Suvelapsed 2014 (juuli-august)

Eelkooliealisi lapsi puudutavad küsimused ja teemad

Re: Suvelapsed 2014 (juuli-august)

PostitusPostitas ferret » 02.05.17, 21:47

Meie poiss on 12 kg, pikkust hetkel ei tea, peame üle mõõtma :) Riided lähevad samad selga, mis eelmine suvi :O Aga jalg kasvab kutil meeletult.

Ma ei jõua ära oodata, millal mul laps magama hakkab normaalselt. Vanem poiss on täitsa ok tudumisega, aga nüüd hakkab noorem jõmm magamajäämisel jorrama... Öö läbi magamist oligi ainult paar korda. Täna olin nii laip, et ei ärganud kella 5ni kordagi üles, lihtsalt ei kuulnud. Issi tegeles mitu korda poisiga, ronis lihtsalt üle minu. Aga isegi kui magan nii pikalt, ärkan üles ja valutan. Kas asi on madratsis või millegis muus, ei kujuta ette. Ema arvas, et magneesiumipuudus äkki. Vanainimese tunne on peal juba :mrgreen:
Pilt

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
ferret

PostitusPostitas heihops » 03.05.17, 9:33

Meil on paras gigant kodus :D Viimase paari kuu jooksul on korralik kasvuspurt olnud - varem põlvini kleidid katavad vaevu tagumiku ära. Ausalt öeldes ei tea pikkust ega kaalu. Riietest kannab peamiselt 104, aga üksikud 110 esemed on juba ka, eriti sukkpüksid. Jalanumber on 25. Kaal jääb kuskil 15kg kanti.
Olen nüüd 1,5 nädalat üksikema. Planeerin õhtud tihedalt tegevusi ja käike täis, niisama passides tekivad jonnid ja muud jamad kergemini. Eile müttasime aias liivakastis ja rehitsesime maasikapeenart kuivanud lehtedest puhtaks, pärast tegime jalutuskäigu poodi ja ostsime preemiaks jäätist :mrgreen:
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
heihops

PostitusPostitas Lillekekekonn » 03.05.17, 15:44

:lol: vaatan, et mu kondike on puhta paks laps siin teistega võrreldes. Peale vaadates nagu ei saagi aru. Peaks teise korralikult üle kaaluma, aga selle protseduuri käigus võib juhtuda, et peetakse vajalikuks kaal pilbasteks lahti võtta ja vaadata, kust pagan need numbrid sinna ekraanile tekivad. Mõõtmisega on sarnane möll, aga selle vahega, et siis peab teda pikalt mööda elamist taga ajama ja seejärel siis normaalses asendis paika seadma... võtab suht võhmale....

Meil jalanumber ilmselt 27 (u 17cm), seega selline keskmine, aga pea on maru väike. Ülemise otsa suurusnumbrid on ka 104-110, aga mõned püksid on veel 98-gi. Kasvuspurte pole nüüd tükk aega olnud, võiks ju jälle, muidu tekib tunne, et laps üldse ei kasva :D

Üksikemadusest tean ma kõike :D Õnneks on mu jussike üsna meeleldi nõus paar tunnikest oma raamatute ja autode seltsis tegutsema ja saan vähemalt mingi elementaarse toidu nt kokku keerata. Kui olen aga mingis eluruumis toimetamas, siis mängimisest, lugemisest ja müramisest ei pääse. Viimase aja lemmiktegevus on igasuguste erinevate nägude tegemine ja asendite võtmine, mille juurde käib siis mulle suunatud küsimus: mis see võiks olla? Mina pean pakkuma, mis see järjekordselt olla võiks (kruvikeeraja, jõehobu, juustuvõileib jne :roll: )

Ta on mul ikka nii lahe poja! :smt007 Täna hommikul nt, enne lasteaeda minemist, kui riidesse panime, võttis mul äkki kõvasti kaela ümbert kinni ja hakkas mu näole pai tegema. Ise kommenteeris sinnajuurde: teen emme põsele pai, ninale teen pai, suule teen ka pai, kalli-kalli teen ka.

Magamise osas võtsime vastu otsuse (s.t, et mina ainuisikuliselt muhahahaa), et õhtul magamistoas me enam vett ei joo. Peab oma kruusitäied enne ära jooma. No ikka selleks, et hakata vaikselt "kuivade ööde" poole liikuma. Ainus, mis ma viimastel päevadel sellega saavutanud olen, on õhtuti jaurav laps, aga mõned ööd on see-eest olnud üllatavalt vaiksed. Hakka või arvama, et vähem joomine teeb une paremaks.

Muide, me sõime ka eile jäätist, läksime esimest korda poisiga mäkki ja sõime kahepeale ära sealse kõige väiksema topsitäie jäätist. Poja alustas vohmimist, poole peal vaatasin, et saab äkki liiga palju ja tegin kiirelt reegli, et teise poole sööb emme. Ei läind läbi. Alles siis, kui põhja peale oli natuke veel alles läinud, ulatas jõmm topsi mulle ja ütles, et nüüd on emme kord. Sõin siis viimased kaks lusikatäit ära. Polnud ma õieti veel viimasegagi lõpule jõudnud, kui poiss kannatamatult nähvas, et jäta ikka mulle ka natuke! :roll:

ferret, mul oli umbes sellest ajast peale, kui laps sai 6-kuuseks kuni u ta 2. sünnipäevani pidev labajalavalu. No lihtsalt hullupööra jalad valutasid. Eriti nt siis, kui olin mõnda aega pärast kõndimist jälle paigal olnud ja siis uuesti jalgele tõusin. Tegin huvi pärast D-vitamiini testi ja kui tuli välja, et tase on liiga madal, siis hakkasin VÄGA palju juurde võtma. Muud ei saanud aru, aga see vastik jalavalu kadus üsna kiirelt ära. Hiljuti tegin uuesti testi ja vit D on tõusnud normi alumise piiri peale. Arvestades eestlaste tavalist ikaldust ju puhta hea tulemus :mrgreen:
Sul aga vast lihtsalt tohutu üleväsimus, mis vajab paari kuud talveund :lol:
Pilt
Kasutaja avatar
Lillekekekonn

PostitusPostitas Ygritte » 03.05.17, 18:28

Meie piiga on ligi 12 kg ja pikkust on vist 90 cm ligi, riided on igatahes 86-92, jalanõud on nr 23. Kuidagi väike tundub siin teiste laste numbritega võrreldes, kuigi rühmas vaadates ma küll aru ei saa, et ta nüüd nii väike oleks. Mul kannab 5-aastane 110 suurust :)

Muidu on see pea kolmene asjalik tegelane. Meeldib väga laulda, aga lasteaias muusikatunnis kaasa ei pidanud laulma. Kodus lõõritab nagu ööbik :lol: Järgmine nädal on emadepäevapidu, eks siis ole näha, kas teeb teistega koos kaasa või seisab niisama :roll: Lasteaiast muidugi öeldi, et see on täiesti tavapärane, et esimesel aastal lasteaias nad rohkem jälgivad. Me peakski nüüd teada saama, kas sügisest jääb veel aastaks sõime või läheb aiarühma edasi. Eelmise nädala lõpus tuli kiri, et kolm kõige nooremat jäävad sõime ja teised lähevad edasi, aga kuna meil on miski kole köha kallal, siis ma pole sel nädalal lasteaias käinud ega teada saanud, kas meie preili on vanuselt kolme viimase seas või mitte (kirjas oli märkus, et täpsem info rühmast). Sügisel oli ta küll oma augusti lõpu sünnipäevaga üks nooremaid, aga üks-kaks last tuli vist poole aasta pealt juurde. Mõnes mõttes sobiks vist paremini, kui jääks veel aastaks samasse rühma, sest meile sünnib augustis kolmas ja siis saab äkki neid uusi asju korraga liiga palju...(?) :-k

Mis siis veel? Siin oli juttu sellest, et lapsed ühte tuppa magama. Meie panime ka tüdrukud kokku, kui väiksem oli umbes aastane. Alguses kartsin, kas hakkavad segama teineteist (eriti mingite hädade-haigustega), aga senini on küll olnud, et kui üks on haige ja öösel on mingi jama, siis teine magab nagu nott edasi :wink: Kuidas teil päevaste unedega on, kodus just? Meil on viimased päevad mingi hullem jama, ei taha üldse magama jääda. Mul magab 5-aastanegi veel lõuna ajal, jääb poole tunniga magama, aga väiksem on nüüd tundide viisi voodis vusserdanud ja lollusi teinud. Ilma uneta jälle on õhtud väga koledad. Ei teagi nüüd, kumb on hullem, kas see lõunane magamapanekutrall või õhtune üleväsimuse jonn.

Meile ka raamatud väga meeldivad ja kuna ma olen ise suur raamatukoi, siis püüan lapsi ikka raamatuid armastama suunata :lol: Lemmikud on Epp Petrone raamatud ("Marta varbad" jne), Julia Donaldsoni luulevormis raamatud, Lotte raamatud ja üldse kõik raamatud :D Kaheaastase lemmik oli vahepeal Onu Ööbik (sellest "Las laps loeb" raamatust, mis sünni registreerimisega kaasa anti). Unejuttu saab nii lõuna ajal ja kindlasti õhtul, laisal õhtul aitab ERRi unejutu äpp :wink:
Kasutaja avatar
Ygritte

PostitusPostitas heihops » 04.05.17, 9:22

Eile vihastasin vist esimest korda elus lapse peale. Oleme 100 korda rääkinud, et joonistatakse ainult paberile ja mitte kuhugi mujale. Eile avastasin aga vahetult enne lapse magamaminekut, et ta on veerand ruutmeetrit oma toa laudpõrandat rasvakriidiga punaseks värvinud. Sain seda tükk aega küürida. Jumal tänatud beebisalfade eest!

Meil on teine põnn tulemas septembri esimestel päevadel ja lisaks kolime suvel ligi 2000 km kaugusele, nii et elumuutusi on korralikult. Eks ma veidi põen, kuidas laps saab võõrkeelses lasteaias hakkama, aga seni on ta õnneks üsna hea kohaneja olnud.

Lõunauned hakkasid vaikselt ära jääma juba pool aastat tagasi, praegu magab ta päeval väga harva. Õhtul peab jälgima, et kl 20-21 vahel magama saaks, sest pärast seda võib küll jorinat tulla. Ilmselt ongi tal unevajadus üsna väike, sest õhtud on enamasti üsna rahulikud.
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
heihops

PostitusPostitas Lillekekekonn » 04.05.17, 11:03

Issand see magamiseteema on ikka üks imelik asi!
Just jõudsin kilgata, kuidas ööd on paremad ja mis kõik veel. No sain aga vitsad kätte jälle. Eelmine öö oli täiesti võimatu, iga natukese aja tagant oli hädakisa, et ei saa tekki peale kuidagi. Eile lasteaiast tulles sain infot, et ka seal ei maganud jõmm rohkem kui u 10min. Õhtul oli no niiiii lääbakil, et isegi ei jonninud. Muretsesin juba, et on haigeks jäämas, aga ilmselt ikka polnud (meil on lasteaias tuulerõuged liikvel). Kurtis, et kõht on ai, aga pärast kakamist ja söömist polnud nagu midagi enam häda. Aga ilma päevase magamiseta minu poja küll veel hakkama ei saa.

Joonistamise koha pealt on meil mõned seinad ära kaunistatud ja kogu elutoa aknalaud ning osa akentki.

Te olete kõik siin ikka kangelasemad! Täitsa ausalt! Ma ei kujutaks absoluutselt ette, et ma oma jõmmi kõrvalt VEEL ühe teise tibuga tegeleda peaksin jõudma ja enne seda muidugi veel rase olema ning sellest hoolimata tema pidevaid minemajooksmisi õues, jonnihooge, müramisesoove jne jne haldama peaksin... :?
Pilt
Kasutaja avatar
Lillekekekonn

PostitusPostitas Aussie » 06.05.17, 8:42

Nüüd oli küll lohutav lugeda, et mõni seltsiline veel ei maga päeval :) Meie omal jääb lasteaiast kodusel päeval sageli lõunauinak ära ja natuke olen ikka muretsenud ka seepärast. Aga kuna lasteaias tuleb uni ikka ilusti, siis väga ei põe.
Teie juttude peale teostasime ka eile mõõtmised. 2a9k neiu siis 15,6kg ja 97cm. Pikkust on kusjuures hiljuti visanud, mõni nädal tagasi just märkasin, et särgid hakkavad napiks jääma, sama pükstega, ja käisime lisa hankimas.
Kaalumisega on naljakas, et hommikul juhtub vahel nii, et riietumisega kiire, aga neiu teatab, et kaaluda ju vaja enne!, Ronib siis kaalule ja teatab kõval häälel tulemuse. Tavaliselt see on kujul "KAKSKEND-SEITSE-VIIS!" millegipärast :D
Ei ma üldse ei tea, kust ta sellise kombe võiks olla võtnud... :) Kuigi ausõna, isegi kui ma end kaalun, siis numbrit ma kohe kindlasti kõva häälega ei ütle :D
Pilt Pilt
Aussie

PostitusPostitas ferret » 16.05.17, 21:07

Lugesin teie jutte siin ja siis leidsin enda juustest äranätsutatud hommikuhelbe... ma loodan, et see oli see, mis ma arvan [-o< Ema rõõmud.

Meie poiss kannab 92 suurus riideid, enamjaolt juba hakkab üle minema 98 suurusele. Lõunaund PEAME tegema, muidu on kella 19st selline jonn, et kuul pähe. Üldiselt läheb 20 voodisse, varem jäi 20.30 magama, nüüd valgema aja tulekuga on hilisemaks läinud. Hommikuti on näha, et tahaks veel magada. :roll:

Pendeldan koguaeg oma mõtetega - kord olen nii õnnelik kahe lapse emana, teinekord tõesti mõtlen, et miks ma küll olin nõus teist last tegema... Suurema lapsega üksinda olla on tore, väiksema lapsega üksinda olla on tore, kahega korraga - tõesti õudne. JUMAL TÄNATUD, et mul on mees kodus. Ma ei kujuta seda ette, et peaksin nende kahega üksinda olema. Ma puhtfüüsiliselt ei jõuaks. :oops:

Meil on aktuaalne teema viimased kaks nädalat olnud poja sünnipäev. "Mina saan homme? täna? kolmeaastaseks. Eksju? Minul tuleb sünnipäev!" :D Aga jah, tema soovib Ämbinkmeest ja Kapeneerikast (kapten ameerikat) oma sünnipäevaks. Mootorsaagi, Hulki ka, siis suuuurt traktorit ja siis seda ja siis teist ja siis kolmandat. Vot kus laps oskab alles küsida. Kõike vast ei jaksaks osta, aga kapeneerikase ja ämbinkmehe mänguasjad saab küll :D Ja hakkab juba pihta "Tal on selline, tahan ka" teema. Aga temal lasteaias on ämbinkmehe kell käe peal, ma tahan ka sellist. Aga temal ju on selline piuviu auto, tahan ka sellist. :roll:

Lasteaiast on nüüd kadeduseuss ka koju kaasa toodud, vennaga ei jagata üldse. Üritane võimalikult ruttu poiste toad valmis saada, siis läheb asi karmimaks. Praegu on laps nii käest ära, hoia lihtsalt peast kinni. Teiste inimeste ees nagu ingel, lasteaias ka, aga kodus.... [-X
Pilt

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
ferret

PostitusPostitas Aussie » 17.05.17, 22:18

Nalja kah.
Mehe sünnipäeval käisime lastega poes, valisime kena tordi välja rääkisime pikalt, et see on üllatus ja kohe issile ei anna, kui koju tuleb (oli natuke teine plaan). Mehe koju tulles jooksis laps talle vastu: "Me ei räägi sulle! Me tõime torti!!!"

...Miks ma üldse üritan.... :D
Pilt Pilt
Aussie

PostitusPostitas Lillekekekonn » 18.05.17, 13:51

:D ma üritasin mingil hetkel oma jõmmile ka öelda mõne asja kohta, et see on saladus, sellest me praegu ei räägi (nt õpetaja sünnipäevalilled olid siis teemaks jmt), aga siis hakkasin kartma, et äkki ikka lobiseb välja ja rohkem pole talle saladusi rääkida julgenud. Seni pole küll olnud juhust, et olekski välja rääkinud, aga parem mitte tekitada võimalust, kui tahad midagi natuke aega vaka all hoida :)

Meil on viimased ööd jälle täielik hullumaja olnud. Poja oli natuke tõbine vahepeal ja siis hakkas pihta üks tekiteema. No ei saa tema ise endal tekki maha lükatud pealt, kui palav hakkab, ei saa seda ise tagasi pandud ja siis on veel kogu aeg mõni kaisukas kadunud või muu häda või otsustab üldse keset ööd, et aitab kah. Vahel ei oskagi seletada, miks ta just kisab. Ühesõnaga on emme viimase närviraku pooleks saagimine aktiivselt päevakorral.

Teistel lastel olemas oleva kraami osas tehakse meil õnnetu nägu, laiutatakse käsi ja kommenteeritakse: aga mul ei ole sellist kraanat (või mis iganes asja). Vahel ikka mainib, et tahan seda või teist, aga siis täiendab ennast ise: kui mul sünnipäev tuleb, siis saan (jee rait sa kõiki oma mustmiljonit asja saad :D ).

Õnnetu näo kohta veel - kui tahan teda nt pesema saata vmt, siis teeb überkurva näo pähe ja ütleb: vaatan kurva näoga aknast välja. Mõne asja osas on jõmmil ikka väga hea mälu. Mingid laused, mida ise enam ei mäletagi, "ujuvad pinnale" mingis situatsioonis, kus üldse ei ootakski, aga samas on nii tabavad, et naeran kõht kõveras.

Lauset "See on minu oma, mina mängisin sellega!" olen ma ka korduvalt kuulnud ja seda öeldakse ikka tõsise vihaga. Samas, kui õues hängime ja mõni laps tema mänguasja hõivama juhtub, siis poiss üldse ei protesti. Ma ikka utsitan mõnikord, et mine võta tagasi, mängi sina ka nüüd sellega vmt, aga ta otsib endale parem muud tegevust.

Aga nii lahe on ikka juba lapsega vestelda. nt räägime temaga sellest, et kui suureks saab, siis võtab endale naise ja saab tütre, poja ka ja hakkab issiks. Aga ameti poolest saab presidendiks. :D Kujutan juba ette, kuidas ta ka lasteaias küsimuse peale "kelleks sa tahad saada?" teatab tõsiselt-asjalikult, et tema hakkab presidendiks... :lol:

Kui peitust mängime, siis on nii nördinud, kui minu kord on ennast ära peita ja ta siis mind kohe üles ei leia. Kui tema kord on peitu minna, siis läheb teise tuppa, loeb nt viieni ja siis tormab suure hooga minu juurde ja kisab: leidsingi üles! Mitte ei suuda ma talle selgeks teha, et ta peab ära ootama, kuni ta üles otsin. Selle peale arvab hoopis, et emme, lähme peidame ennast koos ära!
Aga kes siis otsima hakkab?

Raamatutega on praeguseks seis selline, et enamus on pähe õpitud ja aegajalt loeme nii, et mina loen nt ühe tegelase osa ja tema "loeb" teise tegelase teksti, mis on talle pähe kulunud.
Lemmikuks on viimasel ajal mingi lehma ja sea seiklus taluõue lugudest, kus lehm ja siga otsustavad ühel õhtul metsa luusima minna ja sinna ära eksivad :D Oi me loeme seda teinekord 4-5 korda päevas.
Meil oli lasteaia õues kevadpidu. Kõik rühmad laulsid ja tantsisid, minu jupike siis ka (oleks pidanud). Tema seisis seal laval, vahtis ringi, nokkis sipelgaid ja siis, kui teised juba valmis said oma etlemisega, siis ärkas ja hakkas kepsutama. Väiksemate rühmade esinemised olid no nii naljakad, et "naerulihased" täitsa valutasid lõpuks. Mikrofonid olid millegipärast pandud nii, et mõnel lapsel istusid need peaaegu näos ja kui neil siis mõni fraas laulust vahepeal jälle meenus, siis röögatati see otse torusse. Parafraseerides üht lasteraamatut - nalja ja naeru oli palju ning õhtu jõudis liigagi ruttu kätte.
Pilt
Kasutaja avatar
Lillekekekonn

PostitusPostitas Aussie » 19.05.17, 8:51

Oh, see 'päris' vestlemine on tõesti äge kogemus :) Kuidagi nii lahe näha, kui küsid midagi lapselt ja ta reaalselt lausa natuke järele mõtleb :) Me siin viimasel ajal arutleme ilma üle, kas päike või vihm rohkem meeldib jne
Lillekekekonn, kas viitsid meenutada, kuidas teil käima hakkamine omal ajal kujunes? Natuke vist läks teil kauem. Meil siis pisem see, kes ei kavatsegi hakata veel niipea vist :) Aeg-ajalt ajab iseseisvalt küll püsti, toe ja ees lükatava abivahendi najal kõnnib küll, aganiisama samme on ainult üksikult teinud.
Teie vist käisite sel ajal kuskil (ravi)võimlemas ka? Ma ausalt öeldes ei ole isegi muretsenud seepärast, sest küll ta hakkab ju :) Aga vahel, kui lapse vanus silma hakkab (nagu siin foorumi allkirjas :) ) siis natuke paneb mõtlema
Pilt Pilt
Aussie

PostitusPostitas Lillekekekonn » 19.05.17, 9:21

Aussie, meil hakkas poiss lõpuks käima natuke enne 1a5k saamist, seega ametlikult jäi 1a4k raamidesse. Käest ja asjadest kinni hoides tuterdas kusagilt aastaseks saamisest peale, aga seda, et laseks käe lahti ja läheks ise, seda eriti ei olnud jah. Aga me tegime temaga tõesti kõvasti trenni, käisime siis käest hoides pikki maid maha, ronisime koju minnes treppe mööda üles ja beebispordis ning lastehaigla füsioteraapias käisime ka. Mulle tundub, et Babyspordis Urmi Kuke juures võetud paar eratundi olid need, mis mu lapse lõpuks liikuma said, aga sealne rühmatrenn koos teiste lastega mõjus ka alati väga innustavalt. Jupike hakkas seal teiste eeskujul roomama, käputama ja lõpuks siis ka käima, seega mina olen rahul.
Toona muretsesin ma ennast kenasti hulluks, aga praegu, teades, kuidas asjad läksid, leian, et poleks olnud mingit põhjust nii hirmsasti paanitseda selle asja pärast. Samas, kui oleksin jätnud ta arenema nagu n-ö tavalapse, siis võibolla ei kõnniks ta veel praegugi, mine sa tea.

Ma vaatasin nüüd ka jälle su laste vanuseid ja kade tuli peale - sul varsti juba kaks tükki inimesteks kasvatatud :) Kujutan ette, et nüüd ajavad ka omavahel varsti pikad jutud maha.
Pilt
Kasutaja avatar
Lillekekekonn

PostitusPostitas Aussie » 19.05.17, 9:53

:) Praegu nad suhtlevad rohkem veel kehakeeles, aga muidu jah pikemat aega on neid momente, kus omavahel nö mängivad juba :)
Pidevalt ikka tunnen, nagu alati olen arvanud - eriline beebiinimene ma pole :) Usun, et tulevikus meenutangi heldimusega pigem seda vanust, kus suurem praegu on - väike inimene kujunemas, kogu oma vastuvaidlemisest, lobapidamatusest ja kohutavast kahelisusest hoolimata :)
Pisemaga olen ainult kaks korda Babysporti jõudnud :oops: Suuremaga sai ikka pea teise sünnituseni iga nädal ajaviiteks käidud. See on naljakas, et enne teise lapse sündi kardad, et suuremale ei jätku enam piisavalt (aega, tähelepanu jne), aga reaalsuses jääb hoopis pisem veidi tahaplaanile :oops: Ta tublikene on meil tõesti kuidagi üldise koduse melu kõrvalt kasvanud :)
... See nüüd kõlas vist küll ülikehvalt :) Mõte oli selles, et esimese ja teise beebiajad ongi erinevad ja eks see ole ka loomulik, ma usun :)
Pilt Pilt
Aussie

PostitusPostitas Lillekekekonn » 25.05.17, 13:33

:? liitun päeval mittemagavate laste vanemate klubiga. Juba ei tea kui mitmendat korda tuleb lasteaiast infot, et minu poja ei maganud täna silmatäitki või et jäi magama 30min enne äratust.
Paraku ei tee selline asi sugugi rõõmsaks, sest vähemalt minu jõmmil on päevaund küll hädasti tarvis. Ta muidu lihtsalt ei fuktsioneeri normaalselt. Kodustel päevadel muidugi magab 2,5-4h, aga millegipärast just lasteaias ei lähe see magamine enam sugugi kaubaks. Õhtul siis saan vett ja vilet selle pöörase käitlemisega. Eile lugesime enne magamaminekut u 45min unejutte ja kui lõpuks sai jupike aru, et täna rohkem ei saa, siis tõusis selline hüsteeriline kisa, nagu üritaks keegi tal narkoosita pimesoolt välja lõigata vmt. Ta oli kohe täiesti meeleheitel. Pidin juba peaaegu alla andma ja järgmise raamatu võtma, aga nägin, et tegelikult on poiss juba jõletumalt väsinud ja lihtsalt VAJAB und.
Pilt
Kasutaja avatar
Lillekekekonn

PostitusPostitas ferret » 25.05.17, 19:48

Meil on mingi jube sõda siin magamaminekuga. Ma lihtsalt ei jaksa enam võidelda. Eile vihastasin nii kohutavalt, et laps hakkab jälle oma kurja nägu tegema, rusikaga vehkima, urisema ja karjuma mu peale, kui palun tal pidžaama selga panna. No mul siis läks vint üle ja ütlesin, et nii see ka ei käi, suhteliselt valju ja kurja häälega. Kiskusin tal riided seljast ja panin sunniviisiliselt pidžaama selga ja tassisin kuti kiiremas korras voodisse.

Nüüd kui õues on soe, on vähemalt sellegipoolest lihtsam, et saame koguaeg kõik väljas olla. Talvega toas istumine ikka väga ära tüüdanud. Kui toas on külm olla, siis õue väga ei tõmba :D Aga tunnen seda pinget, majaehitus (hetkel kriitilisel piiril, poolel majal pole katust peal), kaks last kodus, raha läheb kõik ühte kohta, koguaeg tuleb ainult kulutusi juurde. Tahaks natuke stabiilsust juba, aga ise teadsime, mille sisse end mässime. Uskumatult hästi on lapsed siiski vastu pidanud kogu meie praegusele situatsioonile.
Pilt

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
ferret

EelmineJärgmine

Mine Väikelaps

Kes on foorumis

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline