Suvelapsed 2014 (juuli-august)

Eelkooliealisi lapsi puudutavad küsimused ja teemad

Re: Suvelapsed 2014 (juuli-august)

PostitusPostitas Aussie » 13.06.17, 9:51

Emotsioonihooge on viimasel ajal juurde tulnud. On momente, kus lihtsalt sätib end seisma ja röögib, noh nii "Aaaaaarrrrghhhhh!" ..... Ei oskagi väga käituda sellega. Vahel teebki seda vist igavusest, ise hakkab poole peal naerma, vahel seepärast, et tõesti mingi asi teda närvi ajanud. EI oskagi väga käituda nende röökimiste ajal, sageli praktiseerin mitte välja tegemist (et laps ei arvaks, et sellega tähelepanu võidab). Kui niiöelda maha rahuneb, siis jälle suhtleme ja teeme koos miskit.
Lasteaeda käib praegu veel u 3 päeva nädalas, tundub, et tal selle vastu pole midagi, eks koduse korterieluga võrreldes ongi seal mõneti huvitavam. Juulis ehk teeme pikema pausi.
Kuigi mõtlen natukene kuklas, et kas oleks väga halb, kui terve suve nt kasvõi 1 päeva nädala viia? Mitte endale puhkuseks, aga just et lapsele vaheldust igapäevast?
Saan aru küll, et üldine soovitus on ikka suvel lapsele "puhkust" anda ja kodus emaga on kõige parem, aga vahel tundub tõesti, et meie igapäevased tegemised muutuvad pikapeale igavaks ja peale pikemat lasteaiapausi läheb sinna alati üsna rõõmsalt, selle peale saab lausa voodist hommikul üles, et täna lasteaeda saab :)
Pilt Pilt
Aussie

PostitusPostitas Lillekekekonn » 13.06.17, 10:25

Ma oleks ka tahtnud lapsele ühe lasteaiapäeva nädalas jätta ja ka just selle seltsimise ning mängimise jaoks. Kuna aga õpetajad on suvel võõrad ja lasteaed on samuti kõigile avatud, siis tuttavaid inimesi poleks ning ilmselt tuleks ka jälle kuhugi teistesse ruumidesse kolida. Praeguseks on poja lasteaias juba 4 korda kolinud eelmise aasta augustist alates, seega üritaks nüüd natuke sellele pidurit tõmmata.
Seda on küll aru saada, et laps on väga väsinud. Nädalavahetusega puhkab enamvähem välja, aga esmaspäeva õhtul on juba jälle jonnine ja viril. Lasteaiast tulles võib mulle lausa virutada, kui tal nt tennistes porilompi ronida ei luba vmt. Nii läheb kuni laupäeva hommikuni välja. Täiesti ilmselgelt vajab laps pikemat puhkust, aga igavuse vältimiseks oleks mingit mänguseltskonda hädasti tarvis. Hea oleks, kui saaks teda mõnikord nt paariks tunniks hommikupoole aeda mängima saata, aga sellist elukorraldust ei pakuta, seega ongi kodune terve juulikuu. Loodan, et augustis aeda minnes ei teki harjumistõrkeid [-o<

Kisamine on meil ka vihahoo puhul tavapärane, aga pigem selline kuulmekilesid purustav kõrgel toonil huilgamine. Ja see on tõeliselt vali! Kõrvad konkreetselt valutavad pärast selliseid huilgeid. Lauluhääleks prognoosin tugevat selget baritoni :lol:
Kui poiss millegi peale vihastab, siis on tunne, nagu oleks tal vaja see viha lihtsalt välja röökida, tuleb sellise paisu tagant purskena.

Aga minu poja avastas eelmisel nädalavahetusel tasakaalu. Nii äge oli vaadata, kuidas ühel hetkel lihtsalt liugles ühest madalast kallakust alla oma jooksurattaga. Enne pigem kõndis ringi ratas jalgevahel :)
Pilt
Kasutaja avatar
Lillekekekonn

PostitusPostitas ferret » 13.06.17, 19:59

Meil ka jooksuratas teemaks. Sünnipäevaks saab jalgratta, aga jooksuratast on lihtsam kaasa vedada, kui soovi on tal. Meil need röökimised ja löömised on ka teema praegu. Üldse käitub nagu väike peletis viimasel ajal. :D Lasteaiast öeldi, et see on täiesti normaalne tema vanuses. Küll lükkab, siis karjub, kühveldab liiva teistele krae vahele. Kunagi kartsin, et teda hakatakse kiusama koolis, aga nüüd kardan, et tema hakkab hoopis kiusajaks :S tuleb tõsisem vestlus ette võtta (mitte, et ma praegu juba ei prooviks, lihtsalt ei taha kuulata mind absoluutselt). Ma südamest loodan, et see on tõesti mingi periood. Meil käib lasteaias nö täiskohaga. Vahepeal tegime väikese pausi, sest ta lihtsalt keeldus minemast, aga kuna ehitus on pooleli ja kui mõlemad lapsed on kodus, siis miskit ei liigu millegipärast. Lasteaias oli ka küsitlus millal lapsed puhkavad, et kellel on valverühma vaja. Uskumatu oli, kui palju lapsi jäi terveks suveks koduseks. Otsustasime ka juuni lõpust lapse koju jätta, panime kirja kuni augusti lõpuni, aga eks näis.
Pilt

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
ferret

PostitusPostitas Lillekekekonn » 19.06.17, 13:57

:lol: sain mina eelmises postis mainida, et ei tahaks lapsele rohkemaid kolimisi lasteaias selle esimese aasta jooksul ja no vot, viisin täna lapse jälle uutesse ruumidesse, sest rühmad on suveks kokku tõstetud. Ehk siis septembriks tuleb vähemalt 6 kolimist... :roll:

Täna hommikul, kui poisi olin üles ajanud ja potile saatnud (meil on üks pott ikka veel elutoas, kõige käidavama koha peal, et oleks kergesti kätte saadav), ning näinud, et tulemuseks oli vaid pisike tilgake, istusin taas maha söömist organiseerima. Poja läks aga täiesti pöördesse - pott jäi ära viimata! Emme, sa ei viinudki potti ära! Siis jooksis minu juurde ja hakkas mind käest poti poole sikutama: emme tule, vii pott ära! Saan aru, et väiksel inimesel oli mure, et nüüdsest elamegi essu sees, aga mul oli nii maru naljakas, et ma lihtsalt istusin kapinurgale ja naersin südamest. Alles see oli, kus poisil endal oli jumala ükskõik, mis kuhu pudenes ja mis sest edasi sai, nüüd aga läheb täiesti endast välja, kui ma kohe tema tilgakest vannituppa viima ei torma.

Kas te ka peate seda äraspidist lähenemist rakendama? No, et nt ei taha laps midagi süüa, siis ütlete rahulikult, et ok, ma siis söön ise. Selle peale tuleb a) suur kisa stiilis "ei-ei, MINA söön selle ära!" või b) jonnihoog (olenevalt päevast).
Või nt ei taha pükse jalga panna ja siis võtate need üldse ära ja räägite, kui ilus ilm väljas on ja et emme läheb teeb üksi ühe tiiru, sest palja pepuga poissi ei saa õue kaasa võtta ja ega ta ju tahagi tegelikult õue emmega kaasa tulla. Selle peale siis põhim sama valik, et kas läheb kisaks, et tahab pükse jalga panna või siis tuleb jonn.

Mul on mõistus vahel täitsa otsas, no lihtsalt enam ei oska läheneda. See pükste jalgapanemise teema oli konkreetselt eile hommikul. Lihtsalt keeldus pärast ärkamist pükse jalga panemast. Aga söögilaua äärde meil praegu enam palja peega ei lubata, inimene peab mingilgi määral riides olema. Küll siis röökis nutta ja loopis oma pükse ja tegi korralikku tsirkust. Lõpuks, kui ma näitlikult hakkasin tema putru ära sööma ja kommenteerisin, kui imemaitsev see täna on, siis ikka vedas omale ka püksid ümber, aga selle draama peale oli puder juba praktiliselt külmaks läinud ja pidin seda üles soojendamas käima.
Vahel tundub, et ta vaidleb vastu justnimelt vaidlemise eesmärgil. Saan aru küll, et iseseisvumine on päevakorras, aga sellised reageeringud tunduvad natuke liiga ekstreemsed juba, ja neid tuleb pidevalt, praktiliselt iga asja peale.

Oh jumal ja siis veel see õuest tuppa saamine... tuleb ette, et pean oma rabeleva ja röökiva jõmmi lihtsalt süles koju vedama.

Ja siis õhtul nõutakse - oleme nüüd kaisud! Pean siis oma pea ka tema padjale panema ja laskma tal üritada mu silmi välja torkida ja hambaid uurida....Kui söandan mõelda lahkumise peale, sirutub üks pisike käsivars ümber mu kaela ja sosistatakse mesimaguse häälega: tssss, pene pea padjale, võtan su kaissu. Kui ma siis üritan midagi kommenteerida või itsitama hakkan, teeb käega mu suu kohal keeravat liigutust ja sõnab, et keerab mu suu lukku. Seda ikka sellesama mesimagusa häälega. No on naljakas!
Pilt
Kasutaja avatar
Lillekekekonn

PostitusPostitas ferret » 20.06.17, 11:21

Naersin siin vaikselt pihku, sest mees paneb parasjagu teist last magama (lol) Aga jah, hakkasin mõtlema sellele tagurpidi teooriale ise ka nüüd, kui seda mainisid. Teen ikka, aga kusjuures ise ei pannud tähelegi, et teen :D Meil on ka riietumisega vahel selline tsirkus, nagu moeguruga elaks koos. Läksime sõbranna perele külla Räpinasse nüüd alles ja kui autost välja astusime, siis küsiti pojalt, et kas sa jopet ei tahtnud selga panna? Kutil olid tossud,sokid, pikad püksid, pluus, fliis ja müts :D Õues oli 25 kraadi... mina ei viitsinud temaga vaielda, las siis paneb, kui tahab. Teised kõik olime lühikeste riiete väel :D Aga mingi imeline transformatsioon toimus reisul olles - tagasi tulime lühkarite ja pluusiga, isegi aluspükse ei tahetud panna, sokkidest rääkimata :D Jooksis isegi paljajalu murul :O Aga eile oli väike vaidlus selle üle, et lasteaias ikka peavad riided seljas olema ja aluspüksid ka jalas :D

Magamaminekuks pannakse nüüd ilusti riidesse peale reisi ja öeldakse: "Tuled ka voodisse veh? 8-[ Sa ju lubasid :twisted: " Kui temaga natuke tõsisemat juttu issi üritab ajada, siis vehitakse sõrmega [-X ja öeldakse, et mine ära, minuga nii ei räägita, nii ei tohi. Hull asjapulk on ikka, täiesti uskumatu. Mängitakse supermänni ja spaidermänni, igast poisilikku jama :D Täiesti ulme, kuidas nädalaga võib üks laps muutuda.
Pilt

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
ferret

PostitusPostitas Aussie » 25.06.17, 15:24

Jah, ma teen ka seda "äraspidist". Ainult söömise puhul "ähvardame" pigem sellega, et õde sööb ära (väike õde kõvasti suurema isuga :) ). Seda suurem muidugi ei luba, kahjuks tavaliselt see ei tähenda siiski, et ta ise ära sööks. Aga kui õele anda, tuleb suur draama...

Tulin rääkima hoopis seda, et meil on tuulerõuged platsis :shock: Suuremal siis, eile hommikul lõid punnid välja, õhtuks kaasnes ka palavik ja täna aina "punnitab" juurde. Iseenesest on aeg sobiv, pidigi lasteaiast koju jääma, mehel ka puhkus tulekul jne Aga täiesti jube näha teda nende moodustuvate villidega kaetult. Ise on nii väike vaprakene, nii kui palavik rohuga all, lippab täpiliselt ringi :) ... Jube mõeldagi, kuidas pisem asja vastu võtab, kuigi teiselt poolt juba ootame, et temal ka midagi ilmneks, saaks koos ühele poole...

Kas keegi tahab külla tulla? :D
Pilt Pilt
Aussie

PostitusPostitas ferret » 26.06.17, 16:39

Meie otsustasime perearstiga, et vaktsineerime. Kuna tuulerõugeid põdenud inimestel on oht, et vöötohatis võib välja lüüa, kui immuunsüsteem on nõrk, siis seda me ei soovi. Olen ise seda põdenud ja see oli tõesti raske.

Täna käisime aiamööblit endale ostmas. Samal ajal kui kassas asju kirjutasin, siis poiss jalutas uksest välja. Aga automaatuksed on... need ei tulnud enam lahti. Issi küll jälgis last, nägi, et ta seal on. Aga mingi naine tõi ta tagasi poodi, laps hakkas niimoodi nutma. Ei tea, kas sellepärast, et võõras tädi tuli rääkima või uste pärast.
Ja siis käisime poes süüa ostmas, mingi hull signaalitas seal tagurdajale. Vehkis seal kätega, ma vehkisin vastu, et peast soe on. Ehmatab seal, kui parasjagu seljaga olime tema poole., täitsa vihale ajas. Siis sõitis kõrvale mulle ja hakkas karjuma mu peale, et mida ma vehin talle käega, seletas, et signaalitas tagurdajale. Mul viskas kopsu üle maksa ja röökisin talle vastu, et kas ta seadusi ei tunne, tagurdajal on parklas eesõigus. Siis karjus väga ilusaid vene keelseid sõnu mulle ja sõitis sellise tuhinaga minema. Pärast vanem poiss ütles autos, et emme, ära karju niimoodi onu peale :D
Pilt

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
ferret

PostitusPostitas Aussie » 26.06.17, 17:29

ferret kirjutas:tagurdajal on parklas eesõigus.

See nüüd pani kohe mõtlema. Kas ongi nii? Mul vanast ajast meeles, et tagurdaja peab ikka teed andma ka parklas (võimalik, et parema käe reegel mõnes olukorras rakendub, mille tõttu teisiti võib olla)
Õiendamist ja tuututamist ei õigusta loomulikult, hakkaski lihtsalt huvitama, et kuidas see siis on . Lubade saamisest pea paarkümmend aastat ka juba, eks ikka üht-teist võib selle aja jooksul muutuda :)
Pilt Pilt
Aussie

PostitusPostitas ferret » 26.06.17, 20:47

Mina käisin autokoolis nüüd 5 aastat tagasi, siis sõiduõpetaja viis parklasse ning pani mul pidurid blokki nii, et auto suri mul välja :D Siis seletas seal, et parklas peab alati laskma autol välja tagurdada, tema ei näe jne. Ma nüüd kusjuures hakkasingi kahtlema, kas seadus ka selline on :lol:

Vaatasin kohe üle, paremakäe reegli järgi ongi tagurdajal ju eesõigus :D Kui mina (ehk siis praeguses situatsioonis see hull, kes signaalitas) sõidab läbi parkla ja teine on juba boksist välja tagurdanud poolenisti, siis ta peab laskma temal manöövri lõpuni teha. Signaalitaja ei sõitnud üldse mitte 30 km/h, lisaks kukkus seal kisendama ja signaalitama. Peale selle tuli veel minu peale ka karjuma, samal ajal kui mul lapsed käes on, vägagi värvikate sõnadega :D
Vägagi erinevalt saab seda olukorda tõlgendada. Peaks sõiduõpetajatelt küsima ja mälu värskendama, et kuidas siis ikkagi toimima peaks.

Edit:
"Enamasti kehtib „parem käsi”

Suurtes kaubanduskeskuste parklates ei tohiks unustada, et enamasti kehtib „parema käe reegel”, st parkimisridade vahel liikudes tuleb teed anda paremalt lähenevale sõidukijuhile. Üheks erandiks on küll näiteks Tartu Lõunakeskus, kus ridade vahelt välja sõites on osades kohtades ees liiklusmärk „Anna teed”."

Kusjuures see oli ainuke otseselt öeldud lause, kuidas parklates toimida. Igal pool mujal on need igavesti targad mehed, kes sõimavad vaeseid naisi, sest nood lihtsalt targemaks tahavad saada :D
Pilt

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
ferret

PostitusPostitas chocominty » 27.06.17, 9:42

Lillekekekonn kirjutas:Kas te ka peate seda äraspidist lähenemist rakendama? No, et nt ei taha laps midagi süüa, siis ütlete rahulikult, et ok, ma siis söön ise. Selle peale tuleb a) suur kisa stiilis "ei-ei, MINA söön selle ära!" või b) jonnihoog (olenevalt päevast).
Või nt ei taha pükse jalga panna ja siis võtate need üldse ära ja räägite, kui ilus ilm väljas on ja et emme läheb teeb üksi ühe tiiru, sest palja pepuga poissi ei saa õue kaasa võtta ja ega ta ju tahagi tegelikult õue emmega kaasa tulla. Selle peale siis põhim sama valik, et kas läheb kisaks, et tahab pükse jalga panna või siis tuleb jonn.

Meil ka äraspidine lähenemine. Õuest tuppa tulles saan aind nii tuppa et tõmban välisukse kinni ja jääb hetkeks uksetaha , siis jonnib aga tuppa tuleb vähemalt #-o Hull plika on, jaanidel läks lõkkelähedale, seletan et kuum on ja riided võivad põlema minna. Tema vastab et "tahan põleda", sama aknaga "tahan alla kukkuda". Nagu midaaaaaaaaaaa? :shock: Jooksurattaga ka laseb kõrgest kohtadest alla - kaskadöör.
Lasteaias meeldib käia. Juulis jääb küll ilmselt viimane nädal ainult lasteaias käimiseks ja ülejäänud aeg puhkab. Ma tunnen ka et pigem tal seal põnevam kui minuga , "sõpradega mängima" - nagu ta ise armastab öelda.
Pilt
Kasutaja avatar
chocominty

PostitusPostitas Lillekekekonn » 28.06.17, 14:14

Ja ongi mul 3-aastane musirull majas :smt049 Kohutavast kahesest on sujuvalt saanud kohutav kolmene :P Eilsel sünnipäeval mainisin mitmel korral, et ta on mu armas kolmene ja tema reaktsioon oli selle peale: ei vist ei ole ikka. Kui küsin kui vana ta siis on, näitab sõrmedel nelja :D Mingil põhjusel ei meeldi talle üldse kolmene olla. Muide, sünnipäevatordiga on meie majas lihtne - peaaegu kõik jääb mulle. Sõltub muidugi koogist ka, aga üldiselt ei ole ta mul eriline koogisõber. Isegi jäätisest saab üsna ruttu villand. Vahel kommenteerib kurva ohkega: ma söön liiiiga palju magusaid asju. :lol:

Aga meil on järgmine mure majas - laps on kokutama hakanud. Just viimasel nädalal on see eriti märgatav. Täna hommikul just hakkas mulle midagi seletama ja no ei saanud ega saanud vajalikku sõna suust välja. Läks juba täitsa närvi ise selle peale. Püüan mitte eriti välja teha, aga olen siiski paar korda öelnud, et rääkigu aeglaselt ja ühe sõna haaval, muidu ei saa ma midagi aru. Lugesin just ühte Meelike Saarna vastust Gordoni perekooli lehelt, kus manitsetakse kokutamisele mitte tähelepanu pöörama. Kui aga paari kuuga üle ei lähe, siis peab ruttu logopeedi poole pöörduma.
Üks tuttav vanainimene ütles, et oma laste pärast muretsemise lõpetad siis, kui tulevad lapselapsed - siis hakkad nende pärast muretsema... :roll:
Pilt
Kasutaja avatar
Lillekekekonn

PostitusPostitas Aussie » 30.06.17, 19:42

Õige jaa, väike konn avab meie sünnipäevahooaja! :) Palju õnne!
Mina olen kuulnud, et kohutavale kahesele järgneb keeruline kolmene... Võta üks ja viska teist :D
Haigus hakkab õnneks mööduma. 1.-3., eelkõige 3. päev olid kõige hullemad. Punnid nagunii, aga meil ka ligi 40 palavik need päevad, mis õnneks kadus koos lööbe taanduma hakkamisega. Ootame, kuni jälle "linnaloa" saaks...
Pilt Pilt
Aussie

PostitusPostitas ferret » 04.07.17, 22:44

Meil ka varsti keeruline kolmene. Ja tõesti keeruline. Oi kui kohutavalt ta käitub viimasel ajal - hammustab väikevenda, ajab issit kodunt ära, lööb, vaidleb. Issand, ma loodan, et see on mingi lühike periood tal :S
Pilt

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
ferret

PostitusPostitas Aussie » 05.07.17, 9:29

ferret kirjutas:Meil ka varsti keeruline kolmene. Ja tõesti keeruline. Oi kui kohutavalt ta käitub viimasel ajal - hammustab väikevenda, ajab issit kodunt ära, lööb, vaidleb. Issand, ma loodan, et see on mingi lühike periood tal :S

Meil peaaegu täpselt samamoodi :D Issit küll ära ei aeta, aga ikkagi õhtul, kui päev otsa emmega oldud, miskit vaja on (kuskilt kõrgelt miskit, vetsus abi vm) ja issi tahab aidata, on paanika lahti: " Eiiiii! Emmeeeee, EMMMEEEEE!" :D

Ehk siis ikka see vana hea

Pilt

:D
Pilt Pilt
Aussie

PostitusPostitas Lillekekekonn » 05.07.17, 13:59

Ma otsustasin, et minu laps saab tuulerõugevaktsiini. Usun, et selleks tuleb mul perearstiga paras kogus kaklemist, aga - nagu ma aru saan - kuna see on tasuline, siis pole tal justkui ka alust retsepti väljakirjutamisest keelduda.

Minu kallis kolmene on täiesti teine inimene pärast suvepuhkuse algust päev enne sünnipäeva. Ei tea, kas ma oma lapse üldse veel kunagi tagasi saan :?

Esiteks muidugi see, et kogelemine on ta praktiliselt tummaks muutnud. Enne pidevalt rääkivast lapsest on saanud kas täiesti vait olev või siis mingis omas keeles leelutav tegelane. Aegajalt tuleb mõni sõna ka välja, aga kohe, kui esimene takistusega sõna tekib, siis on tükiks ajaks kõik. Ainus, mis ma tema käest lahkesti kätte saan, on "ei" ja "jah". Ja just sellest järjekorras, iga 10 ei kohta tuleb heal juhul üks jah.
Esialgu pidime logopeedile järgmiseks nädalaks aja saama, aga see lükati edasi kuu lõppu. Nüüd siis ootan, mis edasi saama hakkab :(

Vaidlemine käib iga asja juurde (ehk siis iga asja peale tuleb "ei!"). Asjad saame tehtud tohutu ajakao ja pidevate ähvarduste ning jonnikisaga. Vahel tundub, et tüüp teeb meelega kõik, mis tema võimuses, et tüli üles kiskuda. Mul pole vist enam ühtki närvirakku alles. Tean ju küll, et praeguse kogelemisjama juures peaksin veel erakordselt rahulik ja tasakaalukas olema, aga no ei suuda, lööge või maha. Kui ikka 10min järjest mu kohvitassi pihta klotside ja autodega märki loobitakse, õues JÄLLE pea ees suvalises suunas minema joostakse, esimesel võimalusel kõhuli poriloiku maha heidetakse ja seejärel naabritädi nöörile kuivama pandud pesu kallistama minnakse jne jne, siis on see röögatamine maru lihtne tulema.

Kindlasti on osa sellest jonnirallist ja pahatahtlikust käitumisest kinni praeguses võimetuses rääkides end väljendada, aga ilmselt pole see ainus põhjus. Tundub, et ka keeruline kolmene on mängu tulnud ja muidugi see õudne iseloom, mis ilmselt jääbki selliseks. (issand, kuidas on võimalik rohkem kui ühe lapsega hakkama saada???! ma olen sellest pidevast kismast õhtuks täiesti laip)

PS heihops on täiesti ära kadunud...
Pilt
Kasutaja avatar
Lillekekekonn

EelmineJärgmine

Mine Väikelaps

Kes on foorumis

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist