära?

Mul on ka vahel selliseid perioode, kus kuidagi kõik suhtlemised lähevad nihu. Selle raseduse ajal oleme mehega ikka üksjagu "kakelnud". Kusjuures see on nii imelik, sest enne eelmist rasedust oli meil tavaliselt üks suurerm tüli kvartalis ja niisama norimisi ka, aga kui rasedaks jäin, siis mees tõmas mitu kraadi vaiksemaks ja andis oma rasedale naisele kõiges õiguse. Pärast lapse sündi otsustasime, et lapse ees ei tülitse ja me ei tülitsenud ta selja taga ka, elasime siin roosa mulli sees.

Aga nüüd, kohe kui rasedusest teada sain, läks meil siin midagi tasakaalust ära - 8nda rasedusnädala paiku isegi mõtlesin, et pakin kogu oma elamise siin kokku, müün maja maha ja tulen ära koju. Ma muidugi praegu hirmus emotsionaalne ka, aga mees ei kaitse mind samamoodi nagu eelmise raseduse ajal :D vaidleb vastu ja on ise ka kuidagi palju rohkem ärevil ja õrnema hingega... ei tea, mis meil siin paigast ära loksus, aga igasugused lahkhelid on väga kerged tekkima (nüüd viimased pea 2 kuud muidugi mitte, sest olen oma köhaga siin nii hale, et mees jälle annab ennast parima, et ma närvi ei läheks või kurb ei oleks :D
Pilt
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
moppie

PostitusPostitas moppie » 07.12.17, 14:57

hahahah Theresa, see nii naljakas, ja ma kujutan seda olukorda nii reaalselt ette!
Pilt
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
moppie

PostitusPostitas Hipp555 » 07.12.17, 16:22

Ceilin kirjutas:Moppie - mul on käsil kolmas pöördumatu ajukahjustus - mälu ja isegi mõningate sõnade meenutamine võtab vahepeal aega. Ja see õhupuuduse tunne ja mingi trepist üles tulemine :oops: no piinlik juba nagu mingi vanainimene oleks.

Ma tahaks koju, ma vist otsin konflikte, mul on tunne. Eile läksin abikaasaga tülli, pillisin tööjuures ja nüüd läksin tööjuures ka töökaaslasega tülli :(, ma vist ei oska end enam ilusti väljendada.

Nii tuttav tunne :nui: keegi ei mõista ja konfliktid nii kerged tekkima.
Aga usu et need kes jäävad su kõrvale raseduses on sõbraks kogu eluks :)
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
Hipp555

PostitusPostitas Hipp555 » 07.12.17, 16:23

:smt043
theresa kirjutas:Täna esimest päeva pärast puhkust tagasi tööl ja rasedaaju hea näide kohe varrukast võtta. Saime tööl oma kabinetti uue raadio ja mina pidin selle siis tööle panema. Võtan kenasti pakist välja, uurin nats juhendit, vaatan, et vist muud polegi, kui juhe taha, stepslisse ja korras. Ja siis avastan ma patareide salve ja hakkan paaniliselt kappidest AA 1,5V patareisid taga otsima. Lõpuks leidsin ja juurdlesin veel, et kas eri firmade patakaid võib korraga kasutada. Siis töökaaslane küsib, "Kas raadiol juhet ei olnud kaasas?". Ütlesin, et oli küll ja siis tuli küsimus, "Miks sul siis veel patareisid vaja on???". TÕELINE SHERLOCK! Ausõna! :smt043 Veits piinlik oli :lol:

Muidu eile käisin ämmakal, mõõdeti epk-d, mis oli 19, siis kuulas veel beebi südametööd ja jutustasime veel ühte koma teist. Kõik oli korras. Eilse arvestusega on algusest juurde tulnud 6,1 kg.

:smt043
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
Hipp555

PostitusPostitas Ceilin » 07.12.17, 16:44

Moppie, leppisime ikka ära jah, aga mitte tööpäeva raames. Tööle jõudes printisin kohe lahutuspaberid välja, täitsin ära ka...siis kui sinnamaale jõudsin, kus pidin paberile kirjutama selle kuupäeva, kunas abiellusime, siis hakkasin jälle tönnima ja panin need paberid ära. Oh jah, ma olen nii kuramuse emotsionaalne, et mul täna töökaaslasega vaieldes hakkasid käed ka värisema ja siis ma ütlesin talle, et palun ära räägi minuga enam ja kõndisin toast minema. Ja ta tuli mulle järgi, mille peale ma veelgi rohkeme endast välja läksin, mul oli tunne, et mul tuleb süda kohe kurgust välja ja ma suutsin talle öelda, et palun ära käi mul praegu järel, muidu ma annan sulle tappa ja siis ma pean vangi minema füüsilise vägivalla pärast.

Nüüd olen maha rahunenud ja me tegelikult räägime täitsa normaalselt edasi, ma ei saa öelda, et mul on tunne nagu polekski midagi juhtunud, aga ma suudan end nüüd kontrollida, aga üle ma sellest ei saanud, sest ma juhtisin tema tähelepanu sellele, et meie veebipood peab esinduslik olema (ta tegeleb veebiga, mina olen lihtsalt suvaline kujundaja) ja ta ütles mulle, et ma norin ta kallal... pljät, see ajaski mind närvi, et ta ei viitsi teha ja siis mina norin.
luna et retro
Kasutaja avatar
Ceilin

PostitusPostitas Ceilin » 07.12.17, 16:50

Hipp555 kirjutas:
Ceilin kirjutas:Moppie - mul on käsil kolmas pöördumatu ajukahjustus - mälu ja isegi mõningate sõnade meenutamine võtab vahepeal aega. Ja see õhupuuduse tunne ja mingi trepist üles tulemine :oops: no piinlik juba nagu mingi vanainimene oleks.

Nii tuttav tunne :nui: keegi ei mõista ja konfliktid nii kerged tekkima.
Aga usu et need kes jäävad su kõrvale raseduses on sõbraks kogu eluks :)

Hipp, tead, see natukene lohutab küll. Kui rahunenud olen, mõtlen, et ma raudselt ise noringi tüli nii, et ei saa aru, et ma seda teen... aga siis järgmisel hetkel mõtlen, et aga ma ju ei öelnud midagi halvasti ja ma rääkisin rahulikult... kuni sinnani, millal närvi läksin. Õnneks mees on kaks rasedust ära kannatanud, lubas selle ka üle elada.

Moppie - sa räägid, et sul mees tõmbas tagasi, kui rasedaks jäid...mulle tundub, et mul mees paneb just hagu alla :D. Ta on mulle öelnud ka, et ta lihtsalt ei saa mulle seda õigust jätta, kui ta tunneb, et mul õigus ei ole :D, samas olen ma ka kange... no sõnn ja skorpion noh :shock:
luna et retro
Kasutaja avatar
Ceilin

PostitusPostitas Hipp555 » 08.12.17, 10:02

No nii, mul küll alles 19 nädal aga tänaseks juba tekkinud tursed. Hommikul olid sõrmed nii jämedad et vaevu sain sõrmused ära. Ööga terve kg juurde tulnud ehk tänase seisuga +6kg :/
Mis toitu pidi vältima ja mis tegevusi et tursed alaneksid?
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
Hipp555

EelmineJärgmine

Mine Rasedus

Kes on foorumis

Kasutajad foorumit lugemas: Google Adsense [Bot], Kais_a, Kellyke ja 11 külalist