1-AASTASED (2016.a. lapsed)

Eelkooliealisi lapsi puudutavad küsimused ja teemad

Re: 1-AASTASED (2016.a. lapsed)

PostitusPostitas helmekuu » 14.08.17, 11:11

Ferret, ma olen ka imestanud neid toidukoguseid, mida nii väike laps nahka paneb. Hämmastav.

Meil siis sõnavaras juures Tere! Kõlab pigem "Te_e!" või "Te!", aga lausub reipalt, kui näiteks minu juurde teise tuppa saabub. Vaatas huvi ja imetlusega välkude sähvimist hiljutisel äikeseööl.

Pikemaid autosõite me ei tee, laps tüdineb autos ära ja muutub nõudlikuks. Meeldib ju ringi rahmeldada ja ronida, teiste lastega mängida. Paberiga ja pallidega meeldib mängida, hüpata ja mürada.

Hammas on ka tulemas, see vist teeb vahel pisut haiget.
helmekuu

PostitusPostitas Artemis » 15.08.17, 9:05

Meil polegi lutti olnud. Teistel meie lastel ka ei olnud, ma pole aru saanud miks seda tissi saaval lapsel vaja peaks olema või mis hetkel ma seda talle suhu oleks pidanud toppima :roll: Pudeli lapsega ilmselt teine lugu.
Lutipudeleid pole ka kasutanud, läks kohe tavalise tassi peale. Täitsa normaalselt sööb juba ise kahvliga ja joob tassist. Toita ennast ei luba :)
Artemis

PostitusPostitas ferret » 15.08.17, 11:55

Meil oli mõlemal lapsel nii kohutav imemisvajadus, et otsustasin luti kasuks, sest lihtsalt ei tahtnud, et laps koguaeg rinna otsas ripuks :D

Sama siin, laps ei luba ennast üldse toita. Sööb ise, kui lollitama hakkab, siis võtan kahvli/lusika ära. Tassist joob ka ilusti, aga annan ise tassi kätte, muidu on tass lennus ja laps märg :D
Pilt

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
ferret

PostitusPostitas Aussie » 15.08.17, 12:32

Üritame kõrrest joomist õpetada, aga ta tahab koguaeg kallutada, nagu tavalist tassi. Siis on lõpuks vesi topsi nö laes (kaanega kõrrega tops), vett kätte ei saa, aga kui proovime topsi õigetpidi suunata, tuleb ülisuur kisa! :)
Pilt Pilt
Aussie

PostitusPostitas ferret » 17.08.17, 19:51

Meil oskab ka kõrrest juua, aga hoian tassi laua peal ise kinni. Muidu on laud täis ja lapsel jälle nalja kui palju :D

AGA JEEBUS. Meie nunnust on saanud mingi saatan. Kui vaid saaks, postitaksin siia video, mida meie kutt teeb. No heast peast hakkab RÖÖKIMA SÜDAMEST, laseb end lõdvaks kui nuudli, viskab põrandale pikali ja aeleb seal. Kätte võtta ei saa, siis ajab banaaniks, ainult kuula ja vahi kuidas röögib. Eile röökis jutti 30 minutit. Siis oli pausi, siis virises iga asja peale. Täna jälle, siis läksime issile appi segu tegema ja müürima - vot siis oli vait, kui sai seal möllata harjade jm asjadega. Tõesti tekkis tahtmine pakkida kasti ja Siberisse saata. Nii õudne oli see.

Aga meil hakkavad sõnad tulema - õue - äuuä, juua - uua, tuppa - ppa :lol:
Pilt

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
ferret

PostitusPostitas Aussie » 22.08.17, 13:38

IGA PÄEV peseme lapsel juukseid (võibolla see ongi normaalne, aga suuremal saame ilusti 2-3 päeva tagant hakkama :)

Pisemal on lihtsalt eriti "nunnu" komme - kui kõht täis hakkab saama, hakkab oma pead silitama ja sõrmedega läbi juuste tõmbama... Loomulikult kätega, mis veel igasuguse söögiga koos.

Ei teagi, mida teha. Õpetamist ei pane tähele, armsaid lokialgeid päris maha ka ei tahaks lõigata... Mees arvas, et peab edaspidi lapsele ujumismütsi söögiajaks pähe tõmbama :)
Pilt Pilt
Aussie

PostitusPostitas ferret » 23.08.17, 13:14

Meie oleme sisse õpetanud, et kui käed toiduga kokku lähevad, siis võtab salvrätiku ja pühib ära :lol: Meie uued diivanid, mis enam nii uued välja ei näe (huvitav küll miks) on just selle õpetamise põhjuseks.

Ema tõi mulle vaiba.. narmastega, või noh sellise karvase. Kuna meil on väike tuba praegu köögiga, ehk siis sööme diivanilaua peal... Mis te ise arvate, mida tumepruuni karvase vaiba seest leida võib kõike? :lol: PS: see vaip on pool meie tuba.
Pilt

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
ferret

PostitusPostitas Anyta » 25.08.17, 17:58

Tere kallid emmed!

Minu pisike printsess on küll juba kahene, aga elan ka teie pisikestele maailmaavastajatele väga kaasa:) ... kirjutasin just mõni päev tagasi väikese lapse usalduse teemal, mis minu jaoks olnud väga tähtis juba enne pisikese printsessi planeerimist, olen väga palju lugenud ja uurinud laste psühholoogiat, kuulanud psühholoogide nõuandeid ning - vebinare. Jagan oma uues postituses saadud teadmisi, sest need annavad ka Sulle võimaluse olla parem lapsevanem oma kõige kallimale!

Loe lähemalt: http://anyta.ee/emmede-vark/vaikese-inimese-usaldus/

Loodan, et leiate endale sealt mõne mõtte või aitab see teil pisikest paremini mõista - teie pisikestel on ju raske iga alles ees ja sellel "kohutava kahese" ajal vajab ta teie mõistmist kõige rohkem:)

Anyta
Anyta

PostitusPostitas Aussie » 27.08.17, 9:27

Ferret, sinu teise postituse peale hakkasin isegi natuke vanemaid postitusi kammima ja jäi silma, et teil oli see huulekida lõikus vanemal poisil? Viitsid meenutada (loen sealt ka, aga siin ehk teistelegi huvitav), miks-kuidas see vajadus tekkis ja kuidas see laabus?
Kas põhjused, miks seda teha oli vaja, langesid pärast ära?
Mul pisema osas teatud küsimus tekkinud, seepärast uurin. Kahjuks läks meelest perearstiga arutada, kui "korralisel ülevaatusel" käisime - muidu 1,5-aastane meil 11,6kg ja 79cm
Pilt Pilt
Aussie

PostitusPostitas ferret » 28.08.17, 20:41

Oli küll huulekida lõikus, aga asi läks siis nii - perearst suunas meid lastehaiglasse huulekida lõikusele, sealne arst ütles, et huulekida nii noorelt ei lõigata, alles siis kui lapsel on kõik hambad suus ja min. 7 aastaselt. Läbivaatusele kutsus meid ikkagi. Läksime kohale, laps istus issile sülle, laps tegi suu lahti, arst tegi naks ja lõikas keelekida ära. Ise oli täitsa jahmunud, et miks ta seda tegi, huulekida kohta rääkis sama seletuse. Perearst oli ka hämmingus, et miks ta selle keelekida ära lõikas. Nüüd vaatan seda huulekida ja see ei ole üldse nii all, kui ta väiksena oli. VÄGA segane situatsioon, aga asi on ise lahenenud. Mul endal on ka suht madalal huulekida, aga keeledefekte ega midagi ei ole sellest tulenenud.

Lõikus iseenesest, see keelekida oma, ei olnud üldse nii hull kui ma ootasin. Laps korraks hakkas nutma, sest keegi tegi suus midagi, aga siis rahunes maha. Valus see ei olnud järelikult ja verd ka ei tulnud. Aga endal võttis see stressirohke olukord südame pahaks ning jalad värisema :D
Pilt

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
ferret

PostitusPostitas Aussie » 08.09.17, 21:41

Mis teil mähkmete/potitamisega toimub, kas tehakse juba usinalt "trenni"?
Ma pole veel sihipärast potitreeningut ette võtnud, aga viimase paari nädala jooksul on laps ise küsima potile küsima hakanud - seda nr.2 puhul. Pissihädast vist ei saa mõhkugi aru, potti tuleb seda haruharva ja vahel ilma mähkmeta olles täiesti hoiatamata põrandale :twisted:
Iseenesest ma veel ei plaaninudki "treeninguga" kiirustada, aga võibolla peaks ära kasutama, et ise küsima on hakanud.
Pilt Pilt
Aussie

PostitusPostitas Artemis » 09.09.17, 1:34

Meil on potiga kehvad lood. Ta on otsustanud seda ignoreerida täiega☺️ Öösel on kuiv olnud ca pool aastat, saab teoorias hästi aru asjast, aga põhimõtteliselt ei huvita teda. Mõnikord hommikuti laseb pūsti potti. Siis on ise küll uhke. Aga me ei harjuta ekstra, küll tuleb see asi. Ühekordseid me pole kasutanudki, marlid on. Lootsin suvega ühele poole saada, aga ei õnnestu see veel.
Artemis

PostitusPostitas ferret » 11.09.17, 21:57

Täna arutasime ka issiga, et võiks hakata pihta. Teise lapsega hakkasime 1,5 aastaselt harjutama, 3 kuud nägime vaeva... tuhkagi. Sai 2 ja siis kuu ajaga mähkmest vaba. Täna jooksis mul mähkuta ringi, siis lasi endal püksid täis, toss ujus ja tema vaatas ainult imestunud näoga ja ütles "ähh" ning suunas sõrme pükste poole :lol:

Kuna meie suurem poiss vaatab inglise keelseid laulumultikaid, siis on väiksemgi üht-teist külge hakanud võtma. Head-shoulders-knees-toes laulu ajal vehib kätega ja näitab oma kõrvu, nina, silmi ja pead :D Ja siis teeb oma imelikku hüppavat tantsuliigutust kaasa :D Lastel polegi palju vaja, 15 minutit multikad, üks hakkab laulma ning teine võtab ka kinni...
Pilt

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
ferret

PostitusPostitas Aussie » 05.12.17, 22:40

Meie lutisõbral viisid päkapikud luti ära :) Võimalik, et poleks seda päkapikutralli sel aastal veel alustanud, aga vanem plika ootas päkapikke ja ei saa pisematki sellest põnevusest siis ilma jätta. Huvitav, et nad toovad vist selliseid asju, mis muidu ka "nimekirjas" oleks - hambaharjad, pesukäsnad, helkuri... ;)
Aga luti kadumine möödus üllatavalt leebelt (oli magamaminekul kasutuses muidu)... Täna kolmas õhtu, loodetavasti enam tagasilööki ei tule.
Pilt Pilt
Aussie

Eelmine

Mine Väikelaps

Kes on foorumis

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist