Meie kaua oodatud kolmas - Artjom

Sünnilugude kirjeldused

Meie kaua oodatud kolmas - Artjom

PostitusPostitas Mustlasplika » 06.11.18, 12:54

15.10.18 hommikul läksin kontrolli, ämmakas suunas kohe KTG alla, sealt läksin ultrahelisse. Enne ultraheli juba arst ütles, te hepatogestoosi tõttu hakkavad esile kutsuma. Ultrahelis selgus, et ennustatav kaal on lapsel 4100g ja siis oli 100% kindel, et tuleb esilekutsumine. Mingi näidu kätte saamisega oli probleeme, jäi alla normväärtuse. Ultraheli aeg tuli ka valves olev arst kabinetti ja otsustati balloon paigaldada. Balloon paigaldati lõpuks 13.30, avatust oli 1cm. Ühtlasi broneeriti veri ja tehti ka sobitus ära. Mitu tundi ei toimunud midagi, siis nagu toimus, aga ei midagi erilist. Nii tiksusin 19h ja kui 16.10.18 välja võeti, siis selgus, et avatust vaid 2cm juurde tulnud. :haamer: Algselt öeldi, et balloon 24h, aga peaarst ütles, et infektsiooni oht suur ja üle 12h pole hea hoida paigas. Enne kella 9 asendas 1% piirituse tupsuga, mis oli algul päris kibe. Luges sõnad peale, et kui veed puhkevad, siis ei tohi nabanööri välja langemise ohu tõttu ise liikuda. Pooltundi hiljem juba midagi toimus ja 10.30 suunati sünnitustuppa. Mees saabus kella 11 kandis. Tiksusime, valude vahed u 7min ja kõlkusin kitse otsas, sõin lõunat veel ja siis arst ütles, et tegelt poleks tohtinud, aga unustas öelda ja edasi tohtisin vaid niisutada suud veega, neelata mitte narkoosi võimalikkuse tõttu.

Kell 13.00 küsis, kas võib veed lahti teha. Olin kõigega nõus, et vaid ära sünniks. Veed olid selged ja selleks hetkeks avatust 5cm. Edasi läksid valud väga intensiivseks. Kitse otsas kõlkudes oli valu nii talumatu, et nutsin valude aeg. Mehel hakkas kuhugi kiire ja ütlesin, et mingu siis ära, mida ta ei teinud. Mingi aja pärast tehti kanni Nospa süst 6 ühikut, valude vahel liigutasin tupsu süsti kohal, et muna ei tekiks. Peale kella nelja tuli oma arsti ja ämmaka vahetus, ämmakale veel ütlesin, et soovidega tuleb ettevaatlik olla. Lootis, et olen ära sünnitanud enne tema vahetust. :) Avatust oli 5-6cm, valud meeletud ja midagi teha ei saanud. Arst soovitas käpuli olla ja see leevendas valusid päris hästi, ühtlasi sai laps rahulikult oma liikumised ära teha. Viimased tunnid käisin aina WC vahet, mees talutas rohkem ja peale iga käiku oli seal lähedal olev kraanikauss suur sõber, et valu üle hingata. Meeletult iiveldas ja olin valmis iga hetk oksendama, mida ei juhtunud. Kõrval toas samal ajal teine naine sünnitas ja röökis täiest kõrist, väga raske oli valusid rahulikult üle hingata. Terve valutamise aja mees aina kordas, et hingaksin. Ega ma oleks selle ära vist unustanud küll. Kuulsin, et kõrval sündis laps ära ja hetke pärast tundsin, et pressid hakkasid. Mees küsis, kas kutsub kedagi. Ütlesin, et jah.

Ämmakas tuli ja katsus avatust ning arvas, et ei saa pressida, et emakaela äär veel ees. Lasi teisel ämmakal ka üle kontrollida, aga tema äärt ei tundnud. Olin külili ja järgmise pressi aeg hoidis ämmakas jalga üleval ja hakkasin pressima. Arst tuli ka ja ütles, et ma siis assisteerin. :D See tähendas, et kuulas lapse südametoone KTG aparaadiga. Külili olles hakkas lapse pea paistma ja jalga alla lasta ei tohtinud, aga presside vahed olid liiga pikad. Pandi kanüül ja oksüdoksiinitilk. Siiski ei liikunud laps pressidega edukalt ja läksin selili. Edasi läks päris kiiresti. Arst hoidis vasakut jalga ja mees paremat. Järgmiste pressidega tuli pool pead, ämmakas hoidis kuskilt sõrmega ja see oli sigavalus tunne. Tahtsin pressida, aga ei saanud aru, millal press on ja ämmakas keelas, mille peale palusin vabandust. :D Vabandada jõudsin veel teist korda ka, sest ei saanud aru, kas on press või mitte. Arst katsus kõhult ja ütles, millal õige press on. Väga vabastav tunne oli, kui pea välja pressitud sai. Kehaga oli juba lihtsam, millele järgnes hull pahmakas vedelikku. Laps pandi kohe kõhule ja siis vaadati, et õmmelda polegi vaja ja vaid paar marrastust üleval pool. Sugu keegi ei öelnud, aga kui tundsin sooja juga mööda kõhukülge alla voolamas, siis teadsin, et on poiss. :smt049 Nabanööri lõikamisel küsis mees taas, et kas ikka käärid teravad on. :D Esimene kord olid nürid olnud. Laps käes, hakati ootama platsenta väljumist, aga mul polnud mitte mingit tunnet. Tuimalt surusin, et väljuks. Arst mudis ja sakutas kõhtu, aga see ei muutnud midagi. Umbes 25 minutit lootsid, et väljub ise, aga algas verejooks. Ütlesin mehele, et võtku laps ja mingu. Narkoosi meeskonda ei saadud kohe kätte. Arst püüdis käega platsentat välja võtta, põrgulik valu oli ja suutsin vaid röökida, mida polnud terve sünnituse teinud. Lõpuks pani lihtsalt käe rusikas ette. Narkoosi meeskond saabus, küsis nime ja millal viimati sõin ning siis tundsin juba suus rohu maitset. Ärgates tuli mees lapsega ja pani ta esimest korda rinna otsa. Arst ütles, et sai ilusti tervelt platsenta kätte ja emakapind jäi terveks. Verekaotus oli 1,5 liitrit. Esimest korda nägin platsentat. Sünnituse pikkuseks läks kirja 8h 30 minutit. Sündis 18.37, kaalus 4020g ja 56cm, ämmaka jaoks tundus pikkus nii uskumatu. :D Peaümbermõõt oli 37cm ja rind 35cm. Apgar 9/9 Sünnitustoast palatisse sain 12.10 alles, sest vereülekanne tehti kohe ära. Lisaks kott mingit ainet, sest olin lõunast saadik "kuivanud". Määrati AB infektsiooniohu tõttu, arst ei jõudnud kindaid verejooksu aeg kätte panna. Hiljem ämmakas ütles, et arst oli vabandanud, et nii käitus, aga ma olin siis juba narkoosis. Kuna ma ajast ei teadnud presside aeg midagi, siis küsisin mehelt, et kaua läks ja ta ütles, et umbes tund. Poisil oli siis kiire hakanud, kui kõrvalt toast laps kisa tegi. :) Kolmas rasedus oli mulle kõige raskem ja mees ütles, et ma pole kunagi ta kallal nii palju mölisenud. :smt042 Artjom sündis rasedakaarti pandud tähtajal 16.10.18 40+0. Nädalaid sai loetud 12.10.18 järgi, selle põhjal sündis 40+4.

Kolmest sünnitusest oli viimane kõige paremini juhendatud. Arst leidis, et võin veel sünnitada, aga narkoosi meeskond peab kohe valmis olema, kui laps sündinud, et platsenta eemaldada. Ülemarst nii ei arvanud. :D Tuli järgmine hommik ja ütles, et 3 korda on elule tagasi toodud, et kas on veel plaanis sünnitada. Ma ei osanud midagi vastata. Viimasel päeval ütles ta head aega nii, et ära sa jumala eest rohkem siia osakonda tule. :smt043 Hiljem mees ütles, et ta oli erakorraliselt välja kutsutud, aga jõudis nii hilja, et mu oma arst oli kõik kontrolli alla saanud.
Pilt

Pilt
15.12.2009
02.06.2012
16.10.2018
Mustlasplika

Mine Sünnituslood

Kes on foorumis

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline