Suvelapsed 2014 (juuli-august)

Eelkooliealisi lapsi puudutavad küsimused ja teemad

Re: Suvelapsed 2014 (juuli-august)

PostitusPostitas Aussie » 17.10.17, 13:55

Heia!

No see on nüüd küll uskumatu, et olime samal üritusel Lillekekekonn, aga üksteist ei silmanud :) (Mina teid vähemalt mitte).
Arvestades kirjeldust olime ilmselt liiga taga lihtsalt :D

Meil oli nüüd üle nädala lasteaiast paus. Lihtsalt endi graafiku tõttu olime palju kodust ära ja muud loomad. Täna viisin üle pika aja, kõik oli ilusti kokku lepitud jne aga hommikul tahtis mokk ikka pikaks venida valmis sättides. Vapralt pidas vastu ja õnneks oli lemmikum õpetaja hommikul. Proovin ikka toetada last uue õpetajaga kohanemisel, aga ei oska ka hästi. Ta ikka mõtiskleb enne minekut, et huvitav kumb on, äkki on SEE (tema lemmik), siis üritan õhinal lisada, et äkki on teine, tema ka tore jne... Küll aga süda järjest rohkem valutab uue aasta pärast, kui vaikselt tööga plaanin alustada. Pisema pärast siis, kes veebruaris 2-seks saab. Lasteaeda läheks ehk sügisel, aasta algul peaks mingi erahoiu vaatama, aga ta tundub mulle nii pisike ja abitu veel. Tegelikult on asjalik ja tubli ikka :) Vist mingid koduse aja lõppemise mõtete-hormoonid mängivad vingerpussi :) ....

Eile oli suuremaga jälle tüli majas. Söömise pärast. Pikka aega juba teeb meile muret tema kehv söömine, lõpuks saab õhtul ikka oma kohupiimakreemi-jogurti kätte. Aga ta ongi reaalselt võimeline selle peal terve päeva ära elama ilma, et muud oleks nõus sööma... Mõtlesime siis tõsiselt karmiks minna, panin pärastlõunaks kartulid-kastme ette, eeldatavasti pidi ka näljane olema. No ei söö, lihtsalt ei söö. Palun ja anun, et võtku või üks lusikatäis, siis saab mida iganes - isegi maitsma pole nõus. Tegelikult ma olen lugenud, et maitsvama söögiga midagi muud sööma meelitada pole õige...Õhtu hakkas juba saabuma ja kurtis tühja kõhtu, mina kandsin juba järgmiseks meie õhtusöögi ette (eelmine jäi puutumata). Ei söö lihtsalt! Oleme täitsa nõutud, laps pisarsilmil "Emme, palun anna midagi muud!" ....
Kordan veelkord (endale meenutuseks), et tegu polnud söökidega, mis talle kuidagi vastu hakkaks mu teada, varem on neid söönud (kunagi, kui ta veel sõi midagi...)

No muidugi ta sööb midagi. Leiba, saia, puuvilju, jogurtit, kohupiima. Pasteeti, sinki, vorsti. Liha (ilma lisandita). Heal päeval porgandit. Maiustusi armastab väga, aga neid ei ole meil igapäevaselt, niiet selles ka pole asi. Morssi joob jah, aga mitte üleliia, et isu rikuks vast. Olen ka üritanud seda toiduaegadele piirata - morssi saab peale söömist, toiduvaheaegadel vett. Äkki joob vett liiga palju, et täiskõhutunne... Samas kasvab kenasti, ei ütleks, et on kõhn, näidud-asjad korras. Ju siis saab oma "nokkimisest" ikka piisavalt... Tegelikult oligi nüüd selline hetkestress vist, sest lapsed olid paar päeva vanavanemate juures ja põhiasi, mida emalt pärast kuulsin - ta ei söö midagi!!!

Oehhh......

Muidu olid siin jah päris toredad paar "vaba" päeva :) Teist korda nüüd paari aasta jooksul, kus juba kahelapselised oleme. Ega siis väga liiale ka ei saa minna selle omaette olemisega eks :D
Pilt Pilt
Aussie
 
Postitusi: 1128
Liitunud: 21.11.13, 18:36

Re: Suvelapsed 2014 (juuli-august)

PostitusPostitas Lillekekekonn » 20.10.17, 15:46

Kuulsin just äsja, kuidas haneparv mu töökohast üle lendas. Talv tuleb.... :)

Aussie, ma ka ikka vaatasin ringi, et ehk märkan mõnd tuttavat, aga huvitaval kombel nägin vaid üht lapse rühmakaaslast ja oligi kõik.

Meil vist on see õpetajateema kuidagi maha rahunenud. Laps on vahelduseks jälle otsustanud natuke asjalikum olla (no täna pärast tööd siis kindlasti jälle kuulen.... :roll: ) ja mõlemad õpetajad temaga sel nädalal rahul olnud. Ainult üks kord oli tulnud ta magamistoast rühmaruumi tuua lõunaunne. Sellel uuel õpetajal olla komme une ajal jutustajad ja "lollitajad" enda kõrvale püsti seisma panna selleks ajaks, kui teised magavad. Ma ei tea nüüd, kohe kuidagi ei tundu see inimliku lahendusena, aga noh, võibolla siis mõjub üks hetk :?

Käisime täna tuulerõugete vaktsiini teist süsti tegemas. Eelmisel korral sai ka gripivaktsiini esimese osa, aga gripivaktsiin on otsas ja seda seekord ei saanud. Poja oli nii vapper, sõi oma dopinguks antud glükoosidropsi ära, aga nuttis natuke ikka. Õnneks saime taksoga sõita ja kui lasteaia värava ees maandusime, siis juba ütles, et tore ja lõbus oli taksoga sõita. No vähemalt midagi toredat ses päevas :)
Hullult kallid on need vaktsiinid ikka!

Muide, Tartus on täna niiii ilus ilm :)
Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
Lillekekekonn
 
Postitusi: 668
Liitunud: 29.10.13, 14:23

Re: Suvelapsed 2014 (juuli-august)

PostitusPostitas Aussie » 28.10.17, 22:11

See pilt siin artiklis on natuke jube lausa, aga ma tunnen selles ära oma lapse...
http://urmeraadik.ee/lihtne-armastada-head-last/
Täpselt selline ta ongi - ühel hetkel nunnu kui ingel, teisel... väike saatan. Kas nii tohib oma lapse kohta öelda??
Samas jah, need pisarad seal mõlemas silmas..

Aga täiesti LAMBIST võib ta mingi pisiasja pärast endast välja minna. Täna enne magamaminekut panime mänguasju kokku, tema peitis end, kuigi kutsusin. Siis pessuminekul avastas -tema tahab ISE MÄNGUASJU KOKKU PANNA!!! (+röökimine muidugi) Räägin rahulikult, et kutsusin ju teda, aga ei tulnud, panime õega kokku. Laps keeras mänguasjakasti kummuli, ise röögib kõrval. Palun, et pangu siis kokku. Ei pane. Hakkan panema - hullem hüsteeria.
Kolm korda oli seda kasti ümber keeramist, lõpuks saime pandud kuidagi.
Kogu mu mõttejõud läks sellele, et peale seda normaalselt õhtujuttu lugeda. Ma tean, et minu pahandamine teeb ainult hullemaks. Aga kas (üritada) mitte välja teha on siis õige? Kuidas ja mida laps siis õpib sellest?
Samas lugesin teisest foorumist just ühte ülihead kommentaari taolise olukorra osas, mis väga südamesse läks. Seal oli üks hea inimene nii kirjutanud:

"Mis puutub sellesse, et lapsi tuleb kasvatada, siis ühe asja olen ma tänaseks selgeks saanud. Kasvata ja suuna neid, kui palju tahad, õpivad nad AINULT eeskujust. Ehk et kui karjud nende peale, siis õpivad nad karjuma. Kui loed moraali, saad hiljem kõik tagasi. Kui üritad väidelda ja läbirääkimisi pidada, siis väitled nendega terve teismeea, nii et suu vahutab, ja ikka nad tunnevad, et neil on õigus. Nii et kui oled ise normaalne inimene, siis tulevad lapsed ka normaalsed. "

Tahan rohkem püüda rahulikuks jääda. Enne selle esimese artikli lugemist oleks ka ilmselt hing täis jätnud täna jutu lugemata. Aga ikkagi ei tea, kas ja mis sellest kasu on või kuidas oleks õige..
Ohh jahhh...
Aitäh tähelepanu eest :)
Pilt Pilt
Aussie
 
Postitusi: 1128
Liitunud: 21.11.13, 18:36

Re: Suvelapsed 2014 (juuli-august)

PostitusPostitas Lillekekekonn » 31.10.17, 21:59

Mina olen täiesti süümepiinadeta jõhker manipulaator viimasel ajal. Kui laps lasteaiast ära tulemast keeldub, siis ütlen ükskõikselt, et ok, ma siis lähen koju, homme näeme. Ja seejärel hakkangi saapaid jalga tõmbama ja ukse poole minema. Tavaliselt mõjub. Kui riidesse ei taheta panna, siis samamoodi - ok, eks siis külmeta, lähme nüüd. Siis hakkab pihta kisa, et ei taha külmetada, tahan riidesse panna. Selliseid jamasid on iga natukese aja tagant, aga ma hakkan sellesse järjest külmema kõhuga suhtuma. Kui ikka lapsel on vaja niimoodi teatrit teha, no siis teemegi.
Kuna ma viimasel ajal olen pisut ....rase olnud (teretulemast kapist välja, eksole :D ), siis on mu põhiprobleemiks püüda mitte kogu maailma täis oksendada ja oma väikse nunnu draamatsemistega tegelemiseks tavaliselt enam energiat ei jää.
Kui vähegi jaksu on, püüan mölluhetkedel lapsega natuke kallistada-kaisutada või siis üritan situatsiooni humoorikaks keerata. Kui miski ei aita, siis vahel lihtsalt lähen mõneks minutiks omade asjadega tegelema ja ütlen lapsele, et ta läheks oma tuppa kisama. Seda ta üldiselt ei tee, aga siis muutub jälle kontaktseks vähemalt.
Kui toa koristamiseks läheb ja mina olen jälle see ainus,, kes üritab, siis võtan suure prügikoti kaasa ja ütlen, et kui lähimaviie minuti jooksul asjad õigel kohal pole, siis need, mis on laiali, lähevad prügikotti ja seejärel prügikasti. Olen paar asja niimoodi ka minema visanud, seega laps teab, et ma ei tee niisama tühje ähvardusi ja hakkab tavaliselt teosammul ikkagi tegutsema.
Jõhker-jõhker...
Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
Lillekekekonn
 
Postitusi: 668
Liitunud: 29.10.13, 14:23

Re: Suvelapsed 2014 (juuli-august)

PostitusPostitas heihops » 01.11.17, 13:18

Oi, kui tore uudis, Lillekekekonn! :) Palju õnne! Mis kanti tähtaeg jääb?
Sinu kirjeldust lugedes olen mina veel hullem manipulaator :D Kasutan neid võtteid üsna sageli, kui rahulik jutt ei aita. Muidugi peab olema valmis lubatut täide ka viia. Mänguasjade puhul oleme öelnud, et lähevad prügikotti ja keldrisse. Üldiselt lasteaiast minemasaamisega probleemi ei ole, pakib oma asjad kokku, aeg-ajalt näitab mõnda asja veel mulle, ja lähemegi. Kuna lähen koos pisemaga järgi, siis sees tiksub ikka see, et kas beebiga on kõik okei ja ega ta vahepeal üles ei ärka.
Neid MINA ISE ja mingi asja kindlat moodi tegemist on ka üsna palju. Kui vähegi võimalik, siis lasen tal toimetada ning tuletan endale meelde, et täiskasvanu jaoks mõttetu asi võib lapse jaoks olla kohe väga oluline. Jaburaid ja suurematele eesmärkidele vastutöötavaid tegevusi ma ei salli, aga I pick my fights :) Ja kui kohe midagi ei aita ning jaur jätkub, siis lasen tal omaette jaurata. Ütlengi, et mina enam ei viitsi kakelda ning tegelen vahepeal oma asjadega.
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
heihops
 
Postitusi: 715
Liitunud: 28.11.13, 19:18

Re: Suvelapsed 2014 (juuli-august)

PostitusPostitas Aussie » 01.11.17, 23:30

No mida pommuudist, Lillekekekonn! Väga äge!! :)
Kui õigesti mäletan, siis sul poissi oodates oli see süda-paha-asi ikka üsna kehvakene... Loodetavasti möödub sel korral kiiremini ja saad ikka rasedust 'nautida' :) :P
Pilt Pilt
Aussie
 
Postitusi: 1128
Liitunud: 21.11.13, 18:36

Re: Suvelapsed 2014 (juuli-august)

PostitusPostitas Lillekekekonn » 03.11.17, 15:17

Hehe, pommuudis jah natuke :oops: Aitäh! Mõtlesin, mis ma mõtlesin, aga nägin, et nooremaks ei jää meist keegi ja otsustasime siis selle nr 2 ära teha.
Kui esimesega oli rasedus raske, siis teisega on suisa kohutav. No nii paha on kogu aeg, et lihtsalt nutt tuleb peale. Oksendamisest täiesti kõrini, aga kusagile mai lõpuni-juuni alguseni tuleb veel vastu pidada. Sellega on aga küll kõik. Sellist jubedust kolmas kord mind küll keegi läbi tegema ei pane, hoian jalad risti ja keeldun :mrgreen:
Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
Lillekekekonn
 
Postitusi: 668
Liitunud: 29.10.13, 14:23

Re: Suvelapsed 2014 (juuli-august)

PostitusPostitas Aussie » 03.11.17, 23:38

Huhh, jahh :) Minu esimene rasedus säästis mind suuresti iiveldusest, aga teisega sain teada, mis tunne veel 26.nädalal oma "õndsa" oleku tõttu oksendada on :D
AGA! Teine sünnitus oli esimesest oluliselt kergem ja parem elamus, olgu see sulle lootuseks ja lohutuseks! :)
Pilt Pilt
Aussie
 
Postitusi: 1128
Liitunud: 21.11.13, 18:36

Re: Suvelapsed 2014 (juuli-august)

PostitusPostitas Aussie » 25.11.17, 10:22

Rääkige natuke sellevanuste laste kõnest. Õigemini huvitab taas see nö kasvatuslik vaatenurk - kas peaks ja kui oluline on praeguses etapis last parandada? Pean silmas neid sõnavigu (või ei teagi, kuidas õige nimetada), mida praegu palju ette tuleb (lobiseb ka palju :)
Nt "Sa pidid" asemel ütleb "Sa pidisid"
Loomulik või peab alati tähelepanu pöörama õigele sõnale?
Pilt Pilt
Aussie
 
Postitusi: 1128
Liitunud: 21.11.13, 18:36

Re: Suvelapsed 2014 (juuli-august)

PostitusPostitas heihops » 27.11.17, 10:32

Meil on samuti astmevahelduse vead päevakorral. Lemmik on "ma sõisin" ja "ma jõisin" :D
Olen erinevatest allikatest aru saanud, et parandama peaks kindlasti, aga neutraalselt. St ei ütle lapsele, et ta räägib valesti, vaid peegeldad lause õigeks. Nt laps ütleb: "Ma sõisin täna leiba." ja sina vastad: "Ahah, sa sõid täna leiba. Kas sulle maitses see?".
Oleme seda nüri järjekindlusega teinud juba pikemat aega. Loodetavasti hakkab millalgi külge ka - praegu on neid vigu ikka omajagu. Kolimise kaela ma neid ei aja, sest neid oli juba kevadel.
Ma üritan lisaks veel nõuda lapselt, et ta eesti-norra segakeelt ei räägiks. Norra keeles võib kodus rääkida muidu küll, aga mina räägin eesti keeles vastu. Ausalt öeldes lipsavad endalgi vahel rumalad vead sisse, sest teisi eestlasi me siin eriti ei tea, ja suhtlemegi ainult omavahel eesti keeles. Väljaspool kodu on minul 50:50 norra või inglise keel. Vähemalt nendes arenen :P

Minupoolne küsimus laiale ringile: mitu korda peate teie lapsele mingit asja ütlema, enne kui ta ennast liigutama hakkab? :D Kuskil alates suvest on see problemaatilisemaks muutunud. Riidesse panekut võib 10 korda meelde tuletada, samuti söömist. Ma tean, et see on täiesti normaalne etapp, aga hulluks ajab vahel ikka :D Nüüd, kui beebiga on lihtsam, võtan ka ise asja rohkem huumoriga, aga alati ei suuda ma superemme olla :P
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
heihops
 
Postitusi: 715
Liitunud: 28.11.13, 19:18

Re: Suvelapsed 2014 (juuli-august)

PostitusPostitas Lillekekekonn » 27.11.17, 16:13

Oi kui tore ka sinust jälle kuulda, heihops :)
Peab tunnistama, et olen ise väga laisk viimasel ajal. See pidev iiveldus, isutus ja oksendamine on igasugused jõuvarud ammendanud.
Meil on muide samuti grammatikaga nirud lood ja just samades aspektides, nagu te Aussie ja heihops kirjeldasite. On ka nt issikeelsed sõnad eesti keele grammatika järgi kasutuses + veel ilmselt sada muud häda. Sain hiljuti lasteaiast arenguvestluse tagasisidelehe ja no imede ime, et mu laps üldse midagi teha suudab. Selle kirjelduse järgi, mis sealt vastu vaatab, tekib küll hirm, et mis mu lapsest ükskord saab. Nt väljendab ta end lasteaias paarisõnaliste lausetega (kodus räägib mulle pikki enda välja mõeldud lugusid ja jutustab multikat ümber, kui ma parajasti köögis olen ja ise näha ei saa). Siis veel mängib käte pesemise ajal pikalt veega (tõsi ta on :? ). Nööpidega ei oska midagi peale hakata (seegi on jumala tõsi, sest tal pole kunagi kaasas ühtki nööpidega riideeset).
Rollimängudes ei pidavat kuigi osav olema (kas kolmene peaks?). Samas kodus toob mulle mingi oma mänguasja ja ise võtab teise ning siis hakkab korraldama, et sina oled see-ja-see, mina olen see. Nüüd mängime! Või nt tõmbab isa kampsuni selga ja mängib, et on kapten Konkskäsi või nt väike tont vmt. No mina ei tea, kõlab ju natuke rollimängu moodi?
Ja siis kõik see käsklustele allumine.... Täiesti uskumatu, mis moodi ma temaga kemplema pean, et ta midagigi tegema saada. Lasteaias olevat kah sellega häda. Üldse jääb mulje, et mul oleks nagu kaks erinevat last seal rühmas :D
Nüüd on aga meil jälle kakamishirmuperiood käes. Oli siin hiljuti kõhutõbi ja sellest ajast jäi pepu valusaks. Viimased kaks-kolm päeva siis keeldub kakale minemast ja kui lahtistava kraami sunnil ikka peab minema, siis on kisa taevani. Eile oli natuke nagu verdki väljaheites. Määrin igasugu salvide ja kreemidega, aga ega seal väga palju ilmselt midagi teha pole. Ise ta kah suurt kaasa ei aita. Vahet pole, et räägin, et kui korralikult kaka ära teed, siis varsti läheb paremaks. Mkm, ikka hoiab kinni.
Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
Lillekekekonn
 
Postitusi: 668
Liitunud: 29.10.13, 14:23

Re: Suvelapsed 2014 (juuli-august)

PostitusPostitas heihops » 04.01.18, 13:32

Head uut aastat! Kuidas teil läheb? :)

Meie suuremal algas pärast 2-nädalast jõulupuhkust uuesti lasteaed ning pisem on juba paras röövik - teeb juba esimesi roomamisliigutusi ja tahaks kõik kätte saada. Oh õudu, kui jalad alla saab :lol:
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
heihops
 
Postitusi: 715
Liitunud: 28.11.13, 19:18

Re: Suvelapsed 2014 (juuli-august)

PostitusPostitas Lillekekekonn » 08.01.18, 21:27

Tore, et siia sattusid, heihops! Vaatasingi, et vaikus venib juba väga pikale meil siin. Võiks aegajalt rääkida, kuidas läheb ja mis päevakorral :)
Mina siis kasvatan jätkuvalt kõhtu ja vanem laps kasvab selle kõrvalt ise või siis..noh... on suht kasvatamatuks muutunud :roll: Tal on mingi oma maailm, mis on palju ägedam kui see meie oma siin, ja siis ajabki mingeid omi asju huvitumata keeldudest-käskudest vähimalgi määral.
Ükspäev nt avastasin ta elutoa vaiba peale saia pudistamas. Kui ma siis hingamisvõime jälle enam-vähem tagasi sain ja suutsin küsida, mida paganat ta oma arust nüüd teeb, tuli ilmsüütute silmadega vastus, et annab kanadele teri. Nagu, et mis rumal küsimus see nüüd on, kas sa siis ei näe? :roll:

PS pikkust on umbkaudu 110cm ja kaalu 16,5-17kg :lol:
Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
Lillekekekonn
 
Postitusi: 668
Liitunud: 29.10.13, 14:23

Re: Suvelapsed 2014 (juuli-august)

PostitusPostitas Aussie » 13.01.18, 9:39

Kõik on uus jaanuarikuus :)
Mina siin siis läksin tööle üle 3,5 aasta. Detsembris hakkasime suuremat lasteaias pikemate päevaga harjutama (seni tõin koguaeg kohe peale lõunaund ära) ja ühtlasi käib nüüd pisem lastehoius. Kõik on seni hästi, aga pöidlad pihus küünteni :) et haigused väga kimbutama ei hakkaks. Ma panen palju lootusi sellele, mis Lillekekekonn oma kogemusest kunagi ütles, et laps oli märksa tervem, kui üks päev nädalas lasteiavaba (lisaks puhkepäevadele). Ma panustan siis sellele, et see toimida võiks :) Eesmärgiks on sedasi proovida küll, pisemale oleks ka liiga karm viis päeva kohe alguses. Ma tegelikult saan ka oma tööd osaliselt kodus teha - s.t. teoreetiline võimalus selleks on, palju sellest praktikas laste kõrvalt välja tuleks, on iseasi. Eriti ei tule..
Pisem on õnneks palju tublimalt alustanud lasteaias (et lihtsam oleks, nimetan mõlemaid lasteaiaks :) ), kui suurem. Esimestel hommikutel oli veidi nuttu, aga päeva jooksul pidi tubli olema ja õhtuti ka rõõmus. Lasteaiast viidati pisema kohta, et mähe jääb juba kuivaks, võtaks potitrenni ette. Nii meeldiv, et nad valmis seda nö meeskonnatööna tegema. Suurem mul kodus olles umbes selles vanuses mähkmevabaks vist sai (1-2 kuud enne 2-aastaseks saamiust), aga pisemaga pole ausalt öeldes jõudnud üldse tegeleda selle koha pealt :oops: aga ta varem ei olnud ka valmis, nüüd viimasel ajal küsib ise potile häda tegemiseks ja seda isegi öösel vahel.
Aga (kõlab ehk veidi pahasti), muidu on täitsa hea üle nii pika aja tööl käia. Tunnen kohe, et on rohkem energiat kuidagi. Eks see on oli mul üsna pikk aeg järjest kodus..

Suuremal pole muid uudiseid, kui et peale seda, kui päkapikk "Frozen" multika tõi, on seda meil IGA päev korra vaadata vaja. Ma mingi aeg mõtlesin, et huvitav, et meie omasid sellised mainstream asjad ei huvita, nüüd on siis käes - multika tekst peas, laulud lauldakse kaasa, Elsa piltidega asju märgatakse kõikjal, õhtul magamaminnes küsib, kas homme ikka saab vaadata jälle :)
Jõuludeks oli 5-6 luuletust peas, aga erinevate jõulumeeste ees ei tulnud suurest hirmust piiksugi :)
Pilt Pilt
Aussie
 
Postitusi: 1128
Liitunud: 21.11.13, 18:36

Re: Suvelapsed 2014 (juuli-august)

PostitusPostitas heihops » 19.01.18, 23:37

Sellel aastal õnnestus kohtuda vaid üks kord jõuluvanaga. No ütleme nii, et laps oli nõus kingist loobuma, peaasi, et selle õudse eluka juurde ei pea minema :lol: Õnneks oli issi kaasas ja lunastas paki ära. Lapsele ütles, et tema pakk, ja ei mingit protesti :mrgreen: Tõe huvides: kommid jagasime sõbralikult ära ning pakis olnud lennuki sai tegelikult laps ikka endale.

Viimased kuu aega on elamine eri vanuses ja suuruses rögastavaid ja nuuskavaid (aeg-ajalt ka palavikus) kaaslasi täis. Mina olen mingi ime läbi terve püsinud. Öösel pean lisaks imetamisele veel 1-2 korda titele auru tegema, sest nina läheb nii umbe. Vanem laps rögiseb küll veel, aga paraneb jõudsalt ning läks teisipäeval uuesti lasteaeda. 1,5 nädalat tagasi käis esimest korda ka siinses EMOs ära larüngiidihoo tõttu. Aasta jooksul on neid olnud kuskil 10 korda, aga seekord ei aidanud aur ega muud nipid. Nüüd on meil vannitoa kapi peal apteegikarbis steroiditabletid, kui peaks uus karmim hoog tekkima.

Muidu on suur rõõm jälgida, kui äge inimene juba suurem tüdruk on. No sellised mõtted, MÄLU! ja teemaarendused, et uskumatu. Ja seda on ka nii vahva vaadata, kuidas nad pisikesega koos pikutavad ja jutustavad. Väike õde on suuremast ka nii vaimustuses. Eks pean selle mälupildi selleks ajaks salvestama, kui nad erinevate asjade pärast kaklema hakkavad. :mrgreen:

Aga Eestisse tuleme ka varsti, juba kuu pärast. Mina olen põnnidega terve märtsikuu kodulinnas. Vaatab, kuidas 6 nädalat lasteaiavaba elu mõjub (ja mulle 26 päeva lastega - õnneks olen enda vanemate juures, nii et hõlpu saan ikka).
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
heihops
 
Postitusi: 715
Liitunud: 28.11.13, 19:18

EelmineJärgmine

Mine Väikelaps

Kes on foorumis

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline