Suvelapsed 2014 (juuli-august)

Eelkooliealisi lapsi puudutavad küsimused ja teemad

Re: Suvelapsed 2014 (juuli-august)

PostitusPostitas Aussie » 13.06.17, 9:51

Emotsioonihooge on viimasel ajal juurde tulnud. On momente, kus lihtsalt sätib end seisma ja röögib, noh nii "Aaaaaarrrrghhhhh!" ..... Ei oskagi väga käituda sellega. Vahel teebki seda vist igavusest, ise hakkab poole peal naerma, vahel seepärast, et tõesti mingi asi teda närvi ajanud. EI oskagi väga käituda nende röökimiste ajal, sageli praktiseerin mitte välja tegemist (et laps ei arvaks, et sellega tähelepanu võidab). Kui niiöelda maha rahuneb, siis jälle suhtleme ja teeme koos miskit.
Lasteaeda käib praegu veel u 3 päeva nädalas, tundub, et tal selle vastu pole midagi, eks koduse korterieluga võrreldes ongi seal mõneti huvitavam. Juulis ehk teeme pikema pausi.
Kuigi mõtlen natukene kuklas, et kas oleks väga halb, kui terve suve nt kasvõi 1 päeva nädala viia? Mitte endale puhkuseks, aga just et lapsele vaheldust igapäevast?
Saan aru küll, et üldine soovitus on ikka suvel lapsele "puhkust" anda ja kodus emaga on kõige parem, aga vahel tundub tõesti, et meie igapäevased tegemised muutuvad pikapeale igavaks ja peale pikemat lasteaiapausi läheb sinna alati üsna rõõmsalt, selle peale saab lausa voodist hommikul üles, et täna lasteaeda saab :)
Pilt Pilt
Aussie

PostitusPostitas Lillekekekonn » 13.06.17, 10:25

Ma oleks ka tahtnud lapsele ühe lasteaiapäeva nädalas jätta ja ka just selle seltsimise ning mängimise jaoks. Kuna aga õpetajad on suvel võõrad ja lasteaed on samuti kõigile avatud, siis tuttavaid inimesi poleks ning ilmselt tuleks ka jälle kuhugi teistesse ruumidesse kolida. Praeguseks on poja lasteaias juba 4 korda kolinud eelmise aasta augustist alates, seega üritaks nüüd natuke sellele pidurit tõmmata.
Seda on küll aru saada, et laps on väga väsinud. Nädalavahetusega puhkab enamvähem välja, aga esmaspäeva õhtul on juba jälle jonnine ja viril. Lasteaiast tulles võib mulle lausa virutada, kui tal nt tennistes porilompi ronida ei luba vmt. Nii läheb kuni laupäeva hommikuni välja. Täiesti ilmselgelt vajab laps pikemat puhkust, aga igavuse vältimiseks oleks mingit mänguseltskonda hädasti tarvis. Hea oleks, kui saaks teda mõnikord nt paariks tunniks hommikupoole aeda mängima saata, aga sellist elukorraldust ei pakuta, seega ongi kodune terve juulikuu. Loodan, et augustis aeda minnes ei teki harjumistõrkeid [-o<

Kisamine on meil ka vihahoo puhul tavapärane, aga pigem selline kuulmekilesid purustav kõrgel toonil huilgamine. Ja see on tõeliselt vali! Kõrvad konkreetselt valutavad pärast selliseid huilgeid. Lauluhääleks prognoosin tugevat selget baritoni :lol:
Kui poiss millegi peale vihastab, siis on tunne, nagu oleks tal vaja see viha lihtsalt välja röökida, tuleb sellise paisu tagant purskena.

Aga minu poja avastas eelmisel nädalavahetusel tasakaalu. Nii äge oli vaadata, kuidas ühel hetkel lihtsalt liugles ühest madalast kallakust alla oma jooksurattaga. Enne pigem kõndis ringi ratas jalgevahel :)
Pilt
Kasutaja avatar
Lillekekekonn

PostitusPostitas ferret » 13.06.17, 19:59

Meil ka jooksuratas teemaks. Sünnipäevaks saab jalgratta, aga jooksuratast on lihtsam kaasa vedada, kui soovi on tal. Meil need röökimised ja löömised on ka teema praegu. Üldse käitub nagu väike peletis viimasel ajal. :D Lasteaiast öeldi, et see on täiesti normaalne tema vanuses. Küll lükkab, siis karjub, kühveldab liiva teistele krae vahele. Kunagi kartsin, et teda hakatakse kiusama koolis, aga nüüd kardan, et tema hakkab hoopis kiusajaks :S tuleb tõsisem vestlus ette võtta (mitte, et ma praegu juba ei prooviks, lihtsalt ei taha kuulata mind absoluutselt). Ma südamest loodan, et see on tõesti mingi periood. Meil käib lasteaias nö täiskohaga. Vahepeal tegime väikese pausi, sest ta lihtsalt keeldus minemast, aga kuna ehitus on pooleli ja kui mõlemad lapsed on kodus, siis miskit ei liigu millegipärast. Lasteaias oli ka küsitlus millal lapsed puhkavad, et kellel on valverühma vaja. Uskumatu oli, kui palju lapsi jäi terveks suveks koduseks. Otsustasime ka juuni lõpust lapse koju jätta, panime kirja kuni augusti lõpuni, aga eks näis.
Pilt

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
ferret

PostitusPostitas Lillekekekonn » 19.06.17, 13:57

:lol: sain mina eelmises postis mainida, et ei tahaks lapsele rohkemaid kolimisi lasteaias selle esimese aasta jooksul ja no vot, viisin täna lapse jälle uutesse ruumidesse, sest rühmad on suveks kokku tõstetud. Ehk siis septembriks tuleb vähemalt 6 kolimist... :roll:

Täna hommikul, kui poisi olin üles ajanud ja potile saatnud (meil on üks pott ikka veel elutoas, kõige käidavama koha peal, et oleks kergesti kätte saadav), ning näinud, et tulemuseks oli vaid pisike tilgake, istusin taas maha söömist organiseerima. Poja läks aga täiesti pöördesse - pott jäi ära viimata! Emme, sa ei viinudki potti ära! Siis jooksis minu juurde ja hakkas mind käest poti poole sikutama: emme tule, vii pott ära! Saan aru, et väiksel inimesel oli mure, et nüüdsest elamegi essu sees, aga mul oli nii maru naljakas, et ma lihtsalt istusin kapinurgale ja naersin südamest. Alles see oli, kus poisil endal oli jumala ükskõik, mis kuhu pudenes ja mis sest edasi sai, nüüd aga läheb täiesti endast välja, kui ma kohe tema tilgakest vannituppa viima ei torma.

Kas te ka peate seda äraspidist lähenemist rakendama? No, et nt ei taha laps midagi süüa, siis ütlete rahulikult, et ok, ma siis söön ise. Selle peale tuleb a) suur kisa stiilis "ei-ei, MINA söön selle ära!" või b) jonnihoog (olenevalt päevast).
Või nt ei taha pükse jalga panna ja siis võtate need üldse ära ja räägite, kui ilus ilm väljas on ja et emme läheb teeb üksi ühe tiiru, sest palja pepuga poissi ei saa õue kaasa võtta ja ega ta ju tahagi tegelikult õue emmega kaasa tulla. Selle peale siis põhim sama valik, et kas läheb kisaks, et tahab pükse jalga panna või siis tuleb jonn.

Mul on mõistus vahel täitsa otsas, no lihtsalt enam ei oska läheneda. See pükste jalgapanemise teema oli konkreetselt eile hommikul. Lihtsalt keeldus pärast ärkamist pükse jalga panemast. Aga söögilaua äärde meil praegu enam palja peega ei lubata, inimene peab mingilgi määral riides olema. Küll siis röökis nutta ja loopis oma pükse ja tegi korralikku tsirkust. Lõpuks, kui ma näitlikult hakkasin tema putru ära sööma ja kommenteerisin, kui imemaitsev see täna on, siis ikka vedas omale ka püksid ümber, aga selle draama peale oli puder juba praktiliselt külmaks läinud ja pidin seda üles soojendamas käima.
Vahel tundub, et ta vaidleb vastu justnimelt vaidlemise eesmärgil. Saan aru küll, et iseseisvumine on päevakorras, aga sellised reageeringud tunduvad natuke liiga ekstreemsed juba, ja neid tuleb pidevalt, praktiliselt iga asja peale.

Oh jumal ja siis veel see õuest tuppa saamine... tuleb ette, et pean oma rabeleva ja röökiva jõmmi lihtsalt süles koju vedama.

Ja siis õhtul nõutakse - oleme nüüd kaisud! Pean siis oma pea ka tema padjale panema ja laskma tal üritada mu silmi välja torkida ja hambaid uurida....Kui söandan mõelda lahkumise peale, sirutub üks pisike käsivars ümber mu kaela ja sosistatakse mesimaguse häälega: tssss, pene pea padjale, võtan su kaissu. Kui ma siis üritan midagi kommenteerida või itsitama hakkan, teeb käega mu suu kohal keeravat liigutust ja sõnab, et keerab mu suu lukku. Seda ikka sellesama mesimagusa häälega. No on naljakas!
Pilt
Kasutaja avatar
Lillekekekonn

PostitusPostitas ferret » 20.06.17, 11:21

Naersin siin vaikselt pihku, sest mees paneb parasjagu teist last magama (lol) Aga jah, hakkasin mõtlema sellele tagurpidi teooriale ise ka nüüd, kui seda mainisid. Teen ikka, aga kusjuures ise ei pannud tähelegi, et teen :D Meil on ka riietumisega vahel selline tsirkus, nagu moeguruga elaks koos. Läksime sõbranna perele külla Räpinasse nüüd alles ja kui autost välja astusime, siis küsiti pojalt, et kas sa jopet ei tahtnud selga panna? Kutil olid tossud,sokid, pikad püksid, pluus, fliis ja müts :D Õues oli 25 kraadi... mina ei viitsinud temaga vaielda, las siis paneb, kui tahab. Teised kõik olime lühikeste riiete väel :D Aga mingi imeline transformatsioon toimus reisul olles - tagasi tulime lühkarite ja pluusiga, isegi aluspükse ei tahetud panna, sokkidest rääkimata :D Jooksis isegi paljajalu murul :O Aga eile oli väike vaidlus selle üle, et lasteaias ikka peavad riided seljas olema ja aluspüksid ka jalas :D

Magamaminekuks pannakse nüüd ilusti riidesse peale reisi ja öeldakse: "Tuled ka voodisse veh? 8-[ Sa ju lubasid :twisted: " Kui temaga natuke tõsisemat juttu issi üritab ajada, siis vehitakse sõrmega [-X ja öeldakse, et mine ära, minuga nii ei räägita, nii ei tohi. Hull asjapulk on ikka, täiesti uskumatu. Mängitakse supermänni ja spaidermänni, igast poisilikku jama :D Täiesti ulme, kuidas nädalaga võib üks laps muutuda.
Pilt

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
ferret

Eelmine

Mine Väikelaps

Kes on foorumis

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist