Suvelapsed 2014 (juuli-august)

Eelkooliealisi lapsi puudutavad küsimused ja teemad

Re: Suvelapsed 2014 (juuli-august)

PostitusPostitas Aussie » 07.07.17, 13:46

heihopsil oli mu mäletamist mööda (viimase sõnumi alusel meie teemas) perega välismaale kolimine ees. Ju on sisseseadmine käsil :)
Meil pisemal siis nüüd 2-nädalase vahega punnid platsis. Ausalt öeldes jõudsin juba loota (loll lootus muidugi), et ehk seekord pääseb... Aga eks teeme selle teise laksu ka siis ühe jutiga läbi..
Pilt Pilt
Aussie

PostitusPostitas heihops » 09.07.17, 22:39

Heihei! Ma olen täitsa olemas, käin regulaarselt lugemas ja olen isegi mitu korda hakanud siia kirjutama, aga kuidagi ei jõua täisteksti komponeerimise ja saatmiseni :D

Oleme nüüd ennast kenasti sisse seadnud ja päevarütm paika loksunud. Olen lapsega juuni algusest saadik kodune olnud, nii et tal on mõnusalt pikk suvepuhkus. Esimesed kolimisjärgsed päevad olid küll jubedad - õhtuks olin nii läbi iga 5 minuti tagant käivituvast jonni- ja röögihoost. Õnneks läks see periood üle. Jonni ja rööki jagub piisavalt, aga intervallid on veidi pikemad, nii et saab vahepeal närvid lahti harutada :D Siin samamoodi kohutava kolmese periood peal. Kui midagi ei saa, siis on kohe pikaliviskamine ja suur nutt lahti. Õnneks on ta juba piisavalt suur ja arusaaja, et rääkides annab erinevad olukorrad üsna okeilt ära lahendada.
Õnneks on üsna palju teha ja avastada. 2 nädalat tagasi langetasin otsuse, et pean oma sõnu sööma - olen üsna kriitiline olnud nende vanemate suhtes, kes oma väikelapsi kärudes veavad. Kuna ma läheks kodus passides hulluks ning 16,5 kg põnni ma oma 93-sentimeetrise kõhuümbermõõdu ja toonuste tõttu süles ei vea, siis võtsin uuesti käru kasutusele. Õnneks on tegemist EJ-ga ehk laps mahub sinna ilusti ära. Siinse mägise maastiku tõttu on igapäevased käigud ja isegi poeskäik korralik trenn. Vorm on ikka märgatavalt paranenud ning enam ei võta igast mäest ülesrühkimine hinge kinni :P

Bürokraatiat on omajagu, aga õnneks ei takista see oluliste teenuste juurde pääsemist. Olen saanud juba ämmaemanda vastuvõtule ning ka laps on tervisekeskuses õe vastuvõtul ära käinud. Suureks kergenduseks saime ka teate, et saame kodu lähedal lasteaias koha alates augustist. 1. augustil on siis esimene päev. Eks närv on ikka sees - uus koht, uued inimesed ja kõik räägivad lapse jaoks võõrkeeles. Kuna ülikooli tõttu on tegemist väga multikultuurse linnaga, siis on praktiliselt igal lasteaial korralik kogemus võõrkeelsete lastega, nii ka meie omal. Esimesed päevad olen niikuinii koos lapsega ja paari tunni kaupa ning augustis on plaanis võtta pool kohta. Kui kõik kenasti sujub, siis septembrist täiskohaga edasi. Kuna juba praegu on aru saada, et lapsel on tegelikult minuga kodus olles igav, siis loodetavasti toimub kohanemine valutult. Lasteaiapäevad ei ole siin mitte kellelgi pikad - kl 16ks on lasteaiad enamasti juba tühjad.
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
heihops

PostitusPostitas Lillekekekonn » 10.07.17, 14:51

Tore sinust kuulda heihops! Oled sa põhjas või lõunas? :)
Minu poisil on mingi tohutu omapäisus päevakorral. Kõik peab toimuma nii, nagu tema tahab, muud varianti pole. Ja kuna vähemalt pooled asjad ei käi nii, nagu tema tahab, siis on pidev jonn ja röök. Vähemalt on kogelemisega nii, et nüüd on jälle rääkida tahtma hakanud. Vahepeal tuli issi ka jälle koju ja nüüd on lapsel tegelejaid rohkem ning ilmselt ka väsimus suurem. Ühtpidi tähendab see paremat und, teistpidi jälle rohkemaid vingumisi.
Pean lapsele 110 riideid ostma hakkama :shock: ja kõik püksid on liiga laiad vöökohast, jalgade ning pepu ümbert. Pluusid jällegi on õlgadest ja käte ümbert pigem kitsad. Kas keegi leiab ka poest oma lastele normaalselt istuvaid rõivaid?
Pilt
Kasutaja avatar
Lillekekekonn

PostitusPostitas ferret » 12.07.17, 13:22

Meie poiss on selline tikk, et jube. Praegu kannab 98 suurus riideid. Samas venna jõuab juba järele, kannab 74-80. Osad asjad läksid Tiku sahtlist Taku sahtlisse otse :D Viimased nädalad läks käitumine meil paremaks, aga näed eile ja üleeile pidin rabanduse saama. No nii ärritavad mind. Taku karjus hommikust õhtuni ja Tiku muudkui kiusas teda. (Hakkangi vist lapsi foorumis niimoodi kutsuma, jube lihtne eristada kellest räägin :D) Takul on kombeks pead vastu põrandat lüüa, kui oma tahtmist ei saa. Kui ta juba sündides tola ei olnud, siis varsti kindlasti on, kui nii jätkab. Tiku kusjuures tegi samu asju väiksena.
Aga mis mind naerma ajas siin eelmine nädal. Tiku hammustas Takut, päris kõvasti. Panime siis nurka lapse, tavaliselt peab ta ütlema, mida valesti tegi, siis saab ära. Nuttis ja siis rääkis ära, mida tegi. Ütlesin, et mine palu venna käest vabandust, tee musi ja kalli ka. Hakkas siis musi tegema, sai Takult rusikaga vastu. Siis kõvema häälega hüüdsin Takule, et nii ei tohi teha, mine nurka. Kutt tõusiski püsti, läks ka samasse nurka ja vahtis siis külmkappi. Varasematest kordadest on näinud, kuidas Tiku seal seisab ja oma emotsioone väljendab... ja tegi sama järgi. Lõi rusikaga külmkappi, vaatas kuidas reageerime. Siis lõi mitu korda jalaga :D Oi seda oli tõesti naljakas vaadata, täielik koopia vanemast vennast. Naerda muidugi ei tohi ju :lol:
Pilt

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
ferret

PostitusPostitas heihops » 18.07.17, 13:42

Lillekekekonn kirjutas:Tore sinust kuulda heihops! Oled sa põhjas või lõunas? :)
Minu poisil on mingi tohutu omapäisus päevakorral. Kõik peab toimuma nii, nagu tema tahab, muud varianti pole. Ja kuna vähemalt pooled asjad ei käi nii, nagu tema tahab, siis on pidev jonn ja röök. Vähemalt on kogelemisega nii, et nüüd on jälle rääkida tahtma hakanud. Vahepeal tuli issi ka jälle koju ja nüüd on lapsel tegelejaid rohkem ning ilmselt ka väsimus suurem. Ühtpidi tähendab see paremat und, teistpidi jälle rohkemaid vingumisi.
Pean lapsele 110 riideid ostma hakkama :shock: ja kõik püksid on liiga laiad vöökohast, jalgade ning pepu ümbert. Pluusid jällegi on õlgadest ja käte ümbert pigem kitsad. Kas keegi leiab ka poest oma lastele normaalselt istuvaid rõivaid?

Me kolisime mehe töö tõttu täitsa põhja, varsti peaks polaarpäev lõppema ning kuu aja pärast peaks saama juba virmalisi näha :)

Mina olen viimasel ajal (st pärast seda, kui tasuvale tööle läksin) eelistanud PoP-i riideid. Norras on hinnad samad ning soodukate ajal isegi soodsamad, nii et eile käisin hooaja allahindlustest kasu lõikamas. Lõiked on head, tänu millele saab neid kauem kanda. Samas peab tunnistama, et näiteks PoPi teksad ei istu meie tüdrukule väga hästi, õnneks muud riided küll. Eks see on katsetamise küsimus, sest ka lapsed on väga erineva kehakujuga.
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
heihops

Eelmine

Mine Väikelaps

Kes on foorumis

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist