Probleem näonahaga

Nõuanded, arstid, haiglad jms

Probleem näonahaga

PostitusPostitas Murelikplika » 23.11.17, 21:01

Tere, nimelt selline mure näonahaga, et pidevalt punnid näos. Olen 19 aastane ning jah kasutan meiki aga ometigi kreemitan,teen näomaske vahest ning nägu on jube kuiv ja kooruvad nahatükid.Peamised probleemsed kohad on lõug,kus on lausa pidevalt põletik sees ja suured punnid, teine koht on laup kuid need sellised nahavärvi väiksed väljaulatuvad punnid, kui kellegil on mingeid soovitusi jagada siis kuulan heameelega :)!
Murelikplika

Re: Probleem näonahaga

PostitusPostitas Surramurra321 » 25.11.17, 22:00

Käi kõigepealt kosmeetiku juures. Sa võid küll kreemitada jne, aga vbl kasutad enda jaoks valesid tooteid või võtteid, mis teevad asja hullemaks.

Teine asi on toitumine. Kui see on paigast ära, siis läheb ka nahk pekki. Vähem suhkurt (ka puuviljasuhkrut - meil kaasaga mõlemal tekivad punnid, kui viinamarju sööme), rohkem aedvilju jne

Punnid lõual võivad viidata hormonaalsetele häiretele.
Pilt
Kasutaja avatar
Surramurra321

Re: Probleem näonahaga

PostitusPostitas maarjaly » 26.11.17, 12:34

Ka mina maadlesin pikalt vistrikega/aknega näol. Teismelisena polnudki probleem nii hull. Kõige hullem periood oli siis, kui sain 26. Lõpuks katsetades erinevaid meetodeid jne, sain aru, et olin asja hullemaks teinud liiga paljude ja valede toodetega naha koormamises. Mul on tegelikult kuiv nahk ja igasugu vistrike vastaste toodetega näo möksimisel tegin karuteene ja niigi kuiv näonahk sai impulsi veelgi enam rasu toota. Nüüd kasutan ainult niisutavat kreemi ja kord nädalas heal juhul teen mudamaski. Korralik näopuhastuse rutiin (just rutiin, sest seda tuleb koguaeg igapäevaselt teha) on ka oluline. Kasutan Mixa tooteid, need sobivad mulle aga ei pruugi kõigile sobida, pead leidma omad.

Kosmeetikaga on ka see lugu, et kui kasutad jumestuskreemi, siis ehk just see jumestuskreem tekitab punne juurde. Proovi erinevaid ja märka, kas on mingi vahe sees. Mina leidsin ka sellest endale mingi seose. Puudrit varem kasutada üldse ei saanud! Nüüd paar kuud olen kasutanud Jane Iredale mineraalpuudrit ja see imekombel pole näonahka jubedaks teinud. Varasemalt olid puudrid välistatud.

Õhtuti on meigi eemaldamine ka kindlasti oluline. Muidu tavapäraselt kasutan näopesugeeli aga õhtuti meigi eemaldamiseks siis ka lisaks mitsellaarvett.
R 30.12.2008

S 29.12.2014
maarjaly
perefoorumlane

Mine Tervis ja meditsiin

Kes on foorumis

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist