Eraldi või koos?

Kõik mured ja rõõmud ja küsimused kooliealiste ja teismeliste lastega

Eraldi või koos?

PostitusPostitas hamsu » 02.07.17, 23:53

Tere.

Mul on 4 last ja mul on probleem sellega, et minu suured lapsed (8a ja 9a) tülitsevad päris tihti pisiasja pärast ja ma ei jaksa enam.
Mille pärast nad tülitsevad? Kohe kirjutan:
Vanem st 9a poiss arvab et peab esimesena asju saama, kesk 8a poiss peab viimasena saama. Näiteks sel aastal 9a poiss tegi endale facebooki (ma tean et facebook ei ole lastele õige koht aga tahavad seal mängu mängida ja oma koolikaaslastega rääkida, noh vastutan), paar kuud pärast 8a poiss tegi endale ka facebooki. 9a poiss ja vanaema (minu ema) said väga pahaseks ja arvavad et ei ole aus kuna nende arust 8a poiss peab aasta pärast facebooki registeerima. Veel... issi kinkis neile mõlemale samal ajal arvutid et nad saaksid rahulikult mängida mitte kakelda ühe arvuti pärast. Jälle 9a poiss ei olnud rahul, peab esimesena saama, 8a poiss peab aasta pärast saama... :shock: #-o olen neile miljon korda rääkinud, et nad võiksid koos mängida mängu ja jagaksid koos. Aga vanaema (minu ema) seletas ja seletab edasi et vanem peab asju esimesena saama, kesk poiss peab aasta veel ootama et asju saada. Mul on tunne et vanaema ei taha et vennad saaksid hästi läbi ega jagaks koos??? Või ma olen loll ema, kes ostab neile samal ajal asju et nad saaksid mängida mitte ühe ja teise pärast kakelda...
Mul on kolmas 5a poiss kes sai kõigist varem ükskõik mis mänguasju või asju.. näiteks vanem sai 7 aastaselt jalgratta, kesk oli 6aastane ega saanud jalgratta,pidi ootama järgmisel aastal kuni sai 7 aastaseks ja sai jalgratta. Aga minu kolmas laps sai 5 aastaseks ja sai jalgratta, teised ei pahandanud kolmadat last aga teist last pahandavad vanaema ja vanem vend kui teine poiss saab varem ükskõik millist asju.... mul on kõrini ausalt ja tunnen et ma ei taha enam oma emaga tegemist teha sest ta mõjutab vanemale lapsele halvasti kuna vanem on vanaemaga nõus et vanem peab esimene olema! Või olen rumal ema, kes tahab et vennad jagaksid ja mängiksid koos. :cry: :cry: ma ei jaksa enam...
4 armsat lapse ema ;)
Kasutaja avatar
hamsu

Mine Kooliealised lapsed

Kes on foorumis

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline