Jaanuaribeebid 2018 :D

Rasedus, lapseootuse mured, rõõmud ja küsimused

Re: Jaanuaribeebid 2018 :D

PostitusPostitas Sil » 15.06.17, 23:49

Vereproovide kohta öeldi ainult, et selle kuu lõpus pean söömata-joomata tulema verevõtukabineti ukse taha. Aga uriinist või muust mulle midagi ei räägitud. Nende andmine/võtmine peaks toimuma ajaliselt umbes samal ajal? Arvel olen TÜK-is.
Pilt
Sil

PostitusPostitas Plikss » 16.06.17, 7:15

Sil, ma helistaks ja küsiks üle. Mingi variant on, et nad lasevad sul kohapeal uriiniproovi teha. Aga ma sellele lootma ei jääks.
Minu arst rääkis, et alates 26.06 võiks uriini- ja vereproovi ära teha. Lisaks oli vaja üles märkida kaal vereproovi võtmise hommikul, et seda läheb KV uuringu riskide arvutamiseks vaja.

Kas kellegil Konstantin Ridnõiga kogemusi on? Mu arst määras ta KV uuringut tegema. Aga kommentaaridest tundub, et kui tal halb tuju on, siis ta käitub ikka väga sitasti. Ma ei tea, kas ma julgen tema juurde minna. Tahaks sealt tagasi tulla positiivsete emotsioonidega, mitte nuttes. Vist pean tugeva meigi ja miniseeliku selga panema, et ta tuju juba ennetavalt positiivseks teha? :lol: Nali naljaks, aga kas arsti saab veel vahetada? Või kellegil on temaga häid kogemusi?
Pilt
Plikss

PostitusPostitas teinepriiidik » 16.06.17, 17:55

Mina käisin Dr Ridnõi juures. Alguses hakkas plärtsuma, aga ütlesin vastu. Edasi oli kõik super! Väga professionaalne arst on!
teinepriiidik

PostitusPostitas Mainar » 17.06.17, 12:33

Plikss kirjutas: Kas kellegil Konstantin Ridnõiga kogemusi on? Mu arst määras ta KV uuringut tegema. Aga kommentaaridest tundub, et kui tal halb tuju on, siis ta käitub ikka väga sitasti. Ma ei tea, kas ma julgen tema juurde minna. Tahaks sealt tagasi tulla positiivsete emotsioonidega, mitte nuttes. Vist pean tugeva meigi ja miniseeliku selga panema, et ta tuju juba ennetavalt positiivseks teha? :lol: Nali naljaks, aga kas arsti saab veel vahetada? Või kellegil on temaga häid kogemusi?

Tsau-tsau, mina detsembribeebide teemast korra trügin :D Ma käisin tema juures ja üldiselt jäin rahule. Kohati oli natuke nipsakas, aga üldiselt küll sõbralik, naeratav ja jutukas. Professionaalsuse koha pealt ei oska kommenteerida, mulle vähemalt ütles, et jäi väga rahule ja kõik väga hästi, nii et loodame siis ikka, et pani täppi :P
Mainar

PostitusPostitas Ellinor » 17.06.17, 14:03

Hakkasin tegelema enda jaoks huvitava teemaga. Mindfulnessi ehk teadveloleku rakendamine raseduse ajal, sünnituse ettevalmistuseks ja kui õige aeg käes, siis sünnitusel ka. Mindfulnessiga olen varasemalt jupi kaupa tegelenud ja rakendanud seda igapäevaellu. Nüüd siis lisaks teiste nüanzsidega. Tellisin raamatu "Mindful birthing", mida praegu igal võimalusel sisse ahmin :) Äkki keegi siinsetest selle teemaga ka kursis? Kui huvi võin kunagi teile lühikokkuvõtte teha :)
Pilt
Ellinor

PostitusPostitas Kuldrenett » 17.06.17, 14:26

Ellinor, aga mõtesta oma sõnadega lühidalt siin lahti, mis see on? Kõlab põnevalt!

Mulle tundub see olevat mingisugune eriti kõrge teadlikkuse seisund, mis hetkel toimumas on.
Kuldrenett

PostitusPostitas Ellinor » 17.06.17, 16:29

Lühidalt on teadvelolek "vaimuseisund", mis on vastand automatismile. Näiteks mõtle sellele, kui palju sinu igapäevastest tegevustest toimuvad automaatselt? Mina avastasin, et vääga suur osa. Liikumine, söömine, argised tegevused lastega, pesemine, olemine - ma tegin neid väga sageli automaatpiloodil olles. Lisaks sellele liigne mõtlemine minevikule, muretsemine tuleviku asjade pärast ehk ma olin unustanud, et ainuke tõeline hetk, mis loeb, on nüüd ja praegu. Mindfulness ei ole tegelikult midagi keerulist ja esoteerilist woodootamist :). Teadveloleku programmid õpetavad viima heatahtlikul, avatud viisil oma tähelepanu käesolevasse hetke, mis on kõigi oma tunnete, mõtete, aistingutega kogu aeg olemas, aga mida lihtsalt ei panda paradoksaalsel kombel tähele :) Teadvelolekut rakendades oma igapäeva ellu väheneb stress, ärevus, füüsilised kaebused. Neid programme kasutatakse järjest rohkem ka teaduspõhises meditsiinis (nii psühhiaatrias kui ka nt valuravi patsientidel jm) Õpetatakse ka juba varakult lasteaialastele ja koolides. Leitud, et teadveloleku rakendamine on väga efektiivne ennetus vaimse tervise häiretele. Vbl olete kuulnud vaikuseminutitest Eestis? Nemad teevad ka seda sama :) koolitusi siis. Mina soovitan huvilistele raamatut "Ärksus. Tee rahuni pöòrases maailmas", tegin ise selle järgi 8ndlse programmi. Aga jah, see pole pelgalt programm, vaid siiski elustiil, kui nii võib öelda, see programm lihtsalt teeb sissejuhatuse ja esmase õpetuse.
Teadvelolek ja sünnitus- sellest räägin siis kui raamat läbi :) Aga umbkaudu võite aimata eelnevat juttu lugedes :)
Pilt
Ellinor

PostitusPostitas Sil » 18.06.17, 23:15

Tundub huvitav. Proovin endale selle eestikeelse raamatu hankida.

Mõtlesin sügisest joogasse minna ja ehk ka ujuma. Suvel leiab niikuinii igasugust tegevust.

Ma siin panin üks päev ühe lukuga topi selga. Pärast seda kui olin õel palunud lukk kinni tõmmata, võtsin seljast, sest rinnad olid nii kokku litsutud ja ruumi polnud. :D
Pilt
Sil

PostitusPostitas Uusbeebi » 19.06.17, 13:33

Ellinor kirjutas:Hakkasin tegelema enda jaoks huvitava teemaga. Mindfulnessi ehk teadveloleku rakendamine raseduse ajal, sünnituse ettevalmistuseks ja kui õige aeg käes, siis sünnitusel ka. Mindfulnessiga olen varasemalt jupi kaupa tegelenud ja rakendanud seda igapäevaellu. Nüüd siis lisaks teiste nüanzsidega. Tellisin raamatu "Mindful birthing", mida praegu igal võimalusel sisse ahmin :) Äkki keegi siinsetest selle teemaga ka kursis? Kui huvi võin kunagi teile lühikokkuvõtte teha :)

Tervitus naised! :smt039
Hüppan sisse veebruaribeebide teemast.
Ma olen mindfulnessiga tegelenud ca 12a tagasi kui reisisin oma toonase elukaaslasega Aasias ringi ja käisin Tais meditatsioonilaagris. Seal tegeleti meditatsioonivormiga "mindfuless with breathing". Igapäevased toimetused tuli ka teha selle 10päeva jooksul mindfulnessi seisundis. Olin siis küll kuulnud sõna meditatsioon kuid ise ei olnud tundigi mediteerinud. Lisaks sellele tuli teha kõike vaikuses. Mulle seal kokkuvõttes väga meeldis. Peale seda olin vaimustuses ning kasutasin mindfulnessi edasi igapäevaelus mõnda aega.
Hakkasin juba kirjutama, et praegu ei ole ikka pikalt sellega tegelenud kuid siiski pean ütlema, et olen. Teadlikkust kasutame hetkel hoopis teise nurga alt. Mõtestame mehega oma tegevused teadlikukt läbi - alates suurematest asjadest nagu pere ühised eesmärgid ja väärtused kui ka igapäevaste asjadeni välja - nt enne ärikohtumist mõtleme läbi, mis on kohtumise eesmärk, milline oleks suurepärane tulemus, kuidas tahame ennast tunda, kuidas partner end tunneks jne.
Ma ise kasutan mindfulnessi siis kui nt und ei tule - tunnetan padja ja teki pehmust, keskendun hetkele jne.

Ellinor huvitav oleks lugeda, kuidas sina selle teemani jõudsid ja kuidas seda oma elus praegu kasutad. Põnev oleks ka kuulda kas ja kuidas seda lastele õpetad :lol:
Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
Uusbeebi

PostitusPostitas annumgi » 19.06.17, 20:55

Kas me tabeli ka teeme ?

Võin selle haldamise ka enda peale võtta, kui teisi huvilisi pole.
Kahe imelise poja ema!
Pilt
Pilt
annumgi

PostitusPostitas Sil » 19.06.17, 23:19

annumgi kirjutas:Kas me tabeli ka teeme ?

Jaa, võiks küll.
Pilt
Sil

PostitusPostitas piu » 20.06.17, 7:44

Olen ka tabeli poolt. :)

Mida te sööte? Ma tahaks pidevalt midagi näksida, aga ükski asi ei isuta :| Ainult puuviljad lähevad hästi peale. Eile õhtul mõtlesin, et teen hommikul omletti, et pole ammu söönud. Hakkasin seda siis hommikul tegema ja pärast õli pannile valamist ei suutnud ma selle söömisele mõeldagi, üldse ei tahtnud. Mees sai kõik endale ja ma sõin jälle koos lapsega putru. Ja mina, suurim maiasmokk ja koogi sõber, ei suutnud oma sünnipäeval tordi tükki lõpunigi süüa, nii vastu hakkas.
Pilt
Kasutaja avatar
piu

PostitusPostitas Sil » 20.06.17, 8:41

Ma ka üks päev jätsin torditüki lõpuni söömata, sest ei läinud kuidagi (ise vana maiasmokk).

Puuvili, värske kurk ja tomat on omal kohal. Veel läheb müsli ja mingid hommikukrõbinad piimaga. Mul suurem pahaolek on üle läinud, lõunaks-õhtuks suudan isegi koorest pastat süüa v mõne toorvorstikese. :D

Veel meeldivad gaseeritud joogid, aitavad leevendada hõredat olekut.
Pilt
Sil

PostitusPostitas Kuldrenett » 20.06.17, 9:46

Mul on joogiga olnud hooti: kõige alguses elasin eriti soolaste mineraalvete peal, siis tulid kodused mahlad, mida õnneks jagus, nüüd on parim ainult vesi.

Piima- ja lihatooteid ma ei taha tarbida, aga olen teinud erandeid kui on valmistehtud toit ja see mulle vähegi isutab - siis veidi söön, sest ise kokata ma nikuinii ei suuda. Peamiselt läheb sai ja puuviljad. Ja magus ka. Kommid ja šokolaadid (piimata)... Plika tulemas? :D
Kuldrenett

PostitusPostitas Ellinor » 20.06.17, 20:44

Uusbeebi, ma olen alles vähe "tegelenud" sellega - umbes aasta. Ja see lihtsalt leidis minu - infot tuli uksest ja aknast ja nii see huvi kasvas :) Kindlasti on mu elu stressivabam ja "rikkam" - märkan rohkem, naudin rohkem, rahulikum ja õnnelikum :)
Mul on õhtused ajad kõige kehvemad. Ainult sel ajal kui söön on hea olla. Isutavad ka puuviljad - eriti need lapikud virsikud. Ma olen neid vist juba 10kilo söònud :) Üks päev oli jube suur hapukurgi isu - sõni 4 kurki järjest. Järgmine päev tõi mees uue purgi ja ma konkreetselt hakkasin öökima seda lõhna tundes. Saa siis aru :) Praegu tahaks arbuusi, aga ei tohi - siis on garanteeritud vetsus òö.
Mul on kaalu juba nii palju juurde tulnud :( 66kg algkaal, nüüd 69kg. Kõht on kuidgai turses ja punnis (mitte raseda kõht veel)
Pilt
Ellinor

EelmineJärgmine

Mine Rasedus

Kes on foorumis

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist