Millist õmblusmasinat valida?

Õmblemine, kudumine ja muud käsitöö teemad

Millist õmblusmasinat valida?

PostitusPostitas Fran » 10.09.09, 16:28

Seesama pealkirjas olev küsimus siis õmblemise harrastajatele

Milline õmblusmasin on Sul kodus või millist tahaksid endale osta? Millise firma õmblusmasinat eelistad? Miks?

Pärast vanematekodust välja kolimist pole ma veel endale õmblusmasinat ostnud ja nüüd tuli tahtmine, et võiks ju olla...
Millist soovitate? Arvatavasti päris iga kuu ei hakka seda kasutama :roll:
Lapsed 2010 ja 2014
Kasutaja avatar
Fran
perefoorumlane

Re: Millist õmblusmasinat valida?

PostitusPostitas S2rasilm » 10.09.09, 18:46

Ostsin Hobby Hallist, aga kahetsen, et liiga odava soetasin. Ei saa teksariiet õmmelda, mis on mitmekordne ja natuke liiga vähe f-ne on, samas saab asjad aetud.

Pilt
Kasutaja avatar
S2rasilm
Moderaator

PostitusPostitas Kairi » 10.09.09, 20:26

Mul vist selline:

Pilt

Täitsa rahul olen, 5 aastat vana vist umbes. Töötab täitsa ok-lt, võix olla pisut raskem, et ei liiguks laua peal :) või siis mingi libisemiskindlam materjal põhja all.
Kasutaja avatar
Kairi

PostitusPostitas Fran » 25.10.09, 10:54

Mu ema ütleb, et Singer on ikka kõige parem (ju siis on kallim ka, pole kursis).

Igatahes valik poodides oi mul suhteliselt üksluine, kohaliku "kuulsa" firma masinad põhiliselt. Lõpuks sain ühe odavama, firma nimi on Ansonic ( :roll: ), aga siiani olen vägagi rahule jäänud. Õmbleb igatpidi iga pistepikkusega jms, kaasas on erinevad tallad nt luku panemiseks jms...

Saatuse iroonia: pärast mitmenädalast linna peal õmblusmasinate vaatamist ostsin enda oma ära ja nüüd sel nädalal oma linnaosas kallimaga jalutades trehvasime ühest õmblusmasinate poest mööda minema (mille olemasolust me varem polnud teadlikud). Nojah, seal oli isegi SIngeri masinaid 8) :lol: AGa ega ma nüüd vana poodi tagasi ei vii.
Lapsed 2010 ja 2014
Kasutaja avatar
Fran
perefoorumlane

PostitusPostitas Mormelar » 25.10.09, 11:40

Viking Husqvarna, üks ja ainus. Endal veel pole kahjuks.
'05 ja '08
Kasutaja avatar
Mormelar
Moderaator

PostitusPostitas ma-r-is » 25.10.09, 15:15

4-5 aastat tagasi tõi jõuluvana :D mulle midagi sellist- http://www.profcom.ee/index.php?page=35 ... roup_id=14
Siiamaani olen väga rahul, masin pole veel alt vedanud.
Martin 10.05.2008
Tanel 26.04.2010
ma-r-is

PostitusPostitas mariia » 28.10.09, 22:39

Kuna mul oli valida Singerite ja Brotherite vahel, siis tellisin endale eile 6htul l6puks Brotheri masina:
Pilt

Arvasin ka, et Singer on ikka vanim ja tuntuim, aga kasutajad pole Singeriga nii rahul. Brother tundus kiidetuim. Kui oma uue masina k2tte saan, siis oskan ehk rohkem kommenteerida.
Kasutaja avatar
mariia
perefoorumlane

PostitusPostitas evelinevelin » 05.10.10, 22:27

Viking Husqvarna ja Singer õmblusmasinaid mina ei soovita. Loe õmblejate foorumit, sealt saad asjalikku nõu. Brother hea masin, kuid liiga kallis.
Soovitan uurida Janome õmblusmasinaid - hinna ja kvaliteedi suhe paigas.
evelinevelin

PostitusPostitas KriKre » 28.05.11, 9:11

Mina olen nüüd Janome masina omanik. Tahtsin lihtsat ja vastupidavat masinat, mingid imefunktsioonid ja tikandid ei olnud olulised. Peale esimesi katsetusi olen igatahes väga rahul. Hind oli masinal ka väga ok.

http://shop.kl24.ee/omblusmasinad/0/readmore/2831/
KriKre

PostitusPostitas vesikirp » 11.06.13, 11:38

Kes Tartus soovib masinat soetada, siis soovitan minna Narva maanteel asuvasse õmblusmasinate poodi!
Seal tõesti mees teab, mida mees räägib ja masinaid on nii uusi kui kasutatuid erinevas hinnaklassis.

Ise soetasin sealt Janome MC 5200 ja olen ülirahul!!! Alguses vaatasin küll ühte teist Janome mudelit, aga vaatasin ja võrdlesin päris kaua neid seal ja tundub, et sai õige otsus tehtud! Masin "sööb" nii paksu, õhukest kui venivat kangast väga kenasti, lisaks on päris lai igasugu kaunistustikandite valik ja võimalusi palju, mida tuleb veel tundma õppida. Pidada ka nahka õmblema ja nahaõmblusnõelda pandi kaasa. Lisaks on komplektis päris suur hunnik erinevaid taldu ja lisaks saab osta veel mingeid peendeid voltimis- ja kantimistaldu, aga ma prooviks esialgu nendegagi tutvust teha, mis olemas.

Aaa, mu suuuuur lemmik on ääristustald - teeb sellist ilusat ääristusõmblust nagu overlock-masinad, aga ei lõika. Puuvillaste, linaste jms hargnema kippuvate kangaste puhul vägagi tänuväärt vidin! Ja tõesti ka imeõhukese kanga äära jääb ilus ja korrektne.

Ainuke miinus vist on see, et neil pole selle masina jaoks eestikeelset kasutusjuhendit. Mina saan ingliskeelsega praegu täitsa hakkama, pildid on ka juures. Pidin sinna tagasi minema, et võtta ühe teise väga sarnase masina eestikeelne juhend abiks, aga siiamaani pole nagu hädatarvidust olnud veel.

Ühesõnaga - seda poodi ja Janome masinaid julgen soovitada küll!!!

Ahjaa, nende koduleht ka: http://masintex.eu/

P.S. Ei, ma ei ole Janome müüginaine, ma lihtsalt olengi oma kullakesest vasikavaimustuses :P
Kes hommikuti külas käib, see asjata ei longi ...
Kasutaja avatar
vesikirp

PostitusPostitas Hubasus » 06.01.16, 2:16

Mul Janome, kasutan pea igapäevaselt 3 aastat kenasti vastu pidanud (automaailmaga võrrelda siis vist "mersu"). Ostsin suht soodsa mudeli Karnaluksist. Kõik garantiid ja müük oli tip-top. Meesterahvas müüs ja tal pikaaegne kogemus nende müügil. Valik väga hea seal, tasub läbi käia, kui otsingutel oled
Hubasus

PostitusPostitas Meraki » 06.01.16, 14:23

Kodufoorumis on üks hästi pikk ja asjalik teema õmblusmasina valikust: http://kodukauniks.postimees.ee/viewtop ... 33&t=62887
Mänguasjad internetist: Lego DUPLOBeebidelePuldiautodLegodDroonid
Kasutaja avatar
Meraki
Administraator

Janome 423s käsiratas ei tule tõmmates välja, ei saa poolida

PostitusPostitas Külaline » 02.12.17, 23:18

Hubasus kirjutas:Mul Janome, kasutan pea igapäevaselt 3 aastat kenasti vastu pidanud (automaailmaga võrrelda siis vist "mersu"). Ostsin suht soodsa mudeli Karnaluksist. Kõik garantiid ja müük oli tip-top. Meesterahvas müüs ja tal pikaaegne kogemus nende müügil. Valik väga hea seal, tasub läbi käia, kui otsingutel oled

Janome 423s käsiratas ei tule tõmmates välja, ei saa poolida, milles võib probleem olla, kas keegi oskab nõu anda?
Külaline

PostitusPostitas Artemis » 04.12.17, 17:26

Olen Singeri fänn. Lihtne masin, odav ka. Kõik saab õmmeldud, töökindel.
Artemis

Mine Käsitöö

Kes on foorumis

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist