Juulibeebid 2018

Rasedus, lapseootuse mured, rõõmud ja küsimused

Re: Juulibeebid 2018

PostitusPostitas Naaskel » 14.11.17, 20:51

Ma teiste ootajate teemasid lugedes jäin mõtlema reisimise peale. Meil on kevadeks ühed lennupiletid... aga selleks ajaks ca 28 nädalat rase, ma ei tea, kas lennukiistmele mahub ja kas lastakse üldse :lol: Ilmselt kohe ei hakka müüma neid, aga kui KV jne korras, siis ehk.

Kuna esimene laps, siis pigem on kõik suht tundmatu ega oska palju karta. Õe pealt näen, mis võib ette tulla, aga lõpuks on lapsed ikkagi erinevad. Samuti ju ei tea, kuidas sünnitus võib kulgeda.
Viimasega seoses... ei tea, kas peaks ka vaagnapõhjalihaste harjutusi hakkama tegema või vara veel? :D
Pilt
Naaskel

PostitusPostitas edyza » 14.11.17, 20:54

neiu01 kirjutas:Minul on ka hirm kolme lapsega hakkama saamise ees ja selle ees, et sünnitan kodus :D. Eelmise lapsega hakkasid kodus pressid aga hoidsin kinni kuna haiglasse oli 5min tee, 12min peale sünnitustuppa astumist oli laps käes. Seekord on haiglasse 30min tee :D. Peaks vist telgiga haigla kõrvale kolima :D.

Mul mees võttis lapse pea vastu ja siis jõudis kiirabi kohale :mrgreen: sai hakkama küll :P Kõik kokku esimesest valust lapse sünnini läks 45min. Kaua sul kokku läks? Mul läks nii ootamatult kiireks, arvasin et aega küll :mrgreen: Esimene sünnitus oli 4 tundi, arvasin et läheb vähemalt samakaua aega :)
Pilt
Kasutaja avatar
edyza

PostitusPostitas edyza » 14.11.17, 21:00

Naaskel kirjutas:Ma teiste ootajate teemasid lugedes jäin mõtlema reisimise peale. Meil on kevadeks ühed lennupiletid... aga selleks ajaks ca 28 nädalat rase, ma ei tea, kas lennukiistmele mahub ja kas lastakse üldse :lol: Ilmselt kohe ei hakka müüma neid, aga kui KV jne korras, siis ehk.

Tavaliselt on ülempiiriks 36. rasedusnädal ehk umbes kuu aega enne sünnitust
Pilt
Kasutaja avatar
edyza

PostitusPostitas Naaskel » 14.11.17, 21:10

edyza kirjutas:
Naaskel kirjutas:Ma teiste ootajate teemasid lugedes jäin mõtlema reisimise peale. Meil on kevadeks ühed lennupiletid... aga selleks ajaks ca 28 nädalat rase, ma ei tea, kas lennukiistmele mahub ja kas lastakse üldse :lol: Ilmselt kohe ei hakka müüma neid, aga kui KV jne korras, siis ehk.

Tavaliselt on ülempiiriks 36. rasedusnädal ehk umbes kuu aega enne sünnitust

Ahaa, selge. Eks ma saan arstiga ka arutada. Ja vaadata, kuidas enesetunne on, kui rasedus edeneb.

Kusjuures ma avastasin, et ma nädalaga pea kilo alla võtnud, kuigi trenni pole eriti teinud ja jalagi ei käinud vist nii palju kui tavaliselt. Puginud ka pole, samas ühtteist head olen põske vahepeal pistnud... Mitte et mul hea meel poleks, aga no ei oodanud seda. Viimasel nädalal oli nii, et kõht läks ikka mega tühjaks 3 tunniga. Samas täna vaevu toppisin õhtusöögi sisse, kuidagi ei läinud. Paha ei ole... eriti midagi hetkel ei tunne :roll: Üritan paanikaosakonda siiski mitte avada ja vahepeal on selline hea sisetunne, et küll läheb hästi. Samas ma suudan selle väga kiirelt ringi mõelda :D
Pilt
Naaskel

PostitusPostitas Anneli1 » 14.11.17, 22:33

Mul ka täna arstil käidud. Kõik oli korras, süda lõi kenasti. Tähtajaks tuli 7. juuli, ehk siis tänasega peaks olema 6+6.

Muidu hirmudest. Ma veidi pelgan ikka seda kahe lapsega hakkama saamist aga on kõik saanud, miks ma siis ei saa. :D Samuti mõtlesin juba, et kuhu ma suurema lapse panen, kui sünnitama lähen. Meil kõik vanavanemad elavad kaugel ja Tallinnas pole väga kedagi, kellele saaks nii last hoida anda. Aga see mure põhimõtteliselt ka lahenes juba. Rääkisin oma parimale sõbrannale, et ma rase ja ta ütles kohe, et no tal puhkus juulis, kolib meile siis. :D Eks sinna aega veel aga vähemalt on mul mingi variant juba olemas.

Sünnitust ise ma ei karda. Esimest korda ka ei kartnud. Teadsin, et on valus aga tuleb hakkama saada. Mul oli küll väga kiire sünnitus, sünnitustuppa jõudes hakkasid alles tugevad valud, mis ikka uutama võtsid. Enne seda oli ööläbi kerged valud, mis magada ei lasknud aga karjuma ka ei võtnud. Ja sünnitustoas jõudsin 1,5 tundi karjuda ainult, kui laps käes oli. Ma juba sünnituslaual ütlesin mehele, et nii lihtne oli, võib teise lapse ka teha. :lol: Nüüd ma pigem kardan siis, et ei jõuagi haiglasse, kui esimene juba nii kiirelt tuli. :roll:
Pilt Pilt
Kasutaja avatar
Anneli1

PostitusPostitas Aprikoos » 15.11.17, 0:11

Kel väga kiired sünnitused, siis peaksid haiglasse juba varem minema, kui tunnevad valusid, sest teine sünnitus on peaaegu kõigil keda tean kiirem olnud.
Endal oli esimene 8H, teine 3H, sellest 1,5h sai valusid tunda ja peagi oligi laps käes. Jube kiirelt tuli teine ja mõnes mõttes oli hea, et mind tagasi koju ei saadetud, sest läksin kontrolli,kuna verd tuli natuke ja esimest korda midagi sellist, siis oled paanikas natuke. Mingi hetk tulid päevade valud, kui erakorralises mind vaadati üle oli avatus 5cm, siis arst arvas, et koju enam ei saada, tänan õnne :D
Ma pole veel sellepeale mõelnud, et kuhu lapsed panna, aga kui läheb nii nagu eelmistega, siis sünnitan taas üksi. Lapsed on alati tulnud kiiremini , kui mees haiglasse jõudnud, aga mis seal ikka,loodan viimasega jõuab õigeks ajaks :mrgreen:
Kasutaja avatar
Aprikoos

PostitusPostitas havima » 15.11.17, 0:14

Mul olid kerged valud kodus.. aga haiglasse läksin kell 11 ja kontrollis selgus 6cm avatust. Kell 14 laps käes :)
Pilt
havima

PostitusPostitas Purpurpunane » 15.11.17, 0:16

Minul samuti mõlemad kiired sünnitused olnud..
Esimene kestis kuskil 4 tundi ja teine oli äkksünnitus 45 minutit kokku..
Sellepärast nüüd kardangi natuke, et äkki kolmas juhtub kodus...seda mulle mainis ükskord ka günekoloog, kui oma plaanidest talle rääkisin, et see võib juhtuda.
Polnud sellele varem mõelnud..
Muid hirme hetkel pole, kuna teised lapsed juba suuremad O:)
Lapsed väga ootavad endale väikest õde või venda, kuid me pole neile veel rääkinud :smt060
[url=https://www.TickerFactory.com/]
Pilt
[/url]
Kasutaja avatar
Purpurpunane

PostitusPostitas Kellyke » 15.11.17, 10:25

Ma olen oma pea 2aastasele rääkinud küll, et emme kõhu sees on tita. Nüüd käib ja musitab-kallistab ja tõmbab särki korralilult peale "tita tuttu!" :D
Kellyke

PostitusPostitas Katrin1 » 15.11.17, 10:59

Minul läks peale sünnitustuppa viimist 1,5h. Nimetati ka äkksünnituseks. Aga mul oli esilekutsumine. See äkki muudab midagi ja järgmine sünnitus ei pruugi üldse kiire olla.
Pilt
Katrin1

PostitusPostitas Jana88 » 15.11.17, 12:27

Mul ka arstil käidud täpp täitsa olemas.
27 nov lähen uuesti siis juba uriiniproov kaenlas.

Mingi imelik kurguvalu piinab nüüd [-X . Mis selle meega oli? Minu meelest seda ei tohtinud ka palju kasutada.
Pilt

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
Jana88

PostitusPostitas Kellyke » 15.11.17, 12:42

Jana88, ma ei ole kuulnudki, et raseduse ajal peaks mee tarbimist piirama. Beebidele ja väikelastele ei tohiks anda botulismi ohu tõttu.
Kellyke

PostitusPostitas Jana88 » 15.11.17, 13:21

Äkki siis see oligi beebide kohta. Midagi nagu olen kuulnud aga täpselt enam ei mäleta.
Pilt

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
Jana88

PostitusPostitas Mammukas999 » 15.11.17, 14:45

Vaat kui hea teadmine jälle, ma tarvitan suhteliselt palju mett..Aga piiran siis.
Mul on sellel nädalal olemine parem olnud, kui need eelnevad paar nädalat. Olen saanud süüa isegi ja süüa teha. Väga ei hõiska, aga natukene on vist parem olla. Mina, kes ma ainult emale rääkima pidin alguses, olen rääkinud emale ja kahele sõbrannale veel. Kõik nii kenasti ja rõõmsalt uudise vastu võtnud ja see et keegi teine veel teab on nii hea tunne. Aitab kuidagi endal ka harjuda paremini. Ema tahab, et teistele pereliikmetele ka järgmisle nädalal räägiksin, aga ma ei taha veel vist ikka.
Pilt[/url]
Mammukas999

PostitusPostitas Linnukene » 15.11.17, 15:19

Teree!! Mul tänasega 5+3, kergelt iiveldab, kuid muidu saa nagu arugi, et rase oleks. Esmaspäeval on mul esimene uh, selleks ajaks siis 6+1. Kuidas teil, on keegi nii vara käinud ja kõike ka näinud? Esimese lapsega oli mul esimene uh 7+4 ja siis oli kõik ilusti olemas selleks ajaks. Nüüd pakuti kohe sellist aega, võtsin vastu aga veits ärevaks teeb, et äkki liiga vara?
Linnukene

EelmineJärgmine

Mine Rasedus

Kes on foorumis

Kasutajad foorumit lugemas: Ales, havima, Maipõrnikas, preilic ja 10 külalist