Suvelapsed 2014 (juuli-august)

Eelkooliealisi lapsi puudutavad küsimused ja teemad

Re: Suvelapsed 2014 (juuli-august)

PostitusPostitas Aussie » 17.10.17, 13:55

Heia!

No see on nüüd küll uskumatu, et olime samal üritusel Lillekekekonn, aga üksteist ei silmanud :) (Mina teid vähemalt mitte).
Arvestades kirjeldust olime ilmselt liiga taga lihtsalt :D

Meil oli nüüd üle nädala lasteaiast paus. Lihtsalt endi graafiku tõttu olime palju kodust ära ja muud loomad. Täna viisin üle pika aja, kõik oli ilusti kokku lepitud jne aga hommikul tahtis mokk ikka pikaks venida valmis sättides. Vapralt pidas vastu ja õnneks oli lemmikum õpetaja hommikul. Proovin ikka toetada last uue õpetajaga kohanemisel, aga ei oska ka hästi. Ta ikka mõtiskleb enne minekut, et huvitav kumb on, äkki on SEE (tema lemmik), siis üritan õhinal lisada, et äkki on teine, tema ka tore jne... Küll aga süda järjest rohkem valutab uue aasta pärast, kui vaikselt tööga plaanin alustada. Pisema pärast siis, kes veebruaris 2-seks saab. Lasteaeda läheks ehk sügisel, aasta algul peaks mingi erahoiu vaatama, aga ta tundub mulle nii pisike ja abitu veel. Tegelikult on asjalik ja tubli ikka :) Vist mingid koduse aja lõppemise mõtete-hormoonid mängivad vingerpussi :) ....

Eile oli suuremaga jälle tüli majas. Söömise pärast. Pikka aega juba teeb meile muret tema kehv söömine, lõpuks saab õhtul ikka oma kohupiimakreemi-jogurti kätte. Aga ta ongi reaalselt võimeline selle peal terve päeva ära elama ilma, et muud oleks nõus sööma... Mõtlesime siis tõsiselt karmiks minna, panin pärastlõunaks kartulid-kastme ette, eeldatavasti pidi ka näljane olema. No ei söö, lihtsalt ei söö. Palun ja anun, et võtku või üks lusikatäis, siis saab mida iganes - isegi maitsma pole nõus. Tegelikult ma olen lugenud, et maitsvama söögiga midagi muud sööma meelitada pole õige...Õhtu hakkas juba saabuma ja kurtis tühja kõhtu, mina kandsin juba järgmiseks meie õhtusöögi ette (eelmine jäi puutumata). Ei söö lihtsalt! Oleme täitsa nõutud, laps pisarsilmil "Emme, palun anna midagi muud!" ....
Kordan veelkord (endale meenutuseks), et tegu polnud söökidega, mis talle kuidagi vastu hakkaks mu teada, varem on neid söönud (kunagi, kui ta veel sõi midagi...)

No muidugi ta sööb midagi. Leiba, saia, puuvilju, jogurtit, kohupiima. Pasteeti, sinki, vorsti. Liha (ilma lisandita). Heal päeval porgandit. Maiustusi armastab väga, aga neid ei ole meil igapäevaselt, niiet selles ka pole asi. Morssi joob jah, aga mitte üleliia, et isu rikuks vast. Olen ka üritanud seda toiduaegadele piirata - morssi saab peale söömist, toiduvaheaegadel vett. Äkki joob vett liiga palju, et täiskõhutunne... Samas kasvab kenasti, ei ütleks, et on kõhn, näidud-asjad korras. Ju siis saab oma "nokkimisest" ikka piisavalt... Tegelikult oligi nüüd selline hetkestress vist, sest lapsed olid paar päeva vanavanemate juures ja põhiasi, mida emalt pärast kuulsin - ta ei söö midagi!!!

Oehhh......

Muidu olid siin jah päris toredad paar "vaba" päeva :) Teist korda nüüd paari aasta jooksul, kus juba kahelapselised oleme. Ega siis väga liiale ka ei saa minna selle omaette olemisega eks :D
Pilt Pilt
Aussie

PostitusPostitas Lillekekekonn » 20.10.17, 15:46

Kuulsin just äsja, kuidas haneparv mu töökohast üle lendas. Talv tuleb.... :)

Aussie, ma ka ikka vaatasin ringi, et ehk märkan mõnd tuttavat, aga huvitaval kombel nägin vaid üht lapse rühmakaaslast ja oligi kõik.

Meil vist on see õpetajateema kuidagi maha rahunenud. Laps on vahelduseks jälle otsustanud natuke asjalikum olla (no täna pärast tööd siis kindlasti jälle kuulen.... :roll: ) ja mõlemad õpetajad temaga sel nädalal rahul olnud. Ainult üks kord oli tulnud ta magamistoast rühmaruumi tuua lõunaunne. Sellel uuel õpetajal olla komme une ajal jutustajad ja "lollitajad" enda kõrvale püsti seisma panna selleks ajaks, kui teised magavad. Ma ei tea nüüd, kohe kuidagi ei tundu see inimliku lahendusena, aga noh, võibolla siis mõjub üks hetk :?

Käisime täna tuulerõugete vaktsiini teist süsti tegemas. Eelmisel korral sai ka gripivaktsiini esimese osa, aga gripivaktsiin on otsas ja seda seekord ei saanud. Poja oli nii vapper, sõi oma dopinguks antud glükoosidropsi ära, aga nuttis natuke ikka. Õnneks saime taksoga sõita ja kui lasteaia värava ees maandusime, siis juba ütles, et tore ja lõbus oli taksoga sõita. No vähemalt midagi toredat ses päevas :)
Hullult kallid on need vaktsiinid ikka!

Muide, Tartus on täna niiii ilus ilm :)
Pilt
Kasutaja avatar
Lillekekekonn

PostitusPostitas Aussie » 28.10.17, 22:11

See pilt siin artiklis on natuke jube lausa, aga ma tunnen selles ära oma lapse...
http://urmeraadik.ee/lihtne-armastada-head-last/
Täpselt selline ta ongi - ühel hetkel nunnu kui ingel, teisel... väike saatan. Kas nii tohib oma lapse kohta öelda??
Samas jah, need pisarad seal mõlemas silmas..

Aga täiesti LAMBIST võib ta mingi pisiasja pärast endast välja minna. Täna enne magamaminekut panime mänguasju kokku, tema peitis end, kuigi kutsusin. Siis pessuminekul avastas -tema tahab ISE MÄNGUASJU KOKKU PANNA!!! (+röökimine muidugi) Räägin rahulikult, et kutsusin ju teda, aga ei tulnud, panime õega kokku. Laps keeras mänguasjakasti kummuli, ise röögib kõrval. Palun, et pangu siis kokku. Ei pane. Hakkan panema - hullem hüsteeria.
Kolm korda oli seda kasti ümber keeramist, lõpuks saime pandud kuidagi.
Kogu mu mõttejõud läks sellele, et peale seda normaalselt õhtujuttu lugeda. Ma tean, et minu pahandamine teeb ainult hullemaks. Aga kas (üritada) mitte välja teha on siis õige? Kuidas ja mida laps siis õpib sellest?
Samas lugesin teisest foorumist just ühte ülihead kommentaari taolise olukorra osas, mis väga südamesse läks. Seal oli üks hea inimene nii kirjutanud:

"Mis puutub sellesse, et lapsi tuleb kasvatada, siis ühe asja olen ma tänaseks selgeks saanud. Kasvata ja suuna neid, kui palju tahad, õpivad nad AINULT eeskujust. Ehk et kui karjud nende peale, siis õpivad nad karjuma. Kui loed moraali, saad hiljem kõik tagasi. Kui üritad väidelda ja läbirääkimisi pidada, siis väitled nendega terve teismeea, nii et suu vahutab, ja ikka nad tunnevad, et neil on õigus. Nii et kui oled ise normaalne inimene, siis tulevad lapsed ka normaalsed. "

Tahan rohkem püüda rahulikuks jääda. Enne selle esimese artikli lugemist oleks ka ilmselt hing täis jätnud täna jutu lugemata. Aga ikkagi ei tea, kas ja mis sellest kasu on või kuidas oleks õige..
Ohh jahhh...
Aitäh tähelepanu eest :)
Pilt Pilt
Aussie

PostitusPostitas Lillekekekonn » 31.10.17, 21:59

Mina olen täiesti süümepiinadeta jõhker manipulaator viimasel ajal. Kui laps lasteaiast ära tulemast keeldub, siis ütlen ükskõikselt, et ok, ma siis lähen koju, homme näeme. Ja seejärel hakkangi saapaid jalga tõmbama ja ukse poole minema. Tavaliselt mõjub. Kui riidesse ei taheta panna, siis samamoodi - ok, eks siis külmeta, lähme nüüd. Siis hakkab pihta kisa, et ei taha külmetada, tahan riidesse panna. Selliseid jamasid on iga natukese aja tagant, aga ma hakkan sellesse järjest külmema kõhuga suhtuma. Kui ikka lapsel on vaja niimoodi teatrit teha, no siis teemegi.
Kuna ma viimasel ajal olen pisut ....rase olnud (teretulemast kapist välja, eksole :D ), siis on mu põhiprobleemiks püüda mitte kogu maailma täis oksendada ja oma väikse nunnu draamatsemistega tegelemiseks tavaliselt enam energiat ei jää.
Kui vähegi jaksu on, püüan mölluhetkedel lapsega natuke kallistada-kaisutada või siis üritan situatsiooni humoorikaks keerata. Kui miski ei aita, siis vahel lihtsalt lähen mõneks minutiks omade asjadega tegelema ja ütlen lapsele, et ta läheks oma tuppa kisama. Seda ta üldiselt ei tee, aga siis muutub jälle kontaktseks vähemalt.
Kui toa koristamiseks läheb ja mina olen jälle see ainus,, kes üritab, siis võtan suure prügikoti kaasa ja ütlen, et kui lähimaviie minuti jooksul asjad õigel kohal pole, siis need, mis on laiali, lähevad prügikotti ja seejärel prügikasti. Olen paar asja niimoodi ka minema visanud, seega laps teab, et ma ei tee niisama tühje ähvardusi ja hakkab tavaliselt teosammul ikkagi tegutsema.
Jõhker-jõhker...
Pilt
Kasutaja avatar
Lillekekekonn

PostitusPostitas heihops » 01.11.17, 13:18

Oi, kui tore uudis, Lillekekekonn! :) Palju õnne! Mis kanti tähtaeg jääb?
Sinu kirjeldust lugedes olen mina veel hullem manipulaator :D Kasutan neid võtteid üsna sageli, kui rahulik jutt ei aita. Muidugi peab olema valmis lubatut täide ka viia. Mänguasjade puhul oleme öelnud, et lähevad prügikotti ja keldrisse. Üldiselt lasteaiast minemasaamisega probleemi ei ole, pakib oma asjad kokku, aeg-ajalt näitab mõnda asja veel mulle, ja lähemegi. Kuna lähen koos pisemaga järgi, siis sees tiksub ikka see, et kas beebiga on kõik okei ja ega ta vahepeal üles ei ärka.
Neid MINA ISE ja mingi asja kindlat moodi tegemist on ka üsna palju. Kui vähegi võimalik, siis lasen tal toimetada ning tuletan endale meelde, et täiskasvanu jaoks mõttetu asi võib lapse jaoks olla kohe väga oluline. Jaburaid ja suurematele eesmärkidele vastutöötavaid tegevusi ma ei salli, aga I pick my fights :) Ja kui kohe midagi ei aita ning jaur jätkub, siis lasen tal omaette jaurata. Ütlengi, et mina enam ei viitsi kakelda ning tegelen vahepeal oma asjadega.
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
heihops

PostitusPostitas Aussie » 01.11.17, 23:30

No mida pommuudist, Lillekekekonn! Väga äge!! :)
Kui õigesti mäletan, siis sul poissi oodates oli see süda-paha-asi ikka üsna kehvakene... Loodetavasti möödub sel korral kiiremini ja saad ikka rasedust 'nautida' :) :P
Pilt Pilt
Aussie

PostitusPostitas Lillekekekonn » 03.11.17, 15:17

Hehe, pommuudis jah natuke :oops: Aitäh! Mõtlesin, mis ma mõtlesin, aga nägin, et nooremaks ei jää meist keegi ja otsustasime siis selle nr 2 ära teha.
Kui esimesega oli rasedus raske, siis teisega on suisa kohutav. No nii paha on kogu aeg, et lihtsalt nutt tuleb peale. Oksendamisest täiesti kõrini, aga kusagile mai lõpuni-juuni alguseni tuleb veel vastu pidada. Sellega on aga küll kõik. Sellist jubedust kolmas kord mind küll keegi läbi tegema ei pane, hoian jalad risti ja keeldun :mrgreen:
Pilt
Kasutaja avatar
Lillekekekonn

PostitusPostitas Aussie » 03.11.17, 23:38

Huhh, jahh :) Minu esimene rasedus säästis mind suuresti iiveldusest, aga teisega sain teada, mis tunne veel 26.nädalal oma "õndsa" oleku tõttu oksendada on :D
AGA! Teine sünnitus oli esimesest oluliselt kergem ja parem elamus, olgu see sulle lootuseks ja lohutuseks! :)
Pilt Pilt
Aussie

Eelmine

Mine Väikelaps

Kes on foorumis

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist