Isaduse võõrandamine DNA testi järgi

Adopteerimise mured

Re: Isaduse võõrandamine DNA testi järgi

PostitusPostitas Ylane » 05.05.16, 0:13

iobit kirjutas:Mis kasu on juriidilise nüansiga tegelemisest kui laps saab ikkagi oma bioloogilise isaga kokku? Ükski hoolitsus ei muuda asjaolu, et lapsel on vereside oma isaga.

Küsimus ei ole selles, nagu tahaks keegi takistada lapsel bioloogilise isaga kohtumast. Juriidiliselt on küsimus eestkoste- ja hooldusõiguses. Kui bioloogiline isa saab oma tahtmise (mida ta ei saa, isaduse kahtluse tekkimisest on möödas 10 aastat), siis võib ta alaealise lapse eestkostjana hakata pedereerima otsuseid, mida laps oma kasuvanema ja emaga tahaks teha. Näiteks kui laps peaks tahtma võtta kasuvanema perekonnanime, on hooldusõiguslikul vanemal õigus mitte nõusolekut anda. Lisaks kaotab kasuvanem ka oma lapsendusega kaasnenud hooldusõigused, mis tähendab, et tal pole enam õigust lapse eest mitte kuskile allkirja anda, näiteks pangas lapsele arvet avades vms, sest ta ei oleks enam seaduslik hooldaja, mis on meeletult ebapraktiline, kui tegelikult elatakse ühises majapidamises. Noh ja siis veel muidugi see, et kui emaga peaks - taevas hoidku - surema, siis läheb lapse hooldusõigus ilma pikema jututa tüübile, kes pole temast 10 aastat midagi teada tahtnud. Juriidiline nüanss on siin ikkagi väga oluline, need asjad peavad korda saama.
Ylane
 

Re: Isaduse võõrandamine DNA testi järgi

PostitusPostitas Ylane » 05.05.16, 0:17

nojah kirjutas:Bioloogiline isa on ta nagunii. Ega seda ei saa keegi ära võtta ega olematuks teha. See teine "isa" on lihtsalt tubli mees kes kasvatab võõrast last. Kui naised mõtleksin enne pikali viskamist oleks vähem neid probleeme.

No kuulge. Loll jutt suhu tagasi. Nii ikka ei ole, et otsuse eest seksida ja rasestumisvastaseid vahendeid kasutada vastutab ainuisikuliselt naine. Lapse tegemiseks on teatavasti siiski kaht inimest vaja, sellel teisel on ka suu peas, oskab öelda sõna "ei" ja ei pea kah oma tilli igale poole toppima.
Ylane
 

Eelmine

Mine Kasupered ja adopteerimine

Kes on foorumis

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline