Suvelapsed 2014 (juuli-august)

Eelkooliealisi lapsi puudutavad küsimused ja teemad

Re: Suvelapsed 2014 (juuli-august)

PostitusPostitas Lillekekekonn » 31.01.18, 12:44

Me siin köhime lapsega seltsis. Minu köha mitu korda hullem kui tal ja ega midagi selle vastu eriti ette võtta ka ei saa. Auru teen ja tarbin mingit luuderohupreparaati. Ragiseb ikka hullult sees.

Ma olen teid siin kursis hoidnud oma lapse lasteaiasaagadega :D Nüüd siis sellised arengud, et eelmise aasta lõpust läks ära lemmikõpetaja ja tuli juurde asendaja. Jaanuari lõpust läheb ära teine õpetaja, kes sügisel eelmist ära läinut asendama tuli. Tema asemele tuleb uus asendusõpetaja, keda ma veel näinud pole. Need kaks asendust tiksuvad meie rühmas kuni juunini. Pärast seda tulevad uued õpetajad, kellest loodetakse, et need peavad lõpurühmani vastu. No on saiko seis küll. Mitte mingit stabiilsust ei inimeste ega ruumide osas. Saab siis näha, mis moodi see harjumine läheb. Õnneks saan ise aprilli algusest koduseks jääda ja siis pojale rohkem vabu päevi anda, kui selleks vajadust peaks olema.

Muidu on meil põhilised probleemid isepäisus, sõnakuulmatus, laiskus, lärmakus, jonnakus jne jne :lol: Iga kord, kui issi jälle koju jõuab, kaon mina maailmapildist täielikult. Sel päeval, kui saabub teadmine, et issi peab jälle ära minema, koheldakse issit kui õhku või ollakse suisa vaenulikud. Omajagu tegemist sellistel momentidel.
Muidu on aga nii äge, kuidas laps mulle kogu aeg mingeid lugusid jutustab. Enamasti lõppevad need kellegi ära söömisega või nt, et "ja siis tuli plahvatus" vmt. No sellised märulifilmi stiilis ehkki ta ise pole selliseid filme kunagi näinud ja mingeid katastroofi uudiseid me ka talle ei näita. Lasteaia mõjud...
Pilt
Kasutaja avatar
Lillekekekonn

PostitusPostitas Aussie » 07.02.18, 9:18

Lausa kuu aega pidasid meie pisikesed vastu, et saaksin töö juures asjadega kurssi ja käisid tublisti lasteaias. 31.01 laksas pisemal kõrge palavik, kaks päeva hiljem suuremal. Praeguseks õnneks hakkab mõlemal mööduma, pisem on päris kõbus juba. Tema on alati leebemalt põdenud, suuremal püsis palavik kauem päevi ja eile oli esimene päris palavikuvaba. Eile kasutasin esimest korda elus sellist teenust, mille nimi on lapsehoidja :) Mees reisil ja endal oli töö juures üsna oluline asi... Niiet sai ära proovitud, leidsin kena neiu Tartu hoidjate FB grupist ja jäime isegi rahule.
Ülejäänud päevad oleme hakkama saanud, uuel nädalal oleks lootust jälle aeda saada.

Oh see õpetaja vahetus on jah keeruline aeg. Meil läks sügisel mitu kuud, kui suuremal uus õpetaja tuli - iga hommik, kui uus oli tööl, mindi röökimisega :( Aga tasapisi kuidagi leppis-sõbrunes. Suhtlesime ka õpetajaga sel teemal ja eks ta ka omalt poolt üritas.

Lillekekekonn, millal sul üldse tähtaeg on? :P Mainisid ilmselt, aga ei hakka hetkel kerima tahapoole
Pilt Pilt
Aussie

PostitusPostitas Lillekekekonn » 09.02.18, 12:14

Aussie, mul on tähtaeg kohe juuni alguses, seega siis kolm-pool kuud veel minna, kui see tiburull otsustab täpne olla :) Arvestades stressirohket aega seoses peres aset leidvate matuste jmt-ga, siis lõpuni kandmist ei garanteeri. Püüan nii kaua ühes tükis olla, kui suudan.
Eelmises postituses kurdetud köhale lisaks sain nüüd eile endale ka kõhutõve kaela. Oksendan nii, et silme eest must.... sweet :D Elu peab ikka värviline olema :roll:

ferret meil täitsa ära kadunud... tea, kuidas temal ka läheb? Vahva oleks, kui aegajalt keegi teine ka veel viitsiks sõnakese sekka öelda. :)

Ma olen muidu ka seda lapsehoidja asja mõelnud ja kaalunud, eriti nüüd, kus vahepeal oleks tarvis mõningaid asju ajamas käia või väike sõit ette võtta, nii et last ei peaks kaasa vedama, aga pole nagu kuidagi ikka sinnamaale jõudnud. Meil siin selline remontimata seapesa ka, et ei tahagi võõrast inimest väga siia kutsuda. Asjade kokku panemine toimub meil ikka jätkuvalt surmaähvardusel ehk läbi häda vaid siis, kui hakkan kraami minema viskamiseks kotti toppima.

Täna hommikul enne lasteaeda minekut küsisin poisi käest, kas kahe paari pükste jalga panemine peab tõesti võtma pool tundi aega ja tema siis seletas, et ta peab ju enne veel mõned asjad ära tegema. (nt diivani ühest otsast teise ennast rullima, patjadest torni ehitama, keksima mööda tuba ringi lauldes olematus keeles ja iseleiutatud viisil laulukest või kõik mänguasjad üheks hunnikuks kokku kuhjama jne jne)
Pilt
Kasutaja avatar
Lillekekekonn

PostitusPostitas heihops » 09.02.18, 22:20

Meie haigustesaaga jätkub samuti. 1,5 nädalat tagasi tundus, et lõpuks saime sellest rämedast peamiselt kurku ründavast viirusest jagu, aga nädal tagasi hakkas vanem laps jälle lurisema. Sai pika nädalavahetuse lasteaiast ja esmaspäeval oli juba üsna kabe. Aga tundub, et minu rinnapiim sisaldab rohkelt rasva (5-kuune rõõmurull on rull sõna otseses mõttes, ligi 9 kg ja varsti 70 cm.. :roll: ), aga mitte antikehi - pisem hakkas lurisema kolmapäeval. Ja mees langes eile :P
Mina olen seni nendele jamadele üllatavalt hästi vastu pidanud. Aga noh, eks keegi peab ju põetama, lohutama, tatti pühkima, öösel 10 korda ärkama jne :D
Vanem laps saab nüüd lasteaiast pooliku nädala, et oleks mingigi võimalus, et nad mõlemad enam-vähem terved reisi ajal oleksid. Ilmselt saab see niigi paras kannatuste rada olema, aga tuleb end kõige hullemaks virinaks ette valmistuda, siis saab ainult meeldivalt üllatuda.

Lugesin Lillekekekonna viimast lõiku suure äratundmisrõõmuga :D Me mõtlesime, et meie tütar on uimerdamiskunn. Palud mingit asja teha, vastuseks rõõmus "jah", ja siis hakatakse mingite x-asjadega sahmerdama. Kui aru pärida, siis seletab asjalikult, et enne tuleb see ja see ja see ära teha. Või laseb hommikul ihualasti ringi. Pidžaama äravõtmiseks on ikka aega, aga riideid tuleb kuskil 5-10 korda meelde tuletada.

Koristama ja asju ära panema olen last üsna kindlameelselt sundinud igal õhtul. Paar korda on vedelevad asjad prügikotti ka rännanud, kui hoiatustest hoolimata jäävad õhtul ikka vedelema. Hommikul on siis suur draama, moraalilugemine ja pikapeale ka asjade tagasisaamine.
Aga elamise pärast ära muretse. Kui meil remont pooleli oli, elasime ikka parajas peldikus. Koristasin küll, aga ikka nägi rõve välja. Ja lapsehoidjad käisid ka (tõele au andes oli neid ainult 2 tükki, aga ikkagi). Normaalsed inimesed ei pane selliseid asju tähele, või õigemini ei pea seda oluliseks.

Mul on tahtmine tööle minna. Kui mees räägib oma päevast, unistan ja kadetsen :D Kooliasjadega tegelen vaikselt küll, aga seda beebi uneajal. Aasta pärast loodetavasti õnnestub lapsehoidja võtta ja ise tööle minna. Siin on tavaline, et 10-11kuused käivad sõimes, aga ise ei taha nii varakult viia. Lasteaias kasvatajad küll nunnutavad beebit ja uurivad, millal ta tuleb, aga olen selles osas paras kanaema :P
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
heihops

PostitusPostitas Aussie » 02.04.18, 11:08

Täna hommikust tegime muudatuse. Meie lasteaias on hea võimalus toitu tellida toidukordade kaupa - algul kasutasime seda võimalust palju, kui laps kohe peale uinakut koju tuli, siis õhtueinet ei olnud talle märkinud. Seda ta nüüd sööb (õigemini, pakume....), aga hommikusöögist lasteaias otsustasime loobuda. Ta lihtsalt EI SÖÖ seda ja pole mingit mõtet selle eest maksta. Oleme proovinud hommikul kodus süüa anda, ega ta sedagi suurt taha, aga praeguseks asi nii kaugel, et hommikueineks on kodus 1 banaan. Arvestades tema kesist isu, moodustab see päeva esimese poole söökidest üsna olulise osa, niiet olgu siis nii.
Laps ise arvas muidugi, et võiks kõik söögid lasteaias maha võtta :) Teised kaks einet ikka jätsime. Aeg-ajalt on kuulda, et leiba ikka närib või lihatükikesi toidu seest...
Ma ei jaksa seda söömise juttu enam kuulda ega rääkidagi, aga kõige tähtsam see, et sai hiljuti arsti juures käidud (niisama konsulteerimas, kuna pisemal oli korraline ülevaatus) ja vereproovide põhjal on erinevad näitajad kõik normis ja ju siis ikka saab vajaliku kätte.

Minu meelest on tujude poolest nagu olukord parem viimasel ajal. Nii sageli enam hüsteeriaepisoode ei esine, nagu mingil perioodil (pisem hakkab siinkohal küll vist järgi jõudma ja mul on tunne, et tõelist kohutavat kahest polnudki siiani näinud veel :P
Lillekekekonn, kaua enam ei lähegi siis? :) Kas töölt oled juba koju jäänud ja kuidas suursündmuse ajal plaanis, kas üritate ajastada mehe kohaloleku selleks ajaks?
Pilt Pilt
Aussie

PostitusPostitas Lillekekekonn » 09.04.18, 10:46

Hei-hei!
Saime sel hooajal kõikvõimalikud haigused ja muud hädad kenasti kaela endale, kogu meeskonnaga. Sai poja gripi, hoolimata poolest vaktsiinist, lisaks veel mõlemapoolse kõrvapõletiku, sain mina gripi, hoolimata vaktsiinist, pluss veel ilmselt ka kopsupõletiku. Et aga röntgenit teha ei saanud, siis jäi diagnoos selliseks "ilmselt" tasemele. Mees on siiani köhane-nohune. Neile toredustele lisandusid veel kõhugripid ja muud asjad, mida lasteaias ikka jagatakse. Aasta algul matsime veel ka mu isa. Küll ja veel üheks hooajaks ma ütleksin.
Täna on siis lõpuks selle aasta viimane tööpäev käsil. Ega ausalt öeldes enam väga ei viitsi küll, aga püüan ikka vähemalt lõunani vastu pidada :D

Ametlike paberite järgi peaks ideaalis veel 8 nädalat ühes tükis olema. Eks näis, mis tibin (just-just, seekord roosad sokid :D ) ise asjast arvab...

Lasteaed on meil ka jätkuvalt murelaps nr 1. Ajuvaba kogus õpetajate vahetumisi ja asendajaid hakkab juba naeruväärsena tunduma. Nüüd on siis käsil järgmine seltskond asendusi. Üks neist inimestest on selline, kes minu tagasihoidliku hinnangu järgi ei peaks teps mitte lastega tegelema. Pole tal mulle teada olevalt ka otsest õpetajaharidust, aga täidab auku ja on enamustel päevadest lastega üksi.
Minu poja, kes pole ka mitte ingel, tuleb aegajalt koju nt käsivartel olevate tugevate muljumis/haaramisjälgedega. Õhtul tema voodiserval istudes kuulen lasteaiast lugusid, kuidas õpetaja võttis tal kaisuka ära, ei andnud magamiseks pluusi kätte, sikutas jopel kapuutsi küljest, astus meelega jala peale vmt. Ühel õhtul ütles laps täiesti kiretu häälega, et õpetajale meeldib talle haiget teha..... Ma ei oska kuidagi reageerida. Tean, et enamusega lastest pole õpetajal mingit probleemi, aga minu jõmm ilmselt natuke ka provotseerib, kuna õpetaja on teda mingil hetkel (lapse arvates) ebaõiglaselt kohelnud vmt. Samas pole mul ju ka mingeid tõendeid. Need vorbid, mida ma olen näinud, võis ta saada ka nt teistega mürades... ja kes usub kolmeaastase juttu täiskasvanu vastu. Mis ma teha saan, on lapsega rääkida-rääkida-rääkida, et ärgu andku õpetajale mingit põhjust tema peale pahandamiseks. Kui palju see aitab, issand ise teab. Õnneks tuleb kuu aja pärast uus sats õpetajaid, kellest ma tean, et nad on vastava haridusega ja olen neid ka tegutsemas näinud. Loodan südamest, et nemad saavad mu juurikaga rahumeelselt hakkama. Vähemalt senised kogemused asendamiste korral on olnud paljutõotavad.
Pilt
Kasutaja avatar
Lillekekekonn

PostitusPostitas heihops » 20.04.18, 13:05

Oeh, vaesekesed. Nii toiduteema Aussie'l kui lasteaiavärk Lillekekekonnal..
Ma olen miljon aastat mõelnud, et nüüd kirjutan, aga alati on mingi asi vahele tulnud, ja õhtuti olen lihtsalt liiga kutupiilu :D

Meie vanem preili on hakanud ka teatud selektiivsust toidu osas ilmutama. Varem oli nagu tolmuimeja - kõik läks. Nüüd on pooltel päevadel mingi hommikupudruteema. Tegelikult ei ole ta ühtegi asja välja praakinud, aga ilmselt see "mina ise" teema - et tahaks ikka otsustada. Eks me mõistlikuse piires muidugi laseme seda teha ka. Beebipreili on algusest peale püreede suhtes viisakat põlgust üles näidanud. Natuke mekib, aga üldiselt võime selle ise ära süüa. Seega oleme nüüd mittevabatahtlikult läinud üle näputoidule. Niimoodi ta vähemalt mida-gi-gi sööb. Kuna paras pontšik on ta sellegipoolest (ligi 10 kg..), siis reaalset muret ei ole sellega.

Mul on su pojast nii kahju, Lillekekekonn.. me siin kõik teame, kui kiiresti võib 3-aastane juhtme kokku ajada, aga nad on LAPSED. Igasugused sellised "vastumeetmed" on absoluutselt mitteproduktiivsed ja kahjulikud. Loodan väga, et uus personal on lapsesõbralik.

Mina mõtisklen vaikselt sellest, et vanem laps uuest õppeaastast (st augustist) ka koju jätta. Alguses minuga ja hiljem, kui ma tööd saan, lapsehoidjaga. Lasteaed on igati tore, aga see jube haigustelaviin! Ma ei hakka parem sellest rääkimagi.. vanem laps saab üsna kenasti hakkama (st keskkõrva ei löö ja larüngiidihood on enamasti keskmise raskusastmega, millega saame kodus hakkama), aga me kõik ülejäänud jääme alati takkapihta haigeks, väike õde kaasa arvatud.
Sellele variandile lisavad kaalu veel see, et kohatasu on korralik (ca 350€ kuus) ning viimasel ajal on personaliprobleem tekkinud. Õpetajad vahetuvad, palju on asendajaid - kõik on igati toredad ja siiani pole sellega muret olnud, aga ma veidi näen, kuidas see lapsele tegelikult ei meeldi.

Kohaliku septembribeebide grupi emad on juba kõik tööl tagasi ja kõikide põnnid alustavad augustist ilmselt täiskohaga sõimes (jep, 10-11kuuselt). Mina korraliku Ida-Euroopa kanaemana tahan võimalusel oodata sellega. Sellest ka plaan võtta lapsehoidja, kes mõlemat last haldaks, kui meie tööl oleme. Poleks ka seda muret, et tõbiste lastega pidevalt kodus olema peaks istuma ja (minu puhul värskele) tööandjale teatama, et näed, ma jälle ei tule täna..
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
heihops

PostitusPostitas Aussie » 08.05.18, 12:06

heihops, teil on vahepeal suured reisid ära tehtud? Kuidas siis lapsed sõidu peal käitusid ja kuidas oli nii pikalt Eestis ja samas nendega omaette olla?

Meil praeguseks selgeks saanud, et üksinda olles on lapsed täiesti äravahetatud ja illukukud, aga nii kui koos tegutseda saab, võib kindel olla, et sealt varsti mingi vallatus korraldatakse :) Paraku (niiöelda) enamasti on nad ikka koos, niiet argipäeva (õhtu)d mööduvad pidevalt kaklusi lahutades, ülemeelikusi rahustades, nõudmisi rahuldades... Ainus lohutav mõte on see, et kui aasta pärast pisem ka pooltki nii mõistlik oleks kui praegu suurem, hakkab juba lihtsama elu valgus koitma :)
Pilt Pilt
Aussie

PostitusPostitas Lillekekekonn » 20.05.18, 21:18

Mul need kaklused ja muu "rõõm" kõik veel ees ja praeguse järgi otsustades tundub, et jään rasedaks veel vähemalt paariks aastaks. Ei taha see laps kohe kuidagi välja tulla. Esimesel seevastu oli maru kiire. Nüüd on nii, et esimesel on iga asja tegemisega aega küll ja pidevalt peab nö piitsaga selja taga seisma. Ehk siis see laps, kes kõhust välja tulemisega ei kiirusta, on edasises elus vähe krapsakam ja kiirem tegutseja :D

Muidu oleks ju elu päris lill, aga need lõpuraseda vaevad ja valud võtavad entusiasmi natuke maha. Õnneks on sel aastal ilmadega vähemalt vedanud ja saab last palju õues ringi vedada. Loodetavasti on siis tervised ka tugevamad järgmisel talve hooajal.
Pilt
Kasutaja avatar
Lillekekekonn

PostitusPostitas heihops » 29.05.18, 22:03

Aussie, mul jäi su küsimus alguses täitsa kahe silma vahele.. :) Jaa, reisid said kenasti tehtud ja ausalt öeldes ei olnud hullu midagi. Selles suhtes oli muidugi keerulisem, et meest ei olnud kõrval lastega tegelemas, aga samas oli üks isik vähem, kellele pidin tähelepanu pöörama :mrgreen: Nautisin täiega lastega ringi käimist - käisime iga päev jalutamas, mänguväljakutel, mängutubades, raamatukogus, kohvikutes. Tagasi tulime kogu tee autoga ja lapsed olid tõsiselt tublid. Kahe peale tuli 1700 km jooksul vast pool tundi jauru.

Pisem on juba niiii suur! Varsti on mul kaks väikelast ja mitte ühtegi beebit enam. Uue beebi isu ei ole ka, arvestades seda, kui kehvad magajad nad beebina on :D Öö vastu laupäeva panin öise piimabaari kinni. Ei olnudki nii hullu, kui kartsin. Nõme on see, et kl 19:30/20:00 kuni ca kl 3 magab täitsa kenasti ja siis hakkab jaur ja röökimine uuesti pihta. Kuni kl 6 tõuseme lõplikult üles. Enne seda ma põhimõtteliselt ei võta last üles. Õhtune magamaminek on ka korraliku röökimisega, aga see ka vaikselt paraneb. Ja vanema lapsega oli magamine veel õudsem, nii et olen sellegi eest tänulik.

Ja meie poolt veel üks uudis - vanad reisisellid, nagu me oleme, otsustasime vastu võtta ühe mehe tööalase pakkumise ning veeta aasta viimase kolmandiku Hollandis. Saame üsna soojast Lääne-Euroopa sügisest tulla otse lumeuputusse ja polaaröösse :D
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
heihops

PostitusPostitas liisuke4 » 07.06.18, 10:38

Tere, hea lapsevanem!
Kutsume Teid osalema Tartu Ülikooli arengupsühholoogide uurimisprojektis “Varase kasvukeskkonna toetav roll lapse kõneoskuste arengus: Võimalus kahandada lõhet hilisemates akadeemilistes saavutustes” (projektijuht prof. Tiia Tulviste). Väikelaste kõne arengus on suured individuaalsed erinevused ning Teie uuringus osalemine aitab meil mõista selliste erinevuste tagamaid. Samuti aitate kaasa eesti laste kõne arengu hindamismeetodite loomisesse. Uurimuses osalemine on hea võimalus teada saada oma lapse kõne arengutaseme kohta.
Palun täitke test juhul, kui Teie lapse vanus jääb 2a 6k kuni 4a vahele. Kõigepealt tuleb end turvalises veebikeskkonnas aadressil https://kaemus.psych.ut.ee/ kasutajaks registreerida. Peale registreerimist saab liituda uuringuga kasutades koodi : laps.
Suured tänud Teie panuse eest eesti laste kõne arengu uurimisse! Vastan meelsasti küsimustele, mis Teil testi täitmisel tekkivad. Kui Te teate kedagi, kelle laps on 2,6-4 aastane ning kes oleks valmis testi täitma, andke talle, palun, testi veebiaadress.
Parimat
Anne-Liis Olt
Projekti assistent
Anneliis.Olt@gmail.com
liisuke4

PostitusPostitas Lillekekekonn » 13.06.18, 13:24

Ja meie tibin otsustas ka lõpuks ilmale tulla. Paar päeva pärast tähtaega siis seekord. Esimesed päevad on olnud huvitavad ja keerulised. Vanem laps on titast mõõdukalt huvitatud, aga juba hakkab tal gaasirallist kõrini saama (mul ka :D ). Paar nädalat on veel lasteaeda, saab näha, mis elu me pärast seda elama hakkame. Võite igaks juhuks pöialt hoida, kui paljuks ei pea :P
Pilt
Kasutaja avatar
Lillekekekonn

PostitusPostitas NellaDella » 15.06.18, 19:27

Palju-palju õnne, Lillekekekonn! Proovige lihtsalt ellu jääda.
Ma olen pärast aastatepikkust väsimuse üle kurtmist lõpuks soojamaareisil. Mees on kodus ja kantseldab lapsi. No kõhuelanik muidugi smugeldas ennast kaasa, aga õnneks ta hoiab madalat profiili enamasti. Hotell, kuhu sattusin, loomulikult kihab väikestest lastest. Õõvastav ja kurb on see, et paljud nendest on ülekaalulised või isegi rasvunud, ja kui veel ei ole, siis nende vanemaid või suuremaid õdesid-vendi vaadates võib üsna täpselt nende tulevikku ennustada.

Kui enne reisile minekut oli meil pidevalt mingi kammaijaa laste magamapanekuga, ehket kui üks jäi ilusti, siis teine tegi mitu tundi tsirkust, siis nüüd on tulnud mehelt teated, et kehtestatud on sõjaväeline kord ja lapsed uinuvad nagu päevakoerad. Ootan põnevusega, kuidas see asi pärast minu saabumist olema hakkab. Üsna kindel on see, et peale beebi sündi on nagunii kõik rutiinid ja reeglid jälle pea peale pööratud.
Juuni 2014
Juuli 2016
Pilt
Kasutaja avatar
NellaDella

PostitusPostitas heihops » 25.06.18, 12:15

Lillekekekonn, palju õnne! Esimesed kuud on keerulisemad, aga tasapisi hakkab kergemaks minema :) Hoian pöidlaid ja kõiki teisi sõrmi-varbaid ka, et kõik laabuks!

NellaDella, tore sind üle pika aja siin kohata :) Väga vapper, et olete 3. lapse otsustanud saada! Meie oleme sellest hetkel loobunud (või õigemini ilmselt ootame, kuni mälestused magamatusest ja vaba aja puudumisest tuhmuvad :mrgreen: Õnneks on minu poolest 10-15 aastat veel aega, enne kui rong lõplikult läinud on).

Suuremal tüdrukul hakkab järgmisest nädalast suvepuhkus, mis läheb sujuvalt üle aastaseks puhkuseks lasteaiast. Kusjuures ma ei ole eriti pabinas selle pärast. Eks rohkem sahmimist on ja vaikusehetki ma ei saa (sest vanem ei maga lõunaund), aga pisem saab kohe juba 10-kuuseks ja nad mängivad nii toredasti koos, nii et selle võrra on kergem. Sellest on veidi kahju, et ei saa enam käruga jooksmas käia, aga eks siis võtan selle aja õhtupoolikuti, kui mees koju jõuab.
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
heihops

PostitusPostitas Aussie » 29.06.18, 9:10

Tere tulemast kahe-lapseliste hulka, Lillekekekekonn! :)
Palju õnne teie perele! Kindlasti on tibin ülirahulik beebi ;)
..Kahju, et ma roosad beebiriided kõik ära jaganud olen :)
p.s. Ja SUURELE vennale palju õnne sünnipäevaks! :)
Pilt Pilt
Aussie

EelmineJärgmine

Mine Väikelaps

Kes on foorumis

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 2 külalist