Kaks sünnitust - totaalselt erinevad.

Sünnilugude kirjeldused

Kaks sünnitust - totaalselt erinevad.

PostitusPostitas Sikksakk » 25.05.17, 11:28

Kirjutan siis ka oma kaks lugu.
Esimese lapsega.... Tähtaeg oli kusagil nii 21.detsember.
Oli kuu algus... käisin poodides, et jõulukinke vaadata, valmistusin vaikselt ka lapse sünniks - riideid, kombe, turvahäll jne... mitte miski ei näidanud, et varsti peaks sündima. Mehel oli sessinädal, oli 3.detsembri õhtu... Läksime magama, kõik ok. leppisime veel kokku, et järgmine päev (4.dets, reede), läheb ta kooli ning ma siis tulen hiljem talle sinna järele ning sõidame maale. Aga tita otsustas, et ta naerab meie plaanide peale. Kell oli nii 1.10 öösel, kui järsku tundsin, et miskit voolab. Esmarasedana mõtlesin esialgu, et see on see nn limakork, mis nii ära tuleb :D :lol: Järsku mõtlesin, et ei, seda ikka liiga palju.... ja tõusin järsku püsti. Mees, kes tavaliselt ei kuule, kui ma ringi liigun, tegi silmad lahti, küsis, mis juhtus... Ütlesin, et ma lekin. Mees oli nagu nõelaga saanud, kraps püsti.
Kuna haiglakotti meil valmis pold pandud (tähtaeg oli ju alles 2 nädala kaugusel), siis avasin arvuti ja guugeldasin, et mida haiglasse vaja kaasa võtta (siiani teeb endalegi nalja, et seda guugeldama hakkasin) :D panin rahulikult asjad kokku ja siis istusin, mõtlesin (tagantjärele mõeldes - liiga palju asju oli, pooli asju polnud vajagi)... küsisin mehelt, et ei tea, kas peaks minema nüüd.... Proovisin vastuvõtutuppa helistada, keegi ei vastanud. Hakkasime liikuma siis. Kusagil poole 3 paiku jõudsime haiglasse ning seal pandi meid kohe sünnitustuppa. Üks tore ämmaemand oli, tuli vaatas mind... Alguses polnud valusid ning siis hakkasid vaikselt tulema. valusid kokku oli u 3,5 tundi. Minu põhiküsimus ämmaemandale oli: "Kaua veel" :D Ta ikka vastas, hommikuks on käes.. ja 6:41 oligi beebi käes. Siis läks veel tund, kuniks mind õmmeldi... Muigama pani, et istuda mul väga ei lubatud, et õmblused lahti ei läheks, aga samas perepalatisse ei tohtinud ma ise minna vaid pidin ratastooli minema. Aga saan aru, et nõuded on sellised. Naine võib nõrk olla ja maha kukkuda.
Hommikul siis saatsin sõnumid kodustele, et ärgu meid oodaku.

Teine laps.... Sündis täpselt tähtpäeval. Ühelt poolt lootsin, et tuleb ka paar ndlt varem nagu esimene laps, kuid ei, nautis kõhus olemist kuni tähtpäevani. Täpselt ei teagi, võibolla oleks isegi üle tähtaja läinud...
Igatahes päev varem oli kuidagi imelik suruv tunne. Kuna esimene sünnitus algas sellega, et veed jooksma hakkasid, siis arvasin, et ehk teine samamoodi... Aga ei, eelneval õhtul oli kuidagi imelik tunne. Telefonis võtsin kasutusele tuhudearvestaja. Õige päeva hommikul 5 ajal oli kahtlane tunne. Haiglakott oli seekord koos. Otsustasime mehega, et ei, läheme haiglasse, näitan end. Läksin sinna, mind vaadati üle. Arst, kes vaatas, tegi haiget. Igatahes arvas ta, et pean sisse jääma. Läksin õue, ütlesin mehele, et mingu viigu suurem laps vanaemale ja tulgu tagasi. Pandi see tüütu rihm ümber kõhu 20minutiks. Arst ütles, et tuleksin ütlema, kui tekib pressi tunne. Mingi hetk siis tuli...Pandi mind pikali ja avati veed ise. Vot sisi läks mölluks. Hakkasid valud. vett oli niii palju, et terve tuba ujus. Valusid kokku kusagil 3,5 tundi ja laps käes. Kuna oli aeg, kus sünnitajaid oli palju, pandi meid ühistuppa.

Kaks sünnitust ja täiesti erinevad.
Pilt
Kasutaja avatar
Sikksakk

Mine Sünnituslood

Kes on foorumis

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline