Suvelapsed 2014 (juuli-august)

Eelkooliealisi lapsi puudutavad küsimused ja teemad

Re: Suvelapsed 2014 (juuli-august)

PostitusPostitas Aussie » 08.01.19, 11:55

Head... seda aastat! :)
Varsti oleme juba 5 aastat siin lobisenud (vist juba ongi 5 täis, eks tuldud sai ka juba 9 kuud varem või veelgi varem :) )
Meie 4-ne pole seni ühtegi uue aasta saluuti veel oma elus näinud, kõik aastad on sügavalt oma ööund põõnanud, nii ka see kord. Eks näis, kas 2020 tuleb teisiti? :P
Pilt Pilt
Aussie

PostitusPostitas heihops » 15.01.19, 20:50

Head alanud aastat minugi poolt lõpuks! Meie 4-aastane nägi lõpuks ometi ilutulestiku ära, kuigi kl 23 paiku sonis juba korralikult ning kärkis kõigiga :lol:

Uskumatu jah, et juba 5 aastat täis.. Ma mingi aeg just hiljuti ütlesin mehele ka, et mõtle.. juba 5 aastat oldud selle lapsevanema-värgi sees. See on selline asi, et no turning back, kui algus on juba tehtud :mrgreen:
Aga minugi selle aasta (ja järgneva 5 aasta) eesmärk on mitte kolmandat last saada. Kõlab väga kahtlase eesmärgina, aga tahaks vahelduseks oma asja ka ajada. Sellel aastal kukub 30 ja olen ühe ja teise asjaga tegelenud ning üldiselt väga tubli olnud, aga nüüd tahaks kindla karjäärisuuna ette võtta lõpuks. Esimene väike samm on selleks juba tehtud, st veedan argipäevad kl 7-15/16 kodust eemal. Traditsioonilises mõttes ei tööta, aga close enough :) Sarnane tegevus tundus enne lapsi vahel üsna nüri, aga nüüd olen pidevalt elevil ja motiveeritud.

Öösel magada endiselt ei saa - pesamuna armastab kl 20-06 olla haagitud minu külge, st peab olema mingigi nahk-naha kontakt, eelistatult kasutab minu kätt padjana. Vetsus käimine nõuab hoolikat põgenemistaktika planeerimist. Rahulikul ööl ärkab 2-3 korda, hammaste kasvatamise öödel niheleb ja tihub nutta öö läbi. Issi ilmumine SILMAPIIRILE käivitab koheselt meeleheitliku röökimise, nii et kui oleme üritanud vahetust teha, et mina saaksin puhata, annan mina esimesena alla, sest ma ei suuda kõrvaltoas magada, kui beebs täiest kõrist tundide kaupa kisab. Aga noh, suur õde oli hullem magaja, ja praegu magab nagu nott öö läbi ja läheb täitsa ilma suurema jamata magama. Ehk siis lootus helgema tuleviku ees asendab kaotsi läinud unetunde :D
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
heihops

PostitusPostitas Lillekekekonn » 19.01.19, 22:29

heihops, kas see sinu külge haagitud olemine on teil kogu aeg olnud, või mingi uuema aja mure? Minu pisem ei suutnud esimestel elukuudel magada muidu, kui minu rinna küljes rippudes või siis nt peadpidi mu kaenlaaugus. Hetkel saab ka muudmoodi juba hakkama, aga see magama panemise asi on ikka jube keeruline küll. Poisiga on nüüd juba lihtsam - unejutt, natuke kallistamist/pahandamist ja voilaaa (enamasti, vahel trallime temaga ka pool ööd).

Ülbust on meie majas ka süle ja seljaga. Poiss ei kuula üldse sõna. Mitte et ta nüüd kunagi oleks teab mis sõnakuulelik tegelane olnud, aga nüüd on asi ikka päris käest ära läinud. Vaidleb vastu (täiesti absurdsete argumentidega, aga vahet pole) ja keelust hoolimata teeb ikka, mis tahab. Ükspäev oli sakilise servaga nuga laual (mees jättis) ja kõrval veel alles kiles olev kurk. Poiss käis ja naaksus, et tema tahab kurki ja tema tahab kurki. Mul oli aga vaja beebi ära toita enne. Ütlesin talle siis, et kannatagu natuke, söödan pisikese ära ja kohe saab oma kurgi. Mõne hetke pärast läks köögis hulluks kriiskamiseks lahti ja poiss tormas minu juurde käsi verest tilkumas. Ta otsustas käsust hoolimata ikkagi mitte oodata ja hakkas ise kurgi küljest tükki nüsima. Kile aga segas ja nii see nuga kuidagi sõrme otsast sisse läks ka. Ei midagi katastroofilist ja järgmisel päeval oli asi juba meelest läinud, aga see esimene ehmatus oli küll kole. Mis muidugi ei tähenda, et ta sellest midagi õppis, mkm, täpselt sama suhtumine läheb edasi. Pisem on ses mõttes täiesti teisest puust. Kui roomama hakkas, siis esimese hooga kohe juhtmete kallale. Selgitasin talle siis, et ei tohi ja nüüd on "ei tohi" täiesti aktsepteeritav valuuta. Kui mingi asi on "ei tohi", siis võtab käe ära ja tegeleb muuga edasi.

Aga tööle minemise osas tunnen esimest korda kahe lapse jooksul, et tahaks tööle tagasi. Üks asi on muidugi see, et kaotan praegu sissetulekus üsna kõvasti, eriti, kuna teised said lausa palgakõrgendust kollektiivselt, aga ka muidu on tunne, et tahaks natuke rahu ja iseolemist. Et kogu aeg poleks nagu sõjaseisukord ega elaks mingid massid kogu aeg seljas - nii kaudses kui ka otseses mõttes. Vahel tunnen jälle, et olen selle kõige jaoks juba liiga vana. Praegu võtaks pigem juba lapselapsi hoida :D
Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
Lillekekekonn

PostitusPostitas Aussie » 12.02.19, 11:45

Eile toimus siin foorumis mingi värk, tundus, nagu kinni pandud (suunas kuhugi sõbranna.ee vm lehele)
Huvitav, kas on ohtu, et pannaksegi leht kinni mingil ajal? Raseduse teema all on ju iseenesest elu küll, muud teemad vist tõesti varjusurmas - meie oma välja arvatud mõistagi :D
Kuidas tunnete, head kaaslased mitme aasta jooksul, kas liigutame oma mittekorrapäraseagamõnusaltvaheldusrikka suhtluse nt FB gruppi või laseme elul-olul omasoodu edeneda ja foorumil oma teed ajalukku minna (kui ta peaks ühel hetkel minema)?
Pilt Pilt
Aussie

PostitusPostitas heihops » 12.02.19, 12:08

Pisima minu küljes rippumise perioodid käivad hooti. Kuna ta on harjunud minuga palju olema ja minu kaisus magama, siis ilmselgelt ei plaani ta sellest ilma võitluseta loobuda :lol: Aga selles suhtes on nüüd kuuga palju-palju paremaks läinud: laps ärkab öösiti 1-2 korda ja tahab juua, ja magab lihtsalt minu kõrval, mitte ei klammerdu. Siit hakkab mingi ketserlik lootuskiir juba paistma :mrgreen:

Mina liigutaks suhtluse hea meelega kas FB-i või siis Whatsappi :) Loobuda ei tahaks küll.
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
heihops

PostitusPostitas Lillekekekonn » 14.02.19, 9:46

Kas fb-s on kusagil veel meieaegne grupp tegutsemas? Ma kunagi ammu üritasin sellega liituda, aga toonane fb kasutajakonto kellelegi ei sobinud ja see pandi kinni, seega rohkem pole üritanud ega tea sest võimalikust grupist midagi :lol:
Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
Lillekekekonn

PostitusPostitas heihops » 14.02.19, 14:36

No põhimõtteliselt on see grupp olemas küll ja olen seal siiamaani liige, aga viimane postitus oli vist aastal 2015... :mrgreen:
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
heihops

PostitusPostitas Aussie » 18.02.19, 13:24

Mina vana grupiga ei olnud liitunud, imelik vist oleks praegu seda teha :)
Pilt Pilt
Aussie

PostitusPostitas heihops » 21.02.19, 11:49

Olen see häbematu ja teen ettepaneku teha oma grupp. Saab oma mõtteid ja rõõme/muresid jagada vaba graafikuga. Jah? Ei? :mrgreen:
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
heihops

PostitusPostitas Aussie » 21.02.19, 12:48

Jah. Aga vist peab enne FB sõbraks saama? Üritasin isegi gruppi teha, aga peab lisama vähemalt ühe sõbra, et grupp avada :)
Saadan sulle sõnumi :)
Pilt Pilt
Aussie

PostitusPostitas heihops » 23.02.19, 13:02

Saatsin sõbrakutse :) Kirjutan igaks juhuks siia ka, sest foorum ei saatnud mulle automaatselt e-postile sõnumit, et olid mulle kirjutanud.
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
heihops

PostitusPostitas Aussie » 25.02.19, 14:22

Mhmh.
Nüüd peab Lillekekekonna ka veel punti saama (ja punt ei ole piiratud meie kolmega ;) )
Pilt Pilt
Aussie

Eelmine

Mine Väikelaps

Kes on foorumis

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 1 külaline