+/- 2-AASTASED (2016.a. lapsed)

Eelkooliealisi lapsi puudutavad küsimused ja teemad

Re: +/- 2-AASTASED (2016.a. lapsed)

PostitusPostitas NellaDella » 25.02.18, 18:10

Hei, Triibukas!

Mul päris nii jõhker kogemus õnneks puudub, aga teine laps praegu aasta+8 kuud vana ja pole kunagi öise magamisega hiilanud. Tavaline stsenaarium on viimasel ajal see, et magab algul 3 tundi ja siis nõuab kaissu, kus ta siis olenevalt ööst kas vähkreb tundide viisi ega lase mul uinuda või põõnab üsna rahulikult hommikuni. Aga esimesed 14 kuud, kui veel öösel rinda sai, olid puhta põrgulikud.
Olin ka unepuuduse tõttu täielikus mustas mülkas ja paljud ütleksid vast, et tegemist sünnitusjärgse depressiooniga, ainult et sünnitamine ja laps ei puutunud ju vähimalgi määral asjasse. Ma arvan, et inimene, kes ei saa pika aja vältel piisavalt magada, langebki depressiooni, olgu tal väike beebi või mitte.

Aga loomulikult on esmakordselt emaks saades tohutu elumuutusega ka meeletu üleväsimuseta raske kohaneda, endisest "minast" ei jää ju suurt midagi järele.
Juuni 2014
Juuli 2016
Pilt
Kasutaja avatar
NellaDella

PostitusPostitas Triibukas » 27.02.18, 10:57

NellaDella, meil läks see öine õudus paremaks pärast rp lõpetamist. Kuna sattusin suure kurnatuse all südamerütmihäiretega tilgutite alla, siis sain arstilt range käsu mõelda enda heaolule ning rinnapiima andmine lõpetada. See oli ilmselt üks õige tegu. Laps oli siis umbes 1 a 6 k ja oli ise ka selleks juba valmis, st läks meil see protsess suht valutult. 8-[ pärast seda hakkas ka öösiti paaaalju paremini magama. Minu seisundit see paraku paremaks ei muutnud. Mõtted olid endiselt sünged ja väsimust piinas hommikust järgmise hommikuni. :smt086 Praegu hakkab olukord juba kenamaks muutuma.

Homme 2 aasta visiiti. Pelgan veidi seda vaktsiini jälle. Eelmine kord tõusis palavik ja poiss oli meeletult loid. Praegu tohutu gripilaine ka meil haiglas, kohe mitte ei taha oma jalga sinna tõsta.
Pilt
Kasutaja avatar
Triibukas

PostitusPostitas Aussie » 26.03.18, 13:02

Vahva, et siia ka aeg-ajalt mõni sõna poetatakse ja eriti tore teid näha, Nella-Della ja Triibukas! :)
Meil sai veebruaris 2-aasta visiidil ja sutsul käidud,õnneks ei kaasnenud muud kui väike turse ja paha tuju.
Haigustega on sel hooajal nii hästi läinud, et ei julge sõnadega öeldagi (ptüiptüiptüi!) . Uuel aastal on lapsed ühe korra sedasi haiged olnud, et pidime pikemaks koju põdema jääma. Nende kohta üsna tavalises rütmis - kiirelt tõuseb kõrge palavik, mis püsib 2-3 päeva ja vaibub siis tasapisi umbes sama pika aja jooksul. Kaasneb paks nohu ja köha, millest viimane siis haiguse jäänukitest kõige kauem kadumiseks aega võtab. Oleme kuskilt hoitud olnud ja ma ei tea, keda selle eest tänada.
Minu puhul oli eelmine (ehk siis pisema 2.eluaasta) aasta elu kõige raskem vist, nii olen ka varem kuskil välja öelnud. Imelise pöörde (emotsionaalsesse) ellu tõi tööle naasmine uuel aastal. Laps sai siis 2-seks ja liitus ühe lapsehoiu kollektiiviga. Tunnen siiani, et olen kui ümber vahetatud, lastega ja kaasaga kordades rahulikum ja sama ka sisimas hinges. Ju kujunes aeg kodus kahe järjestikuse lapse kõrval ikka liiga pikaks-kurnavaks, aga hetkel tundub, et kõik on läinud nii, nagu pidi :)
Jaksu, naised!
Pilt Pilt
Aussie

PostitusPostitas NellaDella » 26.03.18, 19:08

No ma olen vist peast puhta segi, aga otsustasin ikka maksimumi võtta kodusolemisest ja kolmanda lapse ka kohe "otsa keevitada". Kuigi nüüd mulle hakkab ka tunduma, et hoopis tööleminekut oleks mulle vaja, mitte veel kolme aastat kodus. Tegelt ma üldse ei kujuta ette seda töö ja laste ühildamist, sest minu meelest on tööl raske käia, lastega on raske kodus olla, aga kui need kaks kokku liita, siis on see midagi ületamatut ju!
Juuni 2014
Juuli 2016
Pilt
Kasutaja avatar
NellaDella

PostitusPostitas Aussie » 27.03.18, 9:50

Räägitakse, et lastel olla kombeks suureks kasvada... Mured lähevad ka siis suuremaks, aga ajalist tegelemist nendega vähem, niiet ma panustan sellele :)
Vahva, NellaDella! :) Tublid olete, kui soov selline ja otsus kenasti läbi mõeldud, siis saab ainult kaasa elada! :)
p.s. Mõnes mõttes olen märganud, et osaliselt on rohkem kui ühe lapsega ikka lihtsam. Need momendid, kui omavahel juba midagi mängulaadset tehakse... :) Kuidas teil selle mängimisega on?
Pilt Pilt
Aussie

PostitusPostitas NellaDella » 27.03.18, 12:14

Meil mängitakse ikka üsna palju koos, eks nad tegelikult ole lahutamatud, kui mõlemad kodus on. Pahatihti on muidugi suurem laps see, kes käsutab ja eeldab, et teine vastu vaidlemata allub korraldustele. Kuna väiksem ju veel kõigist nüanssidest aru ei saa, siis hakkab suurem valjuhäälselt hädaldama. Väiksem läheb omakorda trotsi täis ja muutub meelega kiuslikuks. Samas poiss ei ole mingil juhul nõus oma tuppa minema, kus ta saaks rahulikult privaatselt mängida, möll käib ikka üldkasutatavates ruumides.
Kuna poiss on tüdruku suur eeskuju, siis mängitakse peamiselt autodega, tehakse suuga mootori või sireenide häält ja kimatakse mööda elamist. Mänguköök ja söögitegemine on teine suur lemmik.
Aga tegelt on nad ikka jube nunnud koos, suuremat lasteaeda viies alati kallistavad ja tüdruk on silmnähtavalt õnnetu, et ei saa vennaga jääda.
Juuni 2014
Juuli 2016
Pilt
Kasutaja avatar
NellaDella

PostitusPostitas Aussie » 08.05.18, 12:09

Kuidas teie +/- 2-aastastel nüüdseks potilkäimisega lood on? Meil suhteliselt boikoteeritakse seda riistapuud. Kõige tõenäolisemalt hommikul peale ärkamist soostub sinna unesegasena istuma, ülejäänud ajal on suur protest. Eile, järjekordset aluspesupaari nr.2-st puhastades mõtlesin, et ehk ta siiski ei tunneta siis veel häda tulekut sugugi? Lükkame vist selle harjutamise täiesti edasi, sest ma olen pesu pesemisest nii tüdinud ja see pole muidugi põhjus - paar kuud oleme nüüd üritanud harjutada ja tulemust pole ollagi.... Võib-olla pole veel õige aeg...
Pilt Pilt
Aussie

PostitusPostitas Triibukas » 17.05.18, 14:04

Mina arvasin, et minu poja jääbki mähkmelapseks, aga praegu on ta juba 2 kuud täiesti mähkmevaba olnud.
Alustasime harjutamist eelmisel suvel, siis ei sobinud pott kohe üldse mitte. Ta ainult röökis seal. Selge. Tegime 1-2 kuud pausi enne kui uuesti poti välja otsisin. Sügisel tegi ta igas mõttes hüppelise arengu, nii kõnes, iseseisvas söömises/ joomises, mõtlesin et võiks ju proovida uuesti. Ja tõepoolest - laps oli valmis potti omaks võtma. Ta teadis mille jaoks, miks ja kuidas. Kui ta sai kaheseks, avastasin et ta ärkab hommikuti kuivana, jätsime ära öise mähkme. Kui sai 2,2 a, siis avastasin et õuest tulles on mähe kuiv. Korjasin kokku kõik mähkmed ning andsin ära. Ostsin igasugu ägedaid aluspükse, hommikuti valib ise enda lemmiku välja. Küsib ilusti potile ning õnnetusi on selle 2 mähkmevaba kuu jooksul olnud 2 korda, mänguhoos.

Uhesõnaga, arvan mina, et laps tunneb ise selle õige hetke ära. Meil oli see poti omaks võtmine keerulise algusega, aga kui see " klikk " tal ära käis, läks ikka oluliselt kergemaks.
Pilt
Kasutaja avatar
Triibukas

PostitusPostitas Kuukala » 11.07.18, 10:33

Tere teile!

Minu 2-aastane..kevadel hakkasime lasteaiaga harjutama ning sealt edasi olime pidevalt haiged. Laps esimesena ja meie mehega riburada järgi.Kuna sai siis (ja saab ka praegu veel hommikul, ööunne minnes ja öösiti (2-3x)) rinda, möödusidki haiguspäevad sedasi, et laps istus väikese kaanina tissi otsas seal nii magades kui (ei saagi seda nii väga söömiseks nimetada,pigem vedeliku tarbimiseks) süües. Muud ei võetud suu sisse ka mitte. Kurnav oli, aga saime hakkama. Nüüd õnneks on juba paar kuud täiesti terve olnud :)
Pott oli samuti, kaua-kaua asi, mida võis küll mänguasjadest täis toppida, aga palja tagumikuga sinna ei istutud. Nüüd siis viimased päevad on näidanud muutumise märke. Potil käib istumas ja ilma püksteta aga veel kipub olema vahemaa pissihäda ja poti vahel suurevõitu. Jõuab küll potini juba, kuid vahepeal on pissihäda põrandale otsa saanud . Aga küll varsti ka õigeks ajaks potile jõuab :)
Enne, kui laps aastaseks sai, saime tugeva munaallergia omanikeks. Nüüdseks on märgata taandumise märke- kanalihale enam allergilist reaktsiooni ei ole. Allergoloog lohutas, et kooliealiseks saades peaks ta olema sellest allergiast välja kasvanud. No ma väga loodan. Lubasin mehele, et kui nüüd kunagi varsti tissimine täiesti ära jääb, keedan-praen-küpsetan omale kogu karbitäie mune ja pistan korraga nahka..meelest hakkab ära minema, mis see muna üldse on :D
Kuukala

PostitusPostitas Aussie » 16.07.18, 17:01

Vahva, et aeg-ajalt ka uusi nägusid siia foorumisse tee leiab :)
Meil on potiga seoses märgatavad arengud toimunud, jei! :) Kahe kuu eest, kui viimati ka siia kirjutasin, tekitas poti mainimine/näitamine lapsel lausa hüsteeriat, nädal tagasi proovisime uuesti ja lapse suhtumine oli nagu ümber vahetatud. Eks sain ka ise asja tõsisemalt ette võtta puhkuse ajal. Kuna poti vastu enam nulltolerantsi ei märganud, otsustasime proovida teha clean break ja mähe täiega ära võtta. Öösel küll jätsime algul, aga päevauni jm väljas käimised jätsime mähkme kohe ära. Nüüdseks on lisaks päevadele ka paar ööd ilma olnud ja esialgu sellega hästi läinud :)
Algul pakkusin mõne päeva jooksul paaniliselt sageli potivõimalust, siis üritasime juba märgata/oodata lapse märguandeid. Nüüd, nädal hiljem suuname niiöelda traditsioonilistel momentidel (peale ärkamist, õue minnes-tulles, enne und), ülejäänud ajal loodame lapsele. Tunnetus paistab enam-vähem olevat ja näeb välja nii, et ühel hetkel ajab laps silmad punni, hõikab "Oi, pissi!!!" või "Oi, kaka!!!" ja pistab jooksu vetsu poole :) Õnnetusi on vaid üksikuid olnud, enamus kraami jõuabki potti ja alles harjume selle mõttega, sest mõni nädal tagasi oli tõesti veel 100% mähkmelaps. Aga tundub, et ta polnud varasemate katsete ajal lihtsalt valmis veel ja nüüd siis oli! =D>

Pead murrame hetkel lasteaia osas. Veebruaris sai 2-seks ja kuna läksin aasta algul tööle, käis laps esimese poolaasta lastehoius. Päevatoimetused on seal lasteaiale sarnased, aga personalil pole neid hariduse nõudeid ja ei käi päris riikliku kava järgi. 3-aastased lähevad enamasti lasteaeda üle. Me ei suuda otsustada, kas oleks parem oma 2,5-aastane sügisel lasteaeda panna või jätta veel aastaks hoidu. Lasteaia poole kallutab see, et ta üsna nutikas ja suurema õe järel tahab igasugu asju proovida, ilmselt tuleks lasteaia tegemised lapse arengule kasuks. Hoius aga lapsele armsaks saanud ja hästi vahvad hoidjad ning lasteaeda saaks hetkel koha suure tõenäosusega vaid liitrühma, kus ka suuremaid lapsi. ... Nuputame veel veidi, aga eks peab varsti ära otsustama.
Pilt Pilt
Aussie

Eelmine

Mine Väikelaps

Kes on foorumis

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist