eluasemelaen

Igasugused küsimused seaduste, paberite ajamise ja toetuste kohta

PostitusPostitas Meraki » 19.02.08, 18:32

Mööbel ei läinud sinna sisse, see sai eraldi ostetud. No kõik läks ehituseks - põrandad, seinad, laed (nt kips, krohv, soojustus, karkass jms asjad), kamin, plaatimistööd, värvid, santehnika, torustik, küttesüsteem - st keskkütteradikad jne jne
Kasutaja avatar
Meraki
Administraator

PostitusPostitas w.w.j.d » 20.02.08, 23:46

kirjutasin maksuametile kirja ja vastati nii, et notaritasu ja kinnisvara hindamise % ei lähe sisse.
Laen oli 800000 ja korterihind 675000
675000/800000* 100=84,3 %

Nüüd on kiri infolehel,et kohalik maksuamet vaatas täna dokumendid üle.
Esitama pidin ainult laenulepingu ja ostu-müügilepingu. need ammu juba maksuametis.
vot ongi segane. sest kohalikust maksuametist öeldi ,et notaritasu ka läheb arvesse ja EMTA keskusest öeldi ,et ei lähe
w.w.j.d

PostitusPostitas savolanna » 21.02.08, 0:15

Teemaga seonduv artikkel: http://www.epl.ee/uudised/419398
Piiga 12.03.2004
Noorhärra 30.06.2006
savolanna

PostitusPostitas Tribunilla » 21.02.08, 9:38

kiisuemme, ma arvan, et aja asja edasi. mul on tunne, et paljud maksuametnikud ei tea seadusi ja oma tööd päris pädevalt (nagu kõigis valdkondades on rumalaid).
ma räägin, meil oli ka osa raha, küll tilk kogu laenust, keskkütte renoveerimisele mõeldud, seda me ka järk-järgult välja võtsime. esimese laksuga oli jutt, et seda ei arvestata, et tuleb kogusummast maha arvata, siis oli jutt, et tahavad projekte, siis, et tsekke ja lõpuks öeldi, et kõik on korras. kusjuures, meie maksuhaldur oli väga tore ja teadja, me käisime seal koguaeg kaebamas :lol: ja tema suhtles ise ka selle maksuametnikuga kuniks helistati meile, et kõik on okidoki.

need notari ja maaklerikulud on minumeelest suht nonsens, aga renoveerimine on tõesti selline asi, et miks peedistada neid, kes tahavad vanast uue teha ja sellega olla majanduslikult taastootlik ja jätkusuutlik.

ma arvan, et jätka oma jonni.
Cave quid dicis, quando, et cui
Tribunilla

PostitusPostitas kikake » 21.02.08, 10:28

Mul natuke teistlaadi küsimus.
Aga kui ma võtan laenu ja ehitan maja nullist, siis ma pean ka iga tsekki aastaid alles hoidma? Kas ma pean kogu arvemajanduse pangale esitama ja siis veel kunagi aastaid hiljem ka maksuametile?

Ma olen nii aru saanud,et panka need tsekid ei huvita, et ehitamise puhul antakse raha osade kaupa ja vahepeal tuleb lihtsalt vahehindamisi teha. Et panka ei huvita see,et kuhu täpselt see antud raha läks, tema jaoks on oluline, et ehitatava kinnisvara väärtus vajalikus summas oleks suurenenud?
Ja kas tõesti pean ma siis hiljem maksuametile laenusumma ulatuses iga tseki esitama, mis nimeliselt minule võetud?

Mul tekkis praegu üks hall juuksekarv pähe juurde.
kikake
Mitteaktiivne

PostitusPostitas Meraki » 21.02.08, 20:08

kikake - nii tuleb välja jah!
Kasutaja avatar
Meraki
Administraator

PostitusPostitas Tribunilla » 21.02.08, 20:23

jah, kui ma nüüd hakkan mõtlema, siis FIE-d pidid ka ju igasugudseid tsekke koguma maksuametile. ja kusjuures, suur probleem oli nende dermo- (või kuidas neid nimetati) tsekkidega. neid pidi hoidma pimedas ja mitte soojas! teatud temperatuuril nad läksid üleni mustaks, seda ka päikesevalgusel. ja osad tsekid jällegi olid niivõrd heledad juba välja printides, et maksuametisse jõudes oli vaid valge paber. ja nad kontrollisid neid vääääga hooolikalt!

aga see oli fiede puhul. ma ei tea kas siis maja ehitusega sama? mina igastahest vist hakkaks küll tsekke koguma igaks juhuks, isegi iga kruvi ja naela peale. kas äkki isegi mingi raamatupidamine ei pidanud olema? et lihtsalt tsekkidest ei piisanudki?

üldiselt, tasuks lähemat uurimist kel selline majaehitus pangalaenuga käsil ja tasuks uurida ka maksuametnikelt, ja mitte ainult ühte usaldad vaid kohe mitlmelt uurida.
Cave quid dicis, quando, et cui
Tribunilla

PostitusPostitas Meraki » 21.02.08, 20:39

jah uuri kindlasti enne järgi. projekt peab olema ja nimelised tsekid. nii öeldi vähemalt meile.
Kasutaja avatar
Meraki
Administraator

Re: eluasemelaen

PostitusPostitas oeh » 11.02.18, 23:16

Vaadates, kui kiiresti Tallinnas eluasemehinnad tõusevad, tekib kohe suur roheline kadedus nende peale, kes krooni ajal juba oma kodu soetatud said. Kui sinna juurde veel lisada saadavalolevad intressid (vaatasind neid praegu siit https://www.coolfinance.ee/laenud ), siis hakkab küll paistma, et jäängi elu lõpuni üürima.
oeh

Eelmine

Mine Paberimajandus ja toetused

Kes on foorumis

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist