Septembribeebid 2017

Rasedus, lapseootuse mured, rõõmud ja küsimused

Re: Septembribeebid 2017

PostitusPostitas AudreyM » 17.07.17, 14:40

Keegi perekoolis ka juba käib?

Käisin kuulamas sünnituse ja osakonna tutvustuse loengut. Uut infot väga ei saanud, aga hästi tuli meelde kui eelmine kord sünnitusosakonda külastasin. :D

Apteegi kraam on olemas. Pean minema mähkmeid ostma, siis saan haiglakoti kokku pakkida. Tahaks, et augustiks koos oleks.

Hingamine on ikka väga raskeks läinud. Pole nagu üldse ruumi hingata. Sööma peab ka väga väikeste kogustega, muidu kohe väga paha olla. :oops:
Puusavalu on ka tekkinud. Kõnnin nagu pingviin. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Kasutaja avatar
AudreyM

PostitusPostitas lumemari » 17.07.17, 21:22

Ma lähen mehega tugiisiku loengusse. Esimese sünnitamisest ca 10 aastat möödas :) , vaja ühtteist meelde tuletada.
Asjadest... juunis sattusin hea pakkumise peale, millega sai korraga ära ostetud nii vanker kui ka turvahäll. Voodi ja madrats on olemas, samuti ka ka vann ning esmased riided beebile. Endale pole ma haiglaasju veel koguma hakanud, aga vist võiks.
Ka mul on kopsumaht olematuks muutunud, kõht/beebi/emakas suruvad peale ning süüa saan samuti vähe korraga. Ongi vist nüüd see teine vingumise aeg, mil kõik on pahasti, raske ja nõme :P . Magada saan kas külili või külili :D ning abiks on kas padi jalge vahel või mees, kui ta just parasjagu väga ei higista.
Kõhupoiss on aga tugev ja väga aktiivne, kohati teeb oma liigutustega haiget ning raske on ka. Kõndida on raske, tahaks liikuda rohkem, aga päevas üle 5 km ei tule enam kuidagi välja, siis on kas kannikramp kallal või tunne nagu tagumik kukuks kohe küljest ära. Lisaks sellele läheb kõht toonusesse ja selle kõige sees hakkab poiss kõhus erinevaid sirutus-painutus ning kaera-jaani harjutusi tegema.
Käisin kuu alguses veel ultrahelis, kuna EPK on jätkuvalt nädalatest ees ning kahtlustati suurt last. Praeguste mõõtude järgi on poiss tõesti oma kasvus 3 nädalat ees. Nõustusin siis ka GTT-ga (ma tõesti ei kujuta ette, kuidas raseduse esimesel trimestril, mil paljudel on iiveldusaeg, sellega üldse toime tulevad...), selle tulemus oli ideaalne, nii et lapse suuruses on "süüdi" mehepoolse pere geenid :P . Samas see kasvus eesolemine tähendab seda, et pean veel kahes UH-s mõõtmisel käima ning vajadusel kutsutakse sünnitus kuni kaks nädalat ennet ähtaega esile. Loodan, et seda viimast ei juhtu ning noorhärra otsustab, et sünnib ise.
Sain nüüd oma vingumisvajaduse mõneks ajaks rahuldatud ja tänan tähelepanu eest :mrgreen:
Pilt

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
lumemari

PostitusPostitas kadriruudus » 17.07.17, 22:01

Me oleme käinud tugiisiku, vastsündinu hoolduse ja sünnituse loengus ning pean tunnistama, et minu jaoks olid need kõik ootamatult mõttetud. Plaanisin rohkem loenguid ette võtta, aga jääb ära. Loodan, et Päikesetantsu rinnapiimakool algab veel augustis, siis lähen sinna, aga muidu olen internetist ja sõbrannadelt rohkem asjalikku infot saanud kui perekoolist.

Mul on samuti õhku iga päevaga järjest vähem. Õnneks saab nüüd puhkuse ajal palju õues olla ning värsket õhku hingata. Kõrvetised kimbutavad ka üle päeva, aga muidu on olemine täitsa okei. Ühel päeval käisin itk sünnituseelses doppleruuringul, kuna parema jala põlveõndla kohal on juba kuu aega valus sinikas ja veen nahapinnast kõrgem, aga öeldi, et veenid ja arter on korras. Lisaks tehti ktg, mis oli ka korras.

Õudselt tahaks teada, mis tita oletatav sünnikaal on. Olen igaksjuhuks 50 suuruses riideid ka varunud, loodan, et need raisku ei lähe :D
Pilt
kadriruudus

PostitusPostitas Efka-Liisu » 17.07.17, 22:35

Ma Tallinna perekoolide kohta ei oska öelda, aga Tartus (TÜKis siis) oli imetamise loeng väga hea, sünnitusosakonna tutvustus tuli kasuks ja praktiline vastsündinu hooldus (nukkude peal) oli ka mõistlik. Ülejäänud (sünnitud, vastsündinu esimesed asjad, vb midagi veel) 50/50, aga mehele üldiselt kasulikud (sest ega tema uurida ei viitsinud).
Ise ei hakka minema, 2 aasta tagune piisavalt hästi meeles :)
Pilt
Pilt
Efka-Liisu

PostitusPostitas CasaDanao » 18.07.17, 0:33

Ma ei ole FB-gruppides ja ei plaani ka minna. :)

Beebiasjadest on ostetud nüüd vanker (Bugaboo Donkey Duo), Turvahäll (Doona) ning natukene riideid. Voodi, häll jms on eelmistest lastest olemas. Ripphälli ostsime, et päevaunesid saaks seal magada alumisel korrusel/terrassil/vanavanemate juurde minnes. Seda lihtne kaasa võtta.

Haiglanimekirja pole, kuigi see mis siin oli, oli päris asjalik. Mingi koti pean kokku pakkima, aga see on pigem selleks et seda vaja ei läheks. Plaanin ka sel korral kodus sünnitada (loomulikult ämmaemandaga).

Keegi mainis Päikesetantsu rinnapiimakooli. Kindlasti soovitan! Päikesetants on Tallinnas üks asjalikumaid kohti. Pole liialt metsapoolne (Sternumi emadekool nt on) ning tõesti väga palju asjalikumat infot saab sealt kui haiglate juures toimuvates Perekoolides. Rinnapiimakooli annab ilmselt Ülle Lember, kes on Eesti imetamisnõustajate (sh minu) suurim õpetaja ja mentor. Natukene karmi olemisega ehk vahel (mu poeg kutsub teda kurjaks tädiks ja kardab kohe tõsiselt :D ), aga omal alal äärmiselt kogenud.

Lugedes kõigist nendest beebiasjadest siit, tekkis kerge paanika juba et mul pole ju midagi ostetud. 2 kuud veel aega ka, aga appiiii!!!!
CasaDanao

PostitusPostitas heihops » 18.07.17, 14:01

Mul hakkas täna 34. nädal jooksma, nii et asjade varumine muutub täitsa aktuaalseks :) Esimene laps sündis 39+ nädalal, nii et kui ka seekord läheb sarnaselt, siis on sünnituseni ca 6 nädalat.

Ma esimest last oodates käisin perekoolis (kokku vist kolmes: valuvaigistamine ja sünnituse faasid, tugiisik sünnitusel, paarisuhe raseduse ajal ja pärast lapse sündi). Praegu ei tunne selleks vajadust ja ma olen aru saanud, et siin selliseid asju ei korraldatagi.

Käisime nädalavahetusel haigla juures ja otsisime EMO ukse üles (sealt kaudu võetakse ka sünnitajaid vastu) ning salvestasime sünnitusosakonna telefoninumbri (enne sünnitama minekut peab helistama ja tulekust teada andma). Kuna ämmaemandad võtavad vastu hoopis teises kohas, mitte haiglas, siis ongi selles suhtes täielik teadmatus. Aga noh, ega see sünnitust ei takista :P

Vankri raam tuleks augusti jooksul ära puhastada ja õlitada, siinsetesse maastikuoludesse sobib olemasolev vanker suurepäraselt.

Käisin ja ostsin eelmisel nädalal turvahälli ära. Sain Maxi Cosi 1,5 aastat kasutusel olnud kenasti hoitud turvahälli normaalse hinnaga ning selle mudeli ADAC-i testitulemused olid ka head.

Esimese lapse jaoks hankisin suure hirmuga 56-62 riideid, aga need olid talle 1-1,5 kuud täielikud telgid, kuigi sünnikaal oli ca 3600g. Seetõttu olen nüüd arvestanud pigem 50 suurusega esimeseks kuuks. Palju riideid on vanemast lapsest alles, nii et eriti juurde ostma ei pea, lähevad veel ühele ringile.

Ostsin eile mähkmed ja rinnapadjad ära, kõik haiglakoti kraam on seega olemas ning plaanin lähinädalatel hakata kotti vaikselt pakkima.

Võrevoodit ja mähkimislauda ei ole veel. Kuna plaanime need IKEAst tellida, siis peaks tegelikult ennast selles suhtes liigutama hakkama. Aga kui peaksimegi hiljaks sellega jääma, siis tegelikult pole hullu midagi. Alguses saab vabalt vankrikorvis magada ning mähkida saab voodi peal.
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
heihops

PostitusPostitas Septembrikas17 » 19.07.17, 22:15

Appi, ma üldse ei mäleta, poiste ajast, kui palju riideid reaalselt vaja läks beebidega. Kellel on väiksemad kodus,siis äkki veel mäletate või kui palju ja mida olete ise kokku soetanud.

Ma pesin nüüd ostetud ja saadud riided ära ning panin kenasti kappi, et vaadata kui palju mul midagi on. Nüüd mõtlen, et kas mul on äkki bodysid juurde vaja???

4 hõlmikbody
8 tudukat
5 sipupükse
5 pool sipukaid
3 jakki/pusa
6 paari sokke
2 paari õhukesi kindaid
4 kolmnurk-ilarätikut
5 mütsi (neist 2 õhukest ja 3 voodriga)
3 voodriga kombet (üks neis suht paks)
1 magamiskott

Kui ma olen siiani suht normaalselt juurde võtnud, siis täna hommikul sain ma kaalu peale astudes küll infarkti. Üldiselt olen ma iga kuu juurde võtnud u 1,5 kg aga nüüd viimase nädalaga on juurde tulnud juba üle 2 kg, huvitav millest selline kaalutõus :shock:

Jalutada on ka üha raskem, kuidagi suruv tunne on. Pean end üha enam lihtsalt välja jalutama sundima, enne mulle jalutamine meeldis nüüd on kuidagi nii raske.

Kevadel tegin ma lõputööd ja perekoolidesse ei jõudnud end pühendada, nüüd suvel mõtlesin, et võiks ju käia ja osa võtta ning kuulata, mis seal räägitakse aga tuleb välja, et meil on perekool ainult 3 korda juuli kuus ning nendest ei sobinud mitte ükski päev mulle. juulis ja augustis perekooli ei ole kahjuks :(
Pilt
Septembrikas17

PostitusPostitas heihops » 21.07.17, 11:38

Mul on esimeseks kuuks 4 body, 3 paari pükse/sipukaid, 1 tudukas, 3 paari sokke, 2 mütsi, 1 paar õhukesi kindaid, 1 paar soojemaid kindaid ja 2 paari soojemaid sokke, 1 tuuletõkkekombekas, 1 paksem kombekas. Swaddle Me magamiskott on ka (ostsin selle nüüd prooviks, sest vanem laps ehmatas ennast alguses pidevalt üles). Vankrisse on esimesest lapsest alles lambanahast magamiskott. Siin on suund pigem selle poole, et laps on sooja magamiskoti sees suht õhukeselt, talvekombekad on pmst ainult nendel lastel, kes ise reaalselt väljas liiguvad.

Esimeseks kolmeks kuuks on suht vähe asju, sest ausalt öeldes kulus esimesed pool aastat riideid minimaalselt (laps ei traagelda ju ise ringi, nii et ei määri ennast ära). Vanemal lapsel piima tagasiheidet pmst üldse ei olnud, ja selle kaitseks on terve posu marli- ja bambuslappe alles. Pesumasin on olemas ja kui puudu tuleb, saab poodi minna.

Mind tabas esimest korda elus eelmise nädala lõpus hambavalu. Kannatasin mitu päeva, kuni enam ei suutnud, ja läksin lõpuks hambaarstile. Valuvaigistid (st paratsetamool, sest muud ei tohi võtta) ei aidanud absoluutselt. Selgus, et hambanärv on korralikus põletikus ja alustati juureraviga. 38. nädalal on veel viimane visiit.. õnneks ei tohiks see kaua kesta. Hambaarst oli väga kena ja vastutulelik, selgitas pidevalt, mis teeb, küsis enesetunde kohta ning tõstis tooli seljatuge ülespoole, kui mul lamamisest paha hakkas. Võrreldes Eestiga on see üsna kallis lõbu, aga mis teha - ei hakka ju iga paari nädala tagant Eestisse lendama (ja paari nädala pärast mind enam lennukile ei lastakski).
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
heihops

PostitusPostitas Septembrikas17 » 21.07.17, 14:11

Ma siis ei muretse enam riiete pärast, kuigi just täna tellisin kaks õhukest k/s kombekat juurde. Vaatasin, et need kombed mis olema on, on ikkagi suht paksud ja oleks vaja üht õhemat juurde aga kuna ma valida ei osanud, siis võtsin kaks, mis meeldima väga hakkasid. Nii imelik oli mõelda, et panen lapse turvahälli teki sisse ainult body ja õhukeste pükstega.

Mul olid poisid mõlemad talve lapsed, seega sai nad haiglast välja toodud body, sipukate, kampsuni, traksipükste ja kombega. Nüüd ei oska sügise alguse last üldse riietada, seda enam, et seda Eesti suve-sügist ei tea ju kunagi ette.

Mees kogu aeg kõrvalt uurib, et mida veel vaja on ja kas ma ikka olen juba haiglakoti peale ka mõtlema hakanud aga nu ei suuda. Kuna elame Kuressaares kus laste asju saada pole, siis peab kõik muu jääma ootama Tallinna reisi ning haiglakoti jaoks tundub veel kuidagi liiga vara olema :) (Kuigi mul esimene poiss sündis kuu aega enne tähtaega). Mees on millegi pärast arvamusel, et Tallinna reisile tuleks igaks juhuks ka haiglakott kaasa võtta :)
Pilt
Septembrikas17

PostitusPostitas Calanhoe » 21.07.17, 23:09

Oeh, kõik valmistuvad, nagu sõtta hakkaks minema :D
Calanhoe

PostitusPostitas Efka-Liisu » 22.07.17, 8:09

Calanhoe kirjutas:Oeh, kõik valmistuvad, nagu sõtta hakkaks minema :D

Sa pole ainus, kes nii mõtleb - mul pole põhimõtteliselt midagi valmis, asjad on eelmisest lapsest muidugi olemas, aga kõik kuskile "ära pakitud", lisaks käib hetkel remont, nii et endalgi pole eriti kuskil elada :)
No septembri lõpu laps ka, augusti lõpus hakkab valmistuma. Oleks septembri alguse laps, oleks ilmselt kiirem.
Õnneks on muidugi tänapäeval asi lihtne, poest on üsna kõike saada, kui viimane häda käes.
Pilt
Pilt
Efka-Liisu

PostitusPostitas AudreyM » 22.07.17, 9:27

Mul langes täna öösel kõht alla. Nädalaid 33+, ei tea kas nagu vara pole 8-[ Vähemalt on nüüd hingata kergem ja jalakesed ei tao enam roideid valusaks.
Kasutaja avatar
AudreyM

PostitusPostitas Septembrikas17 » 22.07.17, 9:57

Efka-Liisu kirjutas:Õnneks on muidugi tänapäeval asi lihtne, poest on üsna kõike saada, kui viimane häda käes.

Kõige hullem selle asja juures ongi see, et kuna mina elan Kuressaares, siis siin millegi pärast poemüüjad beebide ja väikelaste peale nagu üldse ei mõtle. Kohapealt on mul võimalus saada ainutl beebide riideid ja apteegi asju. Kõik muu kraam tuleb kas tellida või ise mandrilt tuua. Aga kuna mul on selline kiiks, et ma pean enne ostmist asja käega katsuma ja oma silmaga asja enne ostmist üle vaatama, siis tellimine jääb minu puhul ära. Seega ma teengi kodus suurema uurimis töö ära, et kui siis augusti algul mandrile pulma minek on, siis tean juba ette ära kust ma midagi leida võin ja loodan siis, et midagi kogemata ostmata ei jää :)

Selline tunne juba tekkimas nagu elaks jälle vene ajas, kus mitte midagi saada ei ole :) Enne müüs Juku pood veel beebidele asju (voodid, vannid, vankrid, turvahällid jmt) siis nüüd peale Auriga keskuse remonti on sealtki kõik beebide asjad eemaldatud ja ainult mänguasjad alles jäetud.

Kuidas teil laste nimedega läheb, kas kõikidel on juba nimi välja mõeldud. Mul endal on põhimõtteliselt nimi olemas aga kirjapilti ei suuda ära otsustada, kuna seda nime on võimalik kahte moodi kirjutada, hääldus küll natuke muutub aga nime olemus jääb samaks. Nüüd olengi dilemma ees, et kumba eelistada, mees ei taha mul laste eesnimede osas kaasa eriti rääkida. Ta arvab, et kuna perekonna nimi tuleb tema oma, siis ma võiks eesnime valida (kui talle ei meeldi, eks siis ikka ütleb sõna sekka aga kui on enam-vähem, siis on see ainult minu otsustada)
Pilt
Septembrikas17

PostitusPostitas lumemari » 27.07.17, 9:24

Meil preili kutsub kõhupoissi järjekindlalt ühe nimega, tundub, et see vist sünnitõendile kirja lähebki :).
Keegi siin kurtis kehakaalu üle, et järsku tulnud juurde rohkem, kui meeldiks. Kuni täna hommikuni olin ma enamvähem rahul oma kaaluiibega... Hommikune näit aga kihutas meeletu kiirusega järjest suuremate numbrite poole, et ma esimese ehmatusega astusin maha, kartes, et kaal kuskilt varsti propelleri välja viskab. Ei visanud. Astusin uuesti ning avastasin, et kolme (!) päevaga oli kaalu juurde tulnud 1,5 kg... Kas tõesti on selline asi võimalik või keha hoiab vett kinni või on asi selles, et ma tõesti viimaste kolme päeva jooksul pole jalutamas käinud? Egas midagi, täna õhtul tuleb kargud alla ajada ning teen koos preiliga kasvõi pisikese, üliaeglase jalutuskäigu kuskil mererannas jalgupidi vees. Kiiret lihtsalt pole füüsiliselt enam võimalik teha, kuna kõht, mis on ees nagu kellanupuga tangisahk, lihtsalt ei lase. Läheb kiirelt toonusesse ning kannikasse lööb kena kramp.
Ei, täitsa huvitav on olla see lõpurase, selliseid tundeid, nii füüsilisi kui ka emotsionaalseid, muul ajal ei tunne :P .
Pilt

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
lumemari

PostitusPostitas heihops » 27.07.17, 10:52

Ma olen samas kaalus, mis 2 kuud tagasi, aga vahepeal oli küll nii, et 1,5 kg läks alla ja tuli siis 4 päevaga tagasi :D Samas istuvad püksid ja varrukad vabamalt, kuigi kõht on küll korralik. Eks need pikad jalutuskäigud ja trenn mõjuvad. Toonuseid ja kõhukinnisust on boonusena ka palju vähem nii.
Üllataval kombel suudan (veel) pikalt ja kiiresti liikuda, kuigi pingviinikõnnak on tekkinud :D Samas vanemal lapsel jalgrattaga ma ei luba sõita, kui me kahekesi oleme. Ta on piisavalt kiire ja julge, et võib minema kimada, aga mina talle järgi joosta küll ei suuda.
Aga unega on küll jama, imetamispadi natuke aitab asendeid leida. Pärast sööki hingeldan nagu kala kuival, sest kopsud on kokku pressitud. Kõht vajus esimese lapsega alla u 2 nädalat enne sünnitust, seekord ilmselt alles vahetult enne. Saab kauem õhku ahmida ja kõrvetisi nautida..
Eks lõpupoole tulevad juba tursed ka, pärast sünnitust olin ma nädal aega nagu higikoll, kuigi tavaliselt higistan ma vähe, ning kaalusin seetõttu paari päevaga ca 10 kg vähem kui sünnitama minnes.

Nimi on meil ka olemas juba paar kuud. Kui näkku vaadates sobib, siis saabki selle. Meie kriteeriumiteks oli nime lihtsus ja arusaadavus, et oleks mingil määral rahvusvaheline, aga ei sisaldaks võõrtähti, sobiks perekonnanimega.

Kuna 35. nädal jookseb ning libavalusid on juba üsna palju, panin haiglakoti kokku. Nüüd ainult veel paar asja sinna visata. Eile ostsime ka voodi ja mähkimislaua ära. Vankri vihmakile ja vannilina said samuti hangitud.
Augusti lõpupoole paneme mööbli kokku ja teeme vankri hoolduse ära. Kapis on voodipesukangast, nii et plaanin mõned voodilinad õmmelda, kui vanem laps lasteaias uuesti käima hakkab.
Muidu on hea tunne, et kõik vajalik on olemas ja ei pea rohkem poode mööda ronima.
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
heihops

EelmineJärgmine

Mine Rasedus

Kes on foorumis

Kasutajad foorumit lugemas: Elysee ja 5 külalist