Suvelapsed 2014 (juuli-august)

Eelkooliealisi lapsi puudutavad küsimused ja teemad

Re: Suvelapsed 2014 (juuli-august)

PostitusPostitas heihops » 09.09.17, 12:41

Nonii, preili saabus täna varahommikul! Oleme rõõmsad :)
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
heihops

PostitusPostitas Aussie » 09.09.17, 13:58

Pilt

Palju-palju õnne, heihops ja hr.heihops! :)
Ühe naisterahva elu on ikka nii ilus, kui kodus kaks roosat tüdrukutirtsu! :D
Pilt Pilt
Aussie

PostitusPostitas Lillekekekonn » 09.09.17, 16:38

Juhuuu! Paljupalju õnne heihops! Et muresid poleks ja rõõmu ainult tuleks! :lill:
Pilt
Kasutaja avatar
Lillekekekonn

PostitusPostitas ferret » 11.09.17, 21:53

Palju õnne, rahu ja kannatlikkust Teie perre :lill:

Kirjutasin algul kannatust, aga mõtlesin, et see vist pole ikka õige, oh neid magamata öid :lol:
Pilt

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
ferret

PostitusPostitas heihops » 12.09.17, 10:06

Aitäh! :)
Me pole lõplikult väljapuhkamisega veel harjunud, nii et pole hullu, kannatame veel natuke :mrgreen:
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
heihops

PostitusPostitas ferret » 13.09.17, 12:53

Kuidas endal olemine on muidu? Kuidas laps uuele pisikele reageeris?

Meil on vanemal poisil mingi hellusehoog peal. Kaks päeva nüüd ainult silitab ja hoiab külje alla. Nii mõnna vahelduseks, muidu selline kraade, ei taha kalli, ei taha musi :D
Pilt

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
ferret

PostitusPostitas heihops » 14.09.17, 10:41

Seni on elu nagu lill. Pisem aina sööb, kakab ja magab, ärkvel olles vaatab rahulikult ringi. Öösel sööb palju, aga maganud oleme superhästi - ei karju, vaid nohiseb, kuni saab süüa, ja siis põõnab edasi. Mehega aina vaatame ja imestame. Oleks päris tore, kui loosiõnn rahuliku tite näol seekord naeratas :mrgreen:

Ise tunnen end väga hästi. Sain suurest sünnikaalust (ligi 4,2 kg) hoolimata vaid 2 pisikest õmblust, mis endast märku ei anna. Raseduse ajal uhasin trenni edasi teha, regulaarsed Kegelid tasusid ennast ka ära. Nii et ka muidu on tragi olemine. Käin juba pikkadel jalutuskäikudel ja toimetan ringi. Vedas :)

Suur õde on väga rahulolev, käib pidevalt musitamas ja paitamas :) Talle meeldivad titad niikuinii, nii et juba raseduse ajal oli ta väga elevil. Tegime ka endale korraliku ettevalmistuse, et vähendada potentsiaalset armukadedust. Eks jonnihoogusid on ikka, aga meile tundub, et need on täpselt samasugused nagu varemgi ja tita sellesse ei puutu. Põhiliselt valvame, et ta oma suure armastuse väljendamisega beebile haiget ei teeks. Väga suure tõenäosusega tulevad millalgi ka tagasilöögid, aga vähemalt algus on hea.
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
heihops

PostitusPostitas Lillekekekonn » 25.09.17, 21:06

Uh, mina nõutu ja õnnetu olen. Uus õpetaja lasteaias räägib viimasel ajal kogu aeg, kuidas minu jõmm lasteaias märatseb, teisi magamise ajal segab, on riietumises alati kõige viimane, jonnib-jonnib-jonnib. Täna oli veel ühel päeval lausa kaks märgade pükste õnnetust muule lisaks. See õpetaja arvas, et poisil oleks parem kusagil väiksemas lasteaiarühmas. Teine õpetaja muudkui rahustab mind, et pole midagi hullu ja need jõmmikesed on kõik aegajalt sellised. Enam ei tea, keda või mida uskuda. Laps ise räägib, et selle uue õpetajaga ei taha ta koos olla, teine ja ka abiõpetaja on täielikud lemmikud. No mida ma teen? Hakkangi nüüd siis selle ühe õpetaja pärast lasteaia vahetamist üritama? Ega keegi ei garanteeri ju ka, et isegi, kui koha peaksime saama, sealne keskkond lapsele rohkem meeldib.

Teine hull asi on see, et, kui issi viimati kodus oli, siis lõpuks oli poiss tema vastu nii tõre ja jonnakas, et keeldus isegi lasteaiast issiga ära tulemast. Pidin ise talle hiljem järgi minema. Tore issi ka muidugi - selle asemel, et juurikas lihtsalt õlale visata ja koju vedada, tema helistab mulle, et laps keeldub tulemast ja mingu ma ise talle järgi :roll: Kodus hakkas samuti jauramine pihta. Ei tohtinud issi tema mänguasju puutuda, ei tahtnud laps head-ööd-kalli teha jne. Ja ometi oli kõik nii hästi, kui mees alles koju oli jõudnud. Keegi kellegagi tülli ei läinud, mingeid tavapärasest erinevaid pingeid ei olnud ja ometi selline imelik käitumine. Muidu on meil ka kogu aeg üks "tapmine ja tagaajamine" küll riietumise, küll söömise, küll hambapesuga, aga sellist vaenulikkust kellegi vastu nägi minu silm oma poja poolt küll esimest korda. Täitsa arusaamatu ja enam ei oska midagi ette ka võtta. Lihtsalt nutt tuleb peale.

Selline halamismaraton siis seekord, ärge pange pahaks :(
Pilt
Kasutaja avatar
Lillekekekonn

PostitusPostitas ferret » 27.09.17, 19:14

Hala hala, ega kellelgi selle vastu vast midagi ei ole (võib-olla nendel, kellel kõik perfektne :lol:)

Jätkan sinu maratoniga, aga alustan positiivsemalt. LÕPUKS tuli päike välja, jeee =D> , ja me saime suure tuhinaga maja ehitada kogu perega. Kogu perega sellepärast, et vanem poiss jäi haigeks ja lasteaiast koju. Ja mis oleks parem ravim nohule, kui jahedamat õhku õues hingata. Toas jäädki haigemaks. No oleme nüüd 3 päeva ikka hommikust õhtuni igast ehitustöid teinud, asju mida iga naisterahvas ei teeks :lol:. Ja oleme oma tasu kätte saanud - kõik oleme haiged #-o .

Vanem poiss nagu kiuste läheb vennale näkku köhima, no milleks. Muidu oli kõik ilus tore, aga kui igav hakkab, siis kukub lolluseid tegema. Ja siis toas, vahetan riideid lapsel, panen pidžaamat selga ja köhib näkku mulle :shock: No mida, miks sa seda teed?! Okei, elan üle, ma loodan.
Kõik kolm päeva läksid normaalselt. Täna oli mingi tagurpidi päev. Eile tundus, et poisil on ka silmapõletik. Täna vaatan, et silm ikka on puhas ja ei puneta. Peale lõunaund (mida vanem poiss keeldus tegemast) avastasin, et noorema kuti üks silm on täiesti paistes ja mädane. Nohjah, köha, nohu, silmapõletik. Super. Ja 3ndal on lasteaias pildistamine #-o Loodame enne seda terveks saada.

Vähe sellest, et me kõik täna täiesti tõbised ja suremas oleme, siis otsustasime ikkagi õue minna natuke värsket õhku saada. Räägin issiga juttu, arutame kuidas midagi teha, keeran ümber ja kutid on kahekesi uued uksed jm KÕIK täis sodinud. No pole hullu, andsin niiske lapi kätte, pesi ära. Läksime tuppa, sama teema :? Jälle õued - korraks, nagu ausalt korraks, istusin maha, et puhata jalgu ja juba kutt jookseb mu juurde ja karjub: "EMME TULE APPI". Mida nüüd?! Einohjah, kutil hakkas vist igav, otsustas veekraani lahti keerata (käime praegu vett tuppa toomas ämbriga, pumba juurest sest köök on paekiviseina taga, kuhu see ei jää jne jne) ja terve vannitoa/esiku põrand ujus. Oleks siis see valmis põrand... eiiii, ikka puitlaastplaat alles maas. Trapp on põrandal olemas, aga seinaääred on ju lahti. Kõik jooksis põranda vahele. Ja see tuba on täpselt sellises kohas, kuhu päikest ei tule grammigi veel #-o

Kell on 19.11 ja mõlemad mu jõmmid magavad. Kõrvad veel pinisevad natuke, sest enne magamajäämist tegid mõlemad mulle kisakoori kordamööda. Haigus on mõnesmõttes nii tore ja samas ka raske. Tore, et vara magama jäävad. Raske vaadata, kui halb neil olla on ikka :(
Jälle üks romaan, aga sain end tühjaks vähemalt :D
Pilt

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
ferret

PostitusPostitas Aussie » 28.09.17, 9:16

Lillekekekonn, elan kaasa! Minu meelest jama, kui õpetajad erinevat juttu räägivad laste kohta. Ma ei tea, kuidas see reaalselt toimib, aga normaalne oleks see, et nad arutavad laste üle ka omavahel ja vanemale läheks ühene info.
Iseenesest tundub jah, et eks igal lapsel oleks vist väiksemas rühmas parem. Aga kas see siis lapse loomust muudab - ma küll ei usu.
Ma mõtlen, et sinu omal hoopis veel harjumisperiood uue õpetajaga, kes veel ise ka eriti ei pinguta, eks laps seepärast ka trotsi täis veidi.
Meil ka üks õpetaja uus, laps pole veel eriti kommenteerinud, aga mulle endale ta hästi ei istu... Katsun kindlasti oma arvamuse endale hoida ;) ...
Hetkel proovime kolm päeva nädalas graafikut (uuel aastal ilmselt ootab mind taas tööelu), aga laps läheb enamustel hommikutel siiski nutuga :( Järgi minnes õnneks enamasti heatujuline ja tegemistest õhinal, aga järgmine hommik jälle "Ma ei taha minna"...
Pilt Pilt
Aussie

PostitusPostitas ferret » 28.09.17, 19:08

Meie vahetasime sõimerühma selle pärast, et söögitädi/abiõpetaja oli konkreetselt nõme lapse vastu. Mees kuulis lapsele järgi minnes, kuidas too oli kisanud lapsele:" Tule nüüd, mida sa passid seal? Ära jonni nagu titt, mis sul viga on?" ja muid selliseid kommentaare. Praegu on ka rühmas üks õpetaja, kes konkreetselt suhelda ei oska, lapsele ka ta väga ei istu. Nendel päevadel ei taha üldse lasteaeda jääda, kui see õpetaja hommikul on.

Kas lasteaias rühma iseenesest vahetada ei ole võimalik Lillekekekonn?
Pilt

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
ferret

PostitusPostitas Lillekekekonn » 28.09.17, 21:18

Viimased paar päeva on jälle parem olnud ja polegi pidanud kuulma, mis tükkidega mu jõmm jälle hakkama on saanud. Rääkisin teise õpetajaga ka veel ja tema on nö minu poolel. Arvab, et kuna lapsele rühmas tegelikult meeldib ja ta seal teistega kenasti läbi saab, siis peaksime lihtsalt andma poisile ja õpetajale mõlemale aega teineteisega harjuda. Ta on teise õpetajaga paar vestlust maha pidanud ja lasteaiavahetuseks tema mingit vajadust ei näe. Aga et temagi on märganud, et neil kahel on omavahel midagi kummalist. Ühtpidi olla nad väga sarnased - mõlemad sellised unistajad kunstnikuhinged, aga teisalt on mu poisil omajagu temperamenti ja huumorimeelt ka (temperamentne unistaja... :roll: ), mis õpetajal suuresti puudub, seega on arusaamatused kerged tekkima. Et laps lasteaeda minekust ei keeldu, vaid pigem on rõõmsalt elevil igal hommikul, siis jään hetkel äraootavale seisukohale ja loodan parimat.

Tundub, et igas rühmas on vähemalt üks inimene, kes võibolla ei sobi kõige paremini lastega töötama. Nii kurb ikka, et just nende osas, kes meie kõige nunnumaid ja haavatavamaid peaksid kantseldama, on nii vähe valikut ja palju oma kohale sobimatuid inimesi.

Ei kujuta üldse ette, milline stress see veel oleks, kui laps hommikul lasteaeda minnes veel nutaks ka :( Meie rühmas on üks poiss, kes igal hommikul täiesti hüsteeriliselt nutab ja röögib, et tema emme ja issi ei tulegi talle enam järgi. Mulle tunduvad ta vanemad väga rahulikud ja mõistvad, samuti on tema tavaliselt üks esimesi, kes aiast minema saab. Nii et väga imelik, kust tal selline mõte üldse tuleb. Algul oli mul lapsest kahju, nüüd aga pigem ta isast, kes igal hommikul selle õuduse läbi peab tegema.
Pilt
Kasutaja avatar
Lillekekekonn

PostitusPostitas Aussie » 28.09.17, 23:18

Meil see nutmine pole küll hommikupikkune röökimine, aga kodus juba algab see jutt, et ei taha minna. Lasteaias riideid vahetab vapralt, aga kui aeg rühmaruumi minna, siis tuleb nutuvõru ümber suu, vahel lausa klammerdub süles ümber... Ise lohutan end, et kolm päeva nädalas ainult lõunauneni (peale ärkamist toon ära) ei tohiks ju nii kehv või halb variant lapsele olla, aga vahel küll selline tunne, et kas peaks täiega koju jätma, kuni ise veel olen? Siis aga ei kujuta küll ette, mis saab, kui nö täiskohaga käima peab hakkama..
Eks punnime edasi, paremaid päevi on ka õnneks küllalt.
Pilt Pilt
Aussie

PostitusPostitas Lillekekekonn » 08.10.17, 21:00

Minu jõmm otsustas nüüd endale lasteaiast mitu vaba päeva teha. Teisipäeva õhtul talle järgi minnes oli palavik juba 39c, tema ronis aga veel mööda kapipealseid ringi ja õpetaja ei saanud midagi aru. Veel kolmapäeval-neljapäeval oli kõrge palavik, reedel seevastu aga mitte midagi enam. Jalutasime korraks poodigi. Laupäeval siis otsustas, et tema tahab ka medalit saada ja läksime sügisjooksule. Läbis oma 450m joostes ja isegi mina sain sellega kuidagimoodi hakkama :lol: Gümnaasiumi ajal oli meil krossijooks aja peale, tüdrukutel 500m, poistel vist 1500m. Oi ma surin sinna! Nüüd siban poisi sabas sama maa ja teinekord veel palju rohkemgi nii, et ei hakka õieti hingeldamagi. Puhas progress 8)

Aussie, kuidas teil lasteaiaga läheb?

Ja kõik teised? Olete juba jõulukinkide pakkimisega ametis? :lol:
Pilt
Kasutaja avatar
Lillekekekonn

PostitusPostitas heihops » 10.10.17, 11:15

Meil oli eelmine nädal laatsaret.. Mees pääses vist, suurimal lapsel oli kaks rahutut ööd, kõht veidi lahti, villid keelel ja lööve. Mina ja titt vaevlesime 4-5 päeva. Ilmselt oli mingi enteroviirus, kuigi minu ja beebi palavik oli tagasihoidlik. Nüüd funktsioneerime jälle :)
Peab lasteaiast uurima, kuidas eelmised gripihooajad möödunud on, st kas peakime pere kolme suurimaga vaktsineerimas käima.

Üritan mõni päev pikemalt kirjutada, enamasti olen sunnitud ühe käega tippima ;P
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
heihops

EelmineJärgmine

Mine Väikelaps

Kes on foorumis

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist