Suvelapsed 2014 (juuli-august)

Eelkooliealisi lapsi puudutavad küsimused ja teemad

Re: Suvelapsed 2014 (juuli-august)

PostitusPostitas Lillekekekonn » 31.01.18, 12:44

Me siin köhime lapsega seltsis. Minu köha mitu korda hullem kui tal ja ega midagi selle vastu eriti ette võtta ka ei saa. Auru teen ja tarbin mingit luuderohupreparaati. Ragiseb ikka hullult sees.

Ma olen teid siin kursis hoidnud oma lapse lasteaiasaagadega :D Nüüd siis sellised arengud, et eelmise aasta lõpust läks ära lemmikõpetaja ja tuli juurde asendaja. Jaanuari lõpust läheb ära teine õpetaja, kes sügisel eelmist ära läinut asendama tuli. Tema asemele tuleb uus asendusõpetaja, keda ma veel näinud pole. Need kaks asendust tiksuvad meie rühmas kuni juunini. Pärast seda tulevad uued õpetajad, kellest loodetakse, et need peavad lõpurühmani vastu. No on saiko seis küll. Mitte mingit stabiilsust ei inimeste ega ruumide osas. Saab siis näha, mis moodi see harjumine läheb. Õnneks saan ise aprilli algusest koduseks jääda ja siis pojale rohkem vabu päevi anda, kui selleks vajadust peaks olema.

Muidu on meil põhilised probleemid isepäisus, sõnakuulmatus, laiskus, lärmakus, jonnakus jne jne :lol: Iga kord, kui issi jälle koju jõuab, kaon mina maailmapildist täielikult. Sel päeval, kui saabub teadmine, et issi peab jälle ära minema, koheldakse issit kui õhku või ollakse suisa vaenulikud. Omajagu tegemist sellistel momentidel.
Muidu on aga nii äge, kuidas laps mulle kogu aeg mingeid lugusid jutustab. Enamasti lõppevad need kellegi ära söömisega või nt, et "ja siis tuli plahvatus" vmt. No sellised märulifilmi stiilis ehkki ta ise pole selliseid filme kunagi näinud ja mingeid katastroofi uudiseid me ka talle ei näita. Lasteaia mõjud...
Pilt
Kasutaja avatar
Lillekekekonn
 
Postitusi: 661
Liitunud: 29.10.13, 14:23

Re: Suvelapsed 2014 (juuli-august)

PostitusPostitas Aussie » 07.02.18, 9:18

Lausa kuu aega pidasid meie pisikesed vastu, et saaksin töö juures asjadega kurssi ja käisid tublisti lasteaias. 31.01 laksas pisemal kõrge palavik, kaks päeva hiljem suuremal. Praeguseks õnneks hakkab mõlemal mööduma, pisem on päris kõbus juba. Tema on alati leebemalt põdenud, suuremal püsis palavik kauem päevi ja eile oli esimene päris palavikuvaba. Eile kasutasin esimest korda elus sellist teenust, mille nimi on lapsehoidja :) Mees reisil ja endal oli töö juures üsna oluline asi... Niiet sai ära proovitud, leidsin kena neiu Tartu hoidjate FB grupist ja jäime isegi rahule.
Ülejäänud päevad oleme hakkama saanud, uuel nädalal oleks lootust jälle aeda saada.

Oh see õpetaja vahetus on jah keeruline aeg. Meil läks sügisel mitu kuud, kui suuremal uus õpetaja tuli - iga hommik, kui uus oli tööl, mindi röökimisega :( Aga tasapisi kuidagi leppis-sõbrunes. Suhtlesime ka õpetajaga sel teemal ja eks ta ka omalt poolt üritas.

Lillekekekonn, millal sul üldse tähtaeg on? :P Mainisid ilmselt, aga ei hakka hetkel kerima tahapoole
Pilt Pilt
Aussie
 
Postitusi: 1114
Liitunud: 21.11.13, 18:36

Re: Suvelapsed 2014 (juuli-august)

PostitusPostitas Lillekekekonn » 09.02.18, 12:14

Aussie, mul on tähtaeg kohe juuni alguses, seega siis kolm-pool kuud veel minna, kui see tiburull otsustab täpne olla :) Arvestades stressirohket aega seoses peres aset leidvate matuste jmt-ga, siis lõpuni kandmist ei garanteeri. Püüan nii kaua ühes tükis olla, kui suudan.
Eelmises postituses kurdetud köhale lisaks sain nüüd eile endale ka kõhutõve kaela. Oksendan nii, et silme eest must.... sweet :D Elu peab ikka värviline olema :roll:

ferret meil täitsa ära kadunud... tea, kuidas temal ka läheb? Vahva oleks, kui aegajalt keegi teine ka veel viitsiks sõnakese sekka öelda. :)

Ma olen muidu ka seda lapsehoidja asja mõelnud ja kaalunud, eriti nüüd, kus vahepeal oleks tarvis mõningaid asju ajamas käia või väike sõit ette võtta, nii et last ei peaks kaasa vedama, aga pole nagu kuidagi ikka sinnamaale jõudnud. Meil siin selline remontimata seapesa ka, et ei tahagi võõrast inimest väga siia kutsuda. Asjade kokku panemine toimub meil ikka jätkuvalt surmaähvardusel ehk läbi häda vaid siis, kui hakkan kraami minema viskamiseks kotti toppima.

Täna hommikul enne lasteaeda minekut küsisin poisi käest, kas kahe paari pükste jalga panemine peab tõesti võtma pool tundi aega ja tema siis seletas, et ta peab ju enne veel mõned asjad ära tegema. (nt diivani ühest otsast teise ennast rullima, patjadest torni ehitama, keksima mööda tuba ringi lauldes olematus keeles ja iseleiutatud viisil laulukest või kõik mänguasjad üheks hunnikuks kokku kuhjama jne jne)
Pilt
Kasutaja avatar
Lillekekekonn
 
Postitusi: 661
Liitunud: 29.10.13, 14:23

Re: Suvelapsed 2014 (juuli-august)

PostitusPostitas heihops » 09.02.18, 22:20

Meie haigustesaaga jätkub samuti. 1,5 nädalat tagasi tundus, et lõpuks saime sellest rämedast peamiselt kurku ründavast viirusest jagu, aga nädal tagasi hakkas vanem laps jälle lurisema. Sai pika nädalavahetuse lasteaiast ja esmaspäeval oli juba üsna kabe. Aga tundub, et minu rinnapiim sisaldab rohkelt rasva (5-kuune rõõmurull on rull sõna otseses mõttes, ligi 9 kg ja varsti 70 cm.. :roll: ), aga mitte antikehi - pisem hakkas lurisema kolmapäeval. Ja mees langes eile :P
Mina olen seni nendele jamadele üllatavalt hästi vastu pidanud. Aga noh, eks keegi peab ju põetama, lohutama, tatti pühkima, öösel 10 korda ärkama jne :D
Vanem laps saab nüüd lasteaiast pooliku nädala, et oleks mingigi võimalus, et nad mõlemad enam-vähem terved reisi ajal oleksid. Ilmselt saab see niigi paras kannatuste rada olema, aga tuleb end kõige hullemaks virinaks ette valmistuda, siis saab ainult meeldivalt üllatuda.

Lugesin Lillekekekonna viimast lõiku suure äratundmisrõõmuga :D Me mõtlesime, et meie tütar on uimerdamiskunn. Palud mingit asja teha, vastuseks rõõmus "jah", ja siis hakatakse mingite x-asjadega sahmerdama. Kui aru pärida, siis seletab asjalikult, et enne tuleb see ja see ja see ära teha. Või laseb hommikul ihualasti ringi. Pidžaama äravõtmiseks on ikka aega, aga riideid tuleb kuskil 5-10 korda meelde tuletada.

Koristama ja asju ära panema olen last üsna kindlameelselt sundinud igal õhtul. Paar korda on vedelevad asjad prügikotti ka rännanud, kui hoiatustest hoolimata jäävad õhtul ikka vedelema. Hommikul on siis suur draama, moraalilugemine ja pikapeale ka asjade tagasisaamine.
Aga elamise pärast ära muretse. Kui meil remont pooleli oli, elasime ikka parajas peldikus. Koristasin küll, aga ikka nägi rõve välja. Ja lapsehoidjad käisid ka (tõele au andes oli neid ainult 2 tükki, aga ikkagi). Normaalsed inimesed ei pane selliseid asju tähele, või õigemini ei pea seda oluliseks.

Mul on tahtmine tööle minna. Kui mees räägib oma päevast, unistan ja kadetsen :D Kooliasjadega tegelen vaikselt küll, aga seda beebi uneajal. Aasta pärast loodetavasti õnnestub lapsehoidja võtta ja ise tööle minna. Siin on tavaline, et 10-11kuused käivad sõimes, aga ise ei taha nii varakult viia. Lasteaias kasvatajad küll nunnutavad beebit ja uurivad, millal ta tuleb, aga olen selles osas paras kanaema :P
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
heihops
 
Postitusi: 706
Liitunud: 28.11.13, 19:18

Eelmine

Mine Väikelaps

Kes on foorumis

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline