Äge neelupõletik

Nõuanded, arstid, haiglad jms

Äge neelupõletik

PostitusPostitas carmelan » 27.08.08, 12:12

Minu jutt on siis järgmine. Alates eelmise nädala neljapäevast tundsin neelates kurgus väga teravat valu, mis lõi aegajalt ka kõrva. Põhapäeva hommikul oli jube piin ärgata, sest nii ebamugav tunne oli kurgus. Esmaspäeval otsustasin perearstile pöörduda, aga oma perearast on puhkusel ja teda asendas keegi teine. Igatahes sain enda kurtmise põhjal diagnoosiks ägeda neelupõletiku. Arst kirjutas välja mingid antibiootikumid. Kuni arstile minekuni mul palavikku ei esinenud, kuid nüüd käib see hooti(hommikul on natuke.. päeval pole ja õhtul ning öösel on stabiilselt üle 38) Aga nende antibiootikumide tarbimine pole mitte grammikeski mu olemust paremaks teinud, kui siis valu veel hullemaks (täna kolmas päeva) ja reedel pean tagasi arstile end näitama minema. Jube on see, et vähe sellest, et ma angunii jubeda valu tõttu midagi süüa ei saa, siis isegi isu pole enam millegi järgi:( Proovin siiski teed juua, kuid isegi mitte kuum jook ei tee asja hetkekski paremaks:( Käisin apteegis kõsimas, et mis veel võik aidata, soovitati kurguteed, seda siis olen praeguseks hetkeks ~7 kruusikest ära joonud, aga kasutegur ikka 0.
Kas on võimalik, et arst eksis diagnoosiga, või antibioootikumid ei mõju? Valude käes pole just eriti meeldiv piinelda ja reedel teada saada, et asi oli hoopis milleski muus. On ehk kogemusi või mingeid soovitusi, mida peaks proovima või kontrollima või midam rohkem järgima?

Loodan siis reedel arsti9 juures end kaalumas ka köäia, ehk sellel haigusel on vähemalt üks positiivne mõju:D kaalulanguse näol:D
Raha omandab tähtsuse alles siis, kui tunded kaovad
Pilt
Pilt
carmelan

PostitusPostitas -Lily- » 27.08.08, 12:33

Mul endal on krooniline angiin.
Kohe , kui külmetan annab kurk sellest teada.
Arsti kirjutatud antibiootikumid on üldjuhul alati paari päevaga paremaks teinud.
Soovitan sul osta kurguspreid, taruvaiguga , neid seal veel erinevaid.
Süüa sidrunit, küüslauku, meega teed...ise just teen jällegi seda kuuri läbi.
Pilt
-Lily-

PostitusPostitas carmelan » 27.08.08, 15:58

angiin on seotud manditega eksole? mul neid enam pole:(
kurguspreid pole mulle kunagi sobinud;( tekitavad halkva enesetunde ja suu kuivab pärast 3 päeva:D hetkel leidsin vanemate juurest kapist Faringodoli..proovin selle ka ära... peaai, et natukesegi paremaks läheks:)
Pilt
Pilt
carmelan

PostitusPostitas -Lily- » 27.08.08, 16:12

Angiin jah kurgumandlipõletik.
No head paranemist siis :)
Pilt
-Lily-

PostitusPostitas Tribunilla » 27.08.08, 16:14

antibiootikumid ei pruugi kohe mõjuma hakata ja antibiootikumidega on ka see teema, et neid peab võtma ettenäidatud aja vältel, vastasel juhul jääb haigustekitaja organismi ja võib taaspuhkeda haigus.

minu üks suur miinus on ka pidev kurguvalu. kui viitsin kohe kuristama hakata, siis reeglina asi hulluks ei lähe. see kuristamine on aga suht ebameeldiv minule. aga tõhus. haiguse korral olen 3x päevas kuristanud nii lilla lahusega kui ka soolalahusega, haiguse ennetamiseks või kergstaadiumis lihtsalt ühega neist 3-4x päevas.

soola tõhusus sellel on haigustekitaja lõhkemine. soolalahus tungib madalama konts. suunas, ehk, kui bakteril on sisekk soola sisaldus mingi 0,05 ühikut, kui nüüd soolasema lahusega loputada, siis bakter lihtsalt lõhkeb. siin kerge seletus. eeldan, et sama kehtib ka viiruste puhul. soovitan proovida.
Cave quid dicis, quando, et cui
Tribunilla

PostitusPostitas carmelan » 27.08.08, 20:55

ma tänan nõuannete eest.. kuristamisega pole veel tegelenud, kuid proovin täna ära;)
ja antibiootikume võtan ka edasi nagu ette nähtu..:)
Pilt
Pilt
carmelan

PostitusPostitas carmelan » 29.08.08, 11:44

Nii arstil käidud... esmaspäevast siiani kaalulangus -2,5 kg..(pole ka ime arvestades minu menüüd :( )
Arst väitis vaid, et ravi kestab 10 päeva(põhjendus, miks mul siiani aprem pole hakanud) nii et eks ma piinlen edasi niikaua kuni jõudu on...
Pilt
Pilt
carmelan

Re: Äge neelupõletik

PostitusPostitas omastkogemusest » 07.03.18, 21:40

Mul oli angiin mida ravisin duracef antibiootikumitega.. jah sain mädast kurgus lahti aga kui ravi oli läbi kannatasin siisk iväga tugeva kurguvalu käes ja ei saanud aru milles asi .. perearst tegi sõnaotses mõttes minuga inim katseid rohtudega peale seda... aluses 3 päeva Gasec( õkki on mao hape ja põletab kurku)... ei aidanud siis allergia rohi 2 päeva ..ei aidanud .. järgmisex katsetas ta iibumetiini ravi 2 tk 2 korda päevas tegin jälle 3 päeva... ei midagi piinlesin öid ja päevi asi läx ainult hullemax kuni lõi valu kõrva mis oli juba nii talumatu et isegi ukse kinni tõmbamise heli tegi kõrvale haiget.. magada ei saanud ei paremal ega vasakul kyljel kuna kõrvad oli vastavalt magamisasendile niiiii valusad lisax veel kurk mis oli öösiti nii valus ja kange nagu mumps
..tegime vereproove-kõik korras ....tegime kurgust mandli ,seene ja bakteri testid kõik korras!! siis sai mu hing täis läxin tasulisse nina kõrva arsti vastuvõtule pisar silmis ja mis diagnoosi sain 10 minutiga !!!!! äge neelupõletik mida olex pidanud nägema iga arst kes vaatab kurku aga minu perearst ütles eh natuke punane ei ole hullu...
mis mõttes kurguarst ytles et asi nii hull et näeb välja nagu olexin keeduveega kurku kõrvetanud + see oli löönud nii tugevasti vasakusse kõrva ja nina ja kõrvavahelisse käiku mis aitab kõrval rõhku reguleerida kõik oli läinud nii tuksi selle viivitamisega et kõrv ei talunud isegi laste jooksmist sest see oli mu kõrvale nii valus... muusikat kuulata ei saanud ..bass tegi haiget ... ravisin penitsiliiniga ja lähen kõrva opile kus tehaxe kuulmekäiku auk et kõik taastus
omastkogemusest

Mine Tervis ja meditsiin

Kes on foorumis

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist