Kingitus või mitte

Kõik mured ja rõõmud ja küsimused kooliealiste ja teismeliste lastega

Kingitus või mitte

PostitusPostitas krattik » 04.04.17, 13:50

Tere!

Ma olen kooli saatnud kaks last. Ja igal aastal (tegelikult juba lasteaiast saati) olen ma aru saanud, et on vanemaid, kes arvavad, et õpetajaid ja kasvatajaid peaks meeles pidama ja tänama hirmkalli kingitusega. Ja seda just iga tähtpäeval. Olgu selleks, siis kooliminek ( 1. september lilled viia - minu meelest peakski seda tegema), jõulude ajal sünnipäeval ja siis kevadel, kui aastal läbi saab. Aga kas on seda kingitust, siis iga aasta lõpus vaja teha?
Olgu see, selleks. - ärge saage valesti aru. Ma olen ka õpetajatele ja kasvatajatele oma lapse kasvatamise, õpetamise ja juhendamise eest tänulik ja aeg ajalt ma seda tänu näitaksin ka sümboolsete kingitustega välja. Sümboolne kingitus on minu meelest sellide personaalselt õpetajale tehtud, kas siis lillekimp, shokolaad/ kommikarp, no saan aru ka kinkekaartidest, mis on näiteks raamatupoe oma ja väärtuses 20-30 eurot.
Ma ei ole kingituste vastane. Olen nõus, et õpetajale võib teha ühiseid kinke, oma tänulikuse näitamiseks AGA kuskilt jookseb ka piir.
See, millest ma enam aru ei saa, on see, kui (kooliklassis) igal kevadel tehakse õpetajale kingitus. Ja mida aeg edasi, seda kallimaks see kingitus läheb. Sellel aastal, siis pakkus üks inimene välja, et teeme klassijuhatajale lõpukingiks 150 eurot maksva VSPA kinkekaardi mingi paketiga. See on liiast.
Ja kui julgesin taaskord oma arvamust avaldada, nähvati mulle, et kingis osalemine on vabatahtlik ja õpetajale peab selle kingi tänulikkuse näitamiseks tegema.
Ma ei hakanud lisama, et kõigile ju spaa ei sobigi. Näiteks hoolitsustele on päris palju tervisevastunäidustusi jne. Võib olla õpetajale ei meeldigi üldse spa. Või kui spa, miks peab see olema 150 eurot? Kui lihtsalt spa osa ( kogu maja külastus) maksab ühele inimesele 16 eurot. Miks mitte sellega piirdudagi?

Mida siinsed arvavad, kas 150 eurot (spa kinkekaardina) on siis see sümboolne kingitus millega oma tänulikkust vaid näidata saab?
Jah, ei pea õpetajale lõpukingiks tegema tasse, kelli, karpe jne. Aga kindlasti midagi mõistlikumat ideed annaks välja ka nuputada.
Pealegi minu enda meelest peaks kink sisaldama laste enda tänu, mitte lastevanemate tänu, töö eest, mille eest õpetaja tegelikult juba niisamagi palka saab.
Mõnel lapsevanemal käib koolis mitu last + lasteaed. Ja kui iga aasta lõpus on vaja teha "tänu" kinke ja muul aastal ka, siis see röövib päris arvestatava summa pere eelarvest.

Minu arvamuse võtab kokku ka see artikkel - http://www.saartehaal.ee/2010/06/19/kui ... elt-moota/

Rõhutan veelkord, ma ei ole kingituste tegemise vastu. Aga ma eeldan, et kingitus tõepoolest peaks olema sümboolne. Ja mitte ületama 30 euro piirimaad.

Mida siinsed arvavad?
Või on see 150 täiesti normaalne nähtus?
krattik

Re: Kingitus või mitte

PostitusPostitas Artemis » 18.04.17, 19:39

Meil ei tehta mingeid kinke. Isegi sümboolseid mitte.
Kallite kinkide näol "tänulikkuse näitamine" on ilmselt kaasajal populaarne :)
Kui tegemist on hea õpetajaga, kellel süda õige kohapeal, siis võib juhtuda, et teda ajab selline "tänulikkuse väljendamine" iiveldama. Sellisel juhul võib olla, et toetus, hea sõna mõnel raskel hetkel võib olla rohkem väärt, kui suur rahaline kingitus.
Kui aga õpetaja on sellist tüüpi, kellele selline lipitsemine meeldib, siis pole ka see tänamine ju siiras ja milleks siis lolli mängida.
Ma jääks enda juurde ja ei osaleks selles kampaanias.

Olen ise teinud ühe korra kooliaasta lõpus õpetajale kingiks õue istutava taime, kuna tean, et ta on aiandusfänn. Aga kui hiljem tuli välja milline kiusamine koolis toimus ja kuidas õpetaja silma kinni pigistas, siis kahetsesin oma tegu. See aasta aga ei tee midagi, mul on ausalt siis nii kõrini sellest jamast, mis seal koolis toimub, et ei suuda südamest kinki teha ja nii ei teegi midagi.
Artemis

Mine Kooliealised lapsed

Kes on foorumis

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline