Tervisealased nõuanded

Nõuanded, arstid, haiglad jms

Re: Tervisealased nõuanded

PostitusPostitas Meraki » 17.05.11, 0:49

Mul tekkis reisil olles viimasel nädalal käe peale mingi valulik muna - umbes maapähkli suurune - sellisesse kohta, kust tavaliselt veeniverd võetakse.. Kas seal asuvad lümfisõlmed või mis see olla võis? ma arstile ei jõudnudki - see jõudis enne ära kaduda. Kahtlustan, et see on seotud sellega, et ma seal olles enamuse ajast hoidsin Kaisat selle käe peal kui midagi tegin..
Meraki
Administraator

PostitusPostitas siilu » 17.05.11, 9:27

Sellises kohas on lümfisõlmed ikka väga väikseid, kui neid üldse on klassikaliselt uuritaks lümfisülmi: kaelal, kubemes, kaenla all.

Tõenäoliselt on sul ganglion seal: http://en.wikipedia.org/wiki/Ganglion_cyst Võib veel tagasi tulla ja siis vajab kirurgilist ravi.
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
siilu

PostitusPostitas Artemis » 20.05.11, 8:30

siilu kirjutas:Sellises kohas on lümfisõlmed ikka väga väikseid, kui neid üldse on klassikaliselt uuritaks lümfisülmi: kaelal, kubemes, kaenla all.

Tõenäoliselt on sul ganglion seal: http://en.wikipedia.org/wiki/Ganglion_cyst Võib veel tagasi tulla ja siis vajab kirurgilist ravi.

Sa pole veel lõpetanud kooligi, aga juba tegutsed nagu tüüpiline arst. Pole inimest näinud, pole süvenenud teise inimese probleemi, paned siiski kusagil netiavarustes lühikirjelduse ja mingi pildi järgi välja diagnoose ja võimalikke raviskeeme. No kuule, ma oleks kiisuemme asemel küll veidi paanikasse läinud hetkel :)
Artemis

PostitusPostitas Nõiatar » 20.05.11, 8:59

Ganglion on mul olnud ja see pole midagi, mille pärast paanitseda. Kui see on piisavalt suur, tõmbab kirurg selle süstlaga tühjaks. Lihtsalt, kabinetis ja kohapeal. Kui see on väiksem, võib see ise laiali minna ja nad ei hakka sekkuma.

Internetist tervise kohta nõu küsides peabki sellega arvestama, et see arvamus ei pruugi olla tõene või 1:1 võetav. Samas, teatud asjadest on väga keeruline aru saada kui üldse meditsiinilist haridust pole ja sellel puhul on hea kui keegi, näiteks Siilu, selle inimkeelde arusaadavalt lahti seletab ja ehk ka lugemist viidata oskab. Samas, ma olen nõus sellega, et vahepeal unustab Siilu ära, et ta pole siiski arst ja Perefoorum pole tema erapraksis.

Edit: Ma tahtsin lisada, et kui midagi õpid ja sel teemal sõna võtad, tuleb väga kergelt etteheide, et sa alles õpid ja mida sa targutad. Kui sama asja ütleb inimene, kes pole asjaga ise otseselt seotud, võetakse seda adekvaatselt ja keegi ei vihasta. Seega, mõttekoht kõigile meile.
Kasutaja avatar
Nõiatar

PostitusPostitas Ilenna » 20.05.11, 10:57

siilu kirjutas:Sellises kohas on lümfisõlmed ikka väga väikseid, kui neid üldse on klassikaliselt uuritaks lümfisülmi: kaelal, kubemes, kaenla all.

Mul ilmus sama asi ja täpselt samasse kohta, kui reuma kõige ägedam oli. Kadus ise ära ja pole rohkem tagasi tulnud. Usun, et see pole tõesti nii hull asi, et peaks paanikasse sattuma.

Minul hea meel, et siin keegi teadjam kah on. Vähemalt saab Siilu soovitustest mingi suunagi asjale ning tead ise vast rohkem arstilt küsida. Sest mina olen just selline patsient, kes ootab arstilt 150% teadmisi jne. Ma ise ei tea mitte kunagi, mida peaks küsima, et mida mul oleks vaja teada. Eriti kui on tegu mingi uue probleemiga.
Ja informatsiooni pole kunagi liiga palju.
Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get.
Kasutaja avatar
Ilenna

PostitusPostitas siilu » 20.05.11, 11:30

Suur aitäh innustuse ja kiituse eest, nakistar! Mu eesmärk ei olegi täpselt haigust ravida, vaid täpselt, nagu sa ütlesid- suunata, soovitada päris arstile ette näidata, kui midagi tõsisemat tundub. Ma ju ei saakski kuskilt kaugelt väga täpset diagnoosi panna, pakun kõige tõenäolisemat varianti- iial ei lähe meelest ühe õppejõu lause: sagedasemad haigused esinevad sagedamini. :mrgreen:
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
siilu

PostitusPostitas mhmm123 » 04.06.11, 23:38

Üleeile juhutus mul selline asi:
Istusin laua taga ja järsku lõi peast kuumaks ja uimaseks,käsi hakkas nimeti sõrmest surisema kuni väikse näpuni ja edasi kuni õlani.samal ajal mida kaugemale surin läks hakkas algusest järgi andma.Samal ajal ei suutnud ma ka sõnu õieti välja öelda ,olid kõne raskused.Kui see möödus oli ikka imelik pea valu ja ühest silmast virvendas Jube kogemus oli.
Arstil käies ,soovitas see mul ainult vett juua jne.Et äkki veri paks.
Aga nüüd internetis ringi otsides vaatasin,et need täpselt insuldi tunnuses Kas tõesti võib olla väike võimalus ,et kogesin hoopis väiksemat insuldi vormi?
Jube selline hirm on nüüd!
mhmm123

PostitusPostitas siilu » 04.06.11, 23:59

Vastan sulle PSiga, kuna kirjutasid ka sõnumi.
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
siilu

PostitusPostitas mimmu99 » 28.09.11, 22:58

Diagnoositud refluks.Sööb Gasecit 20mg 1 kord päevas, Soomes Losec 20 mg.Nyyd mees hakkas uuesti spordiga tegelema.Häiriv raskustunne kõhus :roll: Lisaks ytleb,et ajab tohutult rõhkeid üles st lihtsalt õhku algab krooksuma :roll: Tunne nagu siis kui autoga suurel kiirusel mäkke ja/või mäest alla sõidad,et võtab seest "õõnsaks".Aegajalt on näppegi kurku surunud,et rõhuvat tunnet vähendada.

Kellegil veel? Ideid?
Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
mimmu99

PostitusPostitas mmm » 24.09.15, 10:58

Edit: Tundub et see alateema surnud. kustutasin enda probleemi.
mmm

PostitusPostitas ellik » 27.03.18, 15:27

Mul ka üks mure, nimelt teist päeva kõht kinni ja kui täna enne lõunat vetsu läksin siis tuli nii et oli väga kõva valu hullem kui sünnitusvalu, läks kergemaks küll aga peale kergendamist hakkas iiveldama ja nüüd ei soovinud midagi süüa ning nüüd kõht paremal all pool on aegajalt valulik :smt087
ellik

Eelmine

Mine Tervis ja meditsiin

Kes on foorumis

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist