Mai beebid 2017 vol 3

Rasedus, lapseootuse mured, rõõmud ja küsimused

Re: Mai beebid 2017 vol 3

PostitusPostitas Triibu89 » 06.03.17, 21:35

Mis jutt see siis nüüd on?
Mis ma pean nüüd poodi mahla järgi minema? Täna tekkis mul samuti isu apelsinimahla järgi, muidugi poes oli mul silmi ainult kiivide ja bordjomi jaoks ja nii see mahl sinna jäigi. Nüüd tuletasite mulle jälle meelde. Isssand kuidas tahaks apelsinimahla!!!

Nädalad (mitte päevad) lähevad hirmuäratavlt kiiresti. Mul on tunne, et ma ei jõua mitte miskit teha ning enne sünnitan ära, kui remont ja muud asjad tehtud. Teen lastetoas iluremonti, tapeet on maha tiritud aga vottt uut ei viitsi seina panna. Lisaks tahaks mööblit ümber paigutada aga ma pole välja mõelnud mis-kus nurka läheb.

Oehhh, meeletu väsimus ja uni on taas peale tulnud. Tahaks magada kõik päevad maha ja tegelt peakski. Varsti pole seda lõbu, et vaatan õhtuti oma saateid või lähen käin poes-pesus vms asju teha, siis kui ise tahan jne. Olen 24/7 vajalik ühele kodanikule ja tuleb oiiii kui palju unetuid öid. Samas ma olen valmis selleks, pisikesed kasvavad kiiremini kui jõuan silmi pilgutada.
Meie 07
Pilt
Pilt
Triibu89

PostitusPostitas 12345 » 06.03.17, 21:40

Ohsapoiss, tüdrukud hakanud nüüd äkki sugu vahetama!

Minul see nädal viimane tööl, siis tuleb puhkus ja aprilli keskelt ametlik dekreet... alguses olin kurb, a nüüd tunnen, et tõesti aeg hakata loengutes käima, lugema, asjad ostma, vanrki tellimine võtab pea 5 nädalat + muu kraam ka puudulik :oops: Ainult riideid siiani mõned soetanud. Peangi selle listi üles otsima, kus kõik kirjas, ei kujuta praegu ettegi, mida vaja kõike..

Minul sama, keeran mitu korda öösel, puusanukid lähevad päris valusaks, siis kõhuelanik ka kohe elavneb:) Ja pissimisest ka ei pääse, 1x ikka.
Kasutaja avatar
12345

PostitusPostitas peonie » 07.03.17, 12:35

Ma olen ka viimased nädalad natuke jalad tagumiku alt välja saanud ja 5km kõnnid teinud. Õhtul oli hea rammestav uni tänu sellele. Värske õhk ikka on imetegija. Koju jään, üritan iga päev paar km kõndida.
2013

2017

Pilt
Kasutaja avatar
peonie

PostitusPostitas K2rolyn » 07.03.17, 13:45

mul mööduvad päevad nagu mingis uimas, meeletu väsimus ja jõuetus, otsustasin, et jään ka ikka enne aprilli koju (20. märtsist tahaks jääda) neljapäeval arst, arutan asja temaga.
käisin täna gtt tegemas, päris rõve oli see jook ikka, aga kogu see protsess nii hull polnudki nagu ma arvasin, ainult verevõtmine teisel ja kolmandal korral oli niii valus, see õde võttis kõik korrad ühest ja samast august.. kui viimane veri antud ja ees terendas juba lõunasöök, siis arst arvas, et teeme ikka ktg ka kui seal juba olen, nii et sain pea pool tundi veel olla, aga ei kurda, beebi tundis end hästi, mul emaka toonuseid polnud, algul ämmakas ütles, et helistab mulle kui gtt vastused käes, aga kuna mul 9 niikuinii arst siis jäi, et saan hoopis siis tulemused teada (kui midagi just väga korrast ära pole, siis pidi arst varem ise helistama)
Pilt

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
K2rolyn

PostitusPostitas sireliroosa » 10.03.17, 20:51

No tore... täna terve päev kõrvetanud. Nii kui misagi sòòn hakkab otsast pihta [-(
Laps ka trallib ja ei lase enam üldss sirgelt istuda :D ainuke hea poos on pikali :D
Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
sireliroosa

PostitusPostitas 12345 » 10.03.17, 22:29

Sama siin.. nii aktiivne, mul selline tunne, et ta ribide vahele kinni jäänud :D

Uskumatu, et 2 kuud veel... ainult. Nüüd ÄE üle 5 nädala. Kas mingist ajast visiidid tihenevad ka? + üleöö täna mul selline tunne, et ma 3x paisunud... nii suur äkki kõht :shock:
Kasutaja avatar
12345

PostitusPostitas sireliroosa » 11.03.17, 9:15

Varsti peaks need visiidid ju tihenema... vähemalt mäletan et nii oli.
Kuigi viimasel visiidil äe ütles et nii tihti ei näe põhjust tulemiseks kui kõik korras.... :roll:
Reedel on arsti visiit siis vaatan mida tema ütleb 8-[ :)
Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
sireliroosa

PostitusPostitas Ellie » 15.03.17, 10:00

Nii mõnus on kodus olla. Sorteerin ja valmistun juba asjade pesemiseks. Trenn annab ka nii hea enesetunde, kuskilt ei valuta. Peale lõunat, enne pere koju tulekut teen tavaliselt väikese uinaku, siis jagub energiat õhtuni. Öösel võiks wc-s magada, nii tihedalt peab käima.

Homme lähen hambaarstile ja peale seda teen väikese shopingu. Ka mina mäletan, et peaks arsti/ämmaka visiidid tihenema hetkel kõik sama vahega, võibolla siis olukord muutub järgmisest nädalast. Ma nüüd ujuma!
Pilt
Ellie

PostitusPostitas Triibu89 » 15.03.17, 18:50

Mind ikka kimbutavad igasugused hädad aga elab üle.

Järgmine nädal soome, vaatan kummutit ja muud pudi-padi. Praegu seisavad kõik tite riided kotis, tahaks need ära pesta ja kummutisse panna aga no mida pole on kummut.

Mul mega unekas koguaeg, ei tea mis siis saab kui laps sünnib! Zombistun täiesti ära, samas ootan väga uut pisikest majja.
Meie 07
Pilt
Pilt
Triibu89

PostitusPostitas Ellie » 16.03.17, 9:23

Mul oli eile selline tunne, et lõikan trikoole augu sisse ja lasen kõhul rahulikult välja tulla, nii pigistab juba. Aprilli veel üks spa külastus ees, siis tuleb küll midagi välja mõelda.

Hea, et ilmad ilusaks lähevad, saab talve riided kappi ära panna.
Pilt
Ellie

PostitusPostitas sireliroosa » 18.03.17, 12:37

Minul eile arstivisiit taaskord tehtud . Kaalu juures +1kg ja epk ka cm jagu kasvanud. Laps endiselt peaseisus. Emakas pidi juba ilusti tòöd tegema.
Tagasi siis aprilli alguses. Mõelda vaid... kohe aprill ja siis mai 8-[ uhuhhuuu.
Beebikest ootan muidugi väga aga samas on ka sünnituse ees kerge hirm. Mis sellest et teine kord juba aga kunagi ju ei tea kuidas seekord see kulgeb.
Mis vankrid siis valituks on osutunud teil ?
Meie pole veel midagi suurt ostnud aga eks peagi läheb shoppamiseks. :)
Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
sireliroosa

PostitusPostitas 12345 » 20.03.17, 20:13

Minul ka sama, et ostnud pole veel väga midagi :oops: Riideid on ainult piisavalt.
Ja Bugaboo vankri tellisime ära. Kuna sellele mudelile sobivad MaxiCosi turvahällid, siis millist teie neist soovitate?
Ülejäänud kraami mõtlen läbi ja katsun ka suht ühe korraga minna ja ära osta.

Uskumatu, et juba aprill läheneb...
Kasutaja avatar
12345

PostitusPostitas sipzu » 20.03.17, 23:29

Meil suurematest asjadest ainult vann ja kummuti puudu, siis on kõik olemas. Mõned riided peaks ka vbl juurde ostma, aga ennem tuleb olemasolevad ära sorteerida.

Vähem kui kuu aja pärast juba roheline tuli, täitsa uskumatu. :D
Pilt
sipzu

PostitusPostitas Ellie » 21.03.17, 11:00

Tore, et keegi veel kirjutab, mõtlesin juba ära lõpetada selle omaette kirjutamise.

Mul täna ämmaka vastuvõtt, kaal näitas, et 5 nädalga juures 1,8kg muud näidud saan siis peale lõunat.

Mul on iiveldus jälle peale tulnud. Toitu ei mahu naguniingi palju sisse ja täielik isutus on ka tagasi. Smoothied ja jätsi kokteilid päästavad hetkel natukenegi.

Meil emmaljunga ootamas. Plaanisime juba alguses kõik lapsed ühe vankriga ära kärutada ja emmaljunga oli sel hetkel parim valik.

Kas dekreedi rahad tulevad kohe kui jään dekreeti?
Pilt
Ellie

PostitusPostitas Hanna&pere » 21.03.17, 14:45

Ma kirjutan ka nüüd üle väga pika aja. Olen juba jaanuari algusest saadik mõelnud, et kirjutan, aga kuna ma olen igapäevaselt internetis vaid ipad'iga, siis sellega kirjutamine võtaks meeletult palju aega ning selle taha see kirjutamine jäänud ongi.
Aeg jookseb nagu linnulennul, alles nagu oli see aeg kus sai teada, et väike eluke su sees kasvama on hakanud ja nüüd togitakse iga päev ohtralt ribide vahele ja tekib tunne, et tahetakse juba ilmavalgust näha, kuigi sinnani on veel natuke ikka aega (mul tähtajaks 4.mai).
Mul ametlik dekreet algab 27.märts, aga kuna mul oli kogunenud ka omajagu puhkusepäevi, siis võtsin enne dekreedi algust veel 2 nädalat puhkust. Nii et ma tegin oma viimase tööpäeva 10.märtsil. Kui sellele tagasi mõelda, siis poleks eriti palju jõudnudki enam rassida, tundsin juba kaks nädalat enne puhkust, et jõud raugeb ja kõht tõmbab toonusesse aina tihemini liigse pingutusega ning samas pikkade tööpäevade lõpus oli selg ka korralikult valus.
Kaalutõusuga 15.veebruarist 8.märtsini oli juurde tulnud heal juhul pool kilo, aga nüüd koduseks jäädes usun, et hakkab ikka juurde tulema, kuid loodan, et mitte ohtralt. Siiani on siis lisandunud 10kg kokku, alguses sai isutusega 5 kilo alla ehk siis 60kilole ja nüüd ees 70kg. Ämmaemanda arvates normaalne ja ise ennast ka väga maakerana ei tunne, kui välja arvata seda, et teatud asendites enam olla ei saa ja ei paindu :D
Öise vetsus käimisega oli vahepeal juba täitsa ok, aga nüüd nädal või paar tagasi hakkas uuesti pihta, et korra öö jooksul see mind üles ajab. Samamoodi unega, küljed väsivad ja siis keeramisel patjade sättimine ajab uuesti une pealt ära, hea ongi, et ei pea enam nii vara tõusma, saab selle öise üleval olemise hommikul pikema unega natuke kompenseerida. Teine teema on magama jäämine, sest just umbes tund enne mõtet, et peaks voodisse minema, hakkab kõhus trall pihta ja see kestab voodisse jõudmiseni või veel kauem. Küll ei meeldi ühel küljel ja siis teisel küljel :D Ei oska praegu ettegi kujutada, mis siis saab kui põnn on sündinud, väga loodan, et selle õhtuse magama jäämisega saab kuidagi sinapeale ja see ei kujuneks tsirkuseks :D
Ämmaemanda visiidid on nüüd ka tihemini, viimati käisin 8.märtsil, järgmine visiit on kohustuslik günekoloogi aeg 30.märts ja siis viimased kaks ÄE on 13. ja 27.aprill. See põnn on meil esimene, ei oska arvatagi kas sõidame aja üle või tuleb varem. Loen, et teil siin paljudel või siis enamusel lapse kaalu prognoositud, mul pole seda kordagi tehtud. Ultraheli siiani kaks korda olnud, ise nagu tahaks üks kord veel, mõtlesin just seda 3D, aga Soomes see nii kallis. Muidugi on ju võimalus ehk ka Eesti tulla, aga satun sinna tavaliselt ainult nädalavahetusteks ja osaliselt ka sugulaste sünnipäevade puhuks.
Lapse asendi koha pealt arvati veebruaris, et on risti (siis tudeeris mind mu oma ÄE ja üks noor õpilane). Nüüd märtsi alguses oli mu oma ÄE asendajaks teine noorem ÄE, kes algul arvas katsumise järgi, et pea on ikka üleval veel, kuid peale südamelöökide kuulamist ütles, et peaseisus.
Kiri venib ka juba pikaks ning selle kirjutamisele kulunud aeg, sest nosin siin samal ajal kausitäit vitamiinipommi, mille endale pooleldi lõunasöögiks tegin - kreeka jogurt külmutatud kirsside, pohlade ja astelpajuga.
Asjade ostmise/kogumise jne osas pean mainima, et suuremad ostud on enamuses tehtud või siis tuttavate käest saadud (võrevoodi, 2in1 vanker, turvahäll, mähkimisalus, vann). Vaja on veel osta kummut, sest riided on siiani kilekottides. Ema lubas kinkida beebimonitori ja mingid ideed jätangi sugulaste jaoks, kuna nad on juba ka öelnud ja küsinud, et mida mul veel vaja läheb, kingivad katsikuks.
Kõike toredam on muidugi see hetkel, et need enamus asjadest ja just suured asjad on mul ema juures Eestis. Tulen küll ise nüüd nädalavahetusel Eesti, aga ilma autota, elukaaslane kaasa ei tule, kuna peab tööl olema. Loodan, siis et suudame selle kraami aprillis korraga kõik autosse mahutada, kui pühade ajal üle lahe tuleme :D
Ootusärevus hakkab küll juba vaikselt tulema, ikkagi esimene pisike meie peres, kõik on uus. Samas mingit suurt kartust sünnituse ees ei ole hetkel ja ma loodan, et seda ei tule ka. Imestan isegi, sest tavaliselt ma ikka suur pabistaja :D
Pilt
Kasutaja avatar
Hanna&pere

EelmineJärgmine

Mine Rasedus

Kes on foorumis

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist