+/- 2-AASTASED (2016.a. lapsed)

Eelkooliealisi lapsi puudutavad küsimused ja teemad

Re: +/- 2-AASTASED (2016.a. lapsed)

PostitusPostitas NellaDella » 25.02.18, 18:10

Hei, Triibukas!

Mul päris nii jõhker kogemus õnneks puudub, aga teine laps praegu aasta+8 kuud vana ja pole kunagi öise magamisega hiilanud. Tavaline stsenaarium on viimasel ajal see, et magab algul 3 tundi ja siis nõuab kaissu, kus ta siis olenevalt ööst kas vähkreb tundide viisi ega lase mul uinuda või põõnab üsna rahulikult hommikuni. Aga esimesed 14 kuud, kui veel öösel rinda sai, olid puhta põrgulikud.
Olin ka unepuuduse tõttu täielikus mustas mülkas ja paljud ütleksid vast, et tegemist sünnitusjärgse depressiooniga, ainult et sünnitamine ja laps ei puutunud ju vähimalgi määral asjasse. Ma arvan, et inimene, kes ei saa pika aja vältel piisavalt magada, langebki depressiooni, olgu tal väike beebi või mitte.

Aga loomulikult on esmakordselt emaks saades tohutu elumuutusega ka meeletu üleväsimuseta raske kohaneda, endisest "minast" ei jää ju suurt midagi järele.
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
NellaDella
 
Postitusi: 94
Liitunud: 28.09.14, 0:30
Asukoht: Tartu

Re: +/- 2-AASTASED (2016.a. lapsed)

PostitusPostitas Triibukas » 27.02.18, 10:57

NellaDella, meil läks see öine õudus paremaks pärast rp lõpetamist. Kuna sattusin suure kurnatuse all südamerütmihäiretega tilgutite alla, siis sain arstilt range käsu mõelda enda heaolule ning rinnapiima andmine lõpetada. See oli ilmselt üks õige tegu. Laps oli siis umbes 1 a 6 k ja oli ise ka selleks juba valmis, st läks meil see protsess suht valutult. 8-[ pärast seda hakkas ka öösiti paaaalju paremini magama. Minu seisundit see paraku paremaks ei muutnud. Mõtted olid endiselt sünged ja väsimust piinas hommikust järgmise hommikuni. :smt086 Praegu hakkab olukord juba kenamaks muutuma.


Homme 2 aasta visiiti. Pelgan veidi seda vaktsiini jälle. Eelmine kord tõusis palavik ja poiss oli meeletult loid. Praegu tohutu gripilaine ka meil haiglas, kohe mitte ei taha oma jalga sinna tõsta.
Pilt
Kasutaja avatar
Triibukas
 
Postitusi: 384
Liitunud: 18.10.14, 22:42

Eelmine

Mine Väikelaps

Kes on foorumis

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist