Odav, kuid maitsev

Lihtsalt head toidud ja retseptid

Re: Odav, kuid maitsev

PostitusPostitas nightfall » 03.11.09, 13:19

Kiire, lihtne ja odav pasta

1 pakk makarone
karp šampinjone
1 pakk saiakatet

Pane makaronid keema, tükelda šampinjonid ja prae, kui makaronid on keenud lisa šampinjonid ja saiakate ja sega (mina segan seda tavaliselt veel kuumal pliidiraual)

minu isiklik lemmik kui kella 5-6 ajal koju jõudsin ja midagi söönud polnud päeval :) (kuigi saiakatet ma niisama ei söö :roll: )
Pilt
Kasutaja avatar
nightfall

PostitusPostitas S2rasilm » 04.11.09, 11:06

tegin ükspäev keedumakarone, kuid et ei oleks nii läila tulemus, lisasin veel törst majoneesi ja juustu. Kõrvale kapsa-majonees-makra salat ja voilaa, väga hea :)
Kasutaja avatar
S2rasilm
Moderaator

PostitusPostitas jäxi » 04.11.09, 11:20

see pole küll odav, agaaa panen retsepti ikka siia...

KURGISUPP
vaja läheb:

1 tops merevaiku
2 pikka kurki
2 pakki vahukoort
50g suitsujuustu
sibulat

kurgi lõikad tükkideks ja sibulaga koos võis praed, praadimisest ei tule välja midagi, aga noh, nii neid seal potis kuumutatakse. siis keedad puljongikuubikuga, kuskil 1l vett vaja panna sinna. keeta seni kuni vesi on pea kadunud, siis mikserdada sodiks,pane vahukoor sulatatud juustuga keema, kui keeb, lisa suitsujuustu kuni see sulanud on, lisa kurgi ja sibula püree ja ongi valma.
võib peale panna ka ahjus küpsetatud pisikesi saia kuubikuid.
Pilt 09.04.09; Vanessa C. 03.08.09; Johannes S. 08.12.11;
Kasutaja avatar
jäxi

PostitusPostitas Sonic » 23.11.09, 20:03

Ma muidugi ei tea, kui odav see tuleb. Endal läks kusagil 50 SEK (umbes 65 EEK) ning jagub nende kogustega mitmeks päevaks. Mõeldud on 10-le sööjale:) Ning on väga maitsev. Juurde võib teha nt. liha või kotlette, või mingit toorsalatit, vmt:) Aga sobib imehästi ka niisama süüa:)

Kreemjas kartulivorm:

2 kg kartuleid
5 dl piima (3 %)
5 dl vahukoort (rõõska koort; ma ei tea, mis nimetusega ta Eestis on. Tõlkisin otsetõlkesse ja tuli vahukoor:) Mida rasvasem, seda parem)
1 kooritud sibul
2 peenikeseks hakitud küüslauguküünt
1 spl soola
50 gr ilma soolata võid

1. Soojenda ahi 240 kraadini.
2. Koori kartulid ning lõigu 1 cm paksusteks viiludeks. Pane kartulid suuremasse potti ning lisa piim, vahukoor (rõõskoor), kooritud ning hakitud sibul, hakitud küüslauk ning sool.
3. Lase segu keema ning pidevalt segades keeda, kuniks kartulid on peaaegu pehmed.
4. Võita ahjuvorm (umbes 37x30 cm mõõtmetega) ning vala segu vormi.
5. Tükelda ülejäänud või ning lisa segule. Küpseta ahjus umbes 15 minutit. Kui toit on ahjust välja võetud, siis lase sel umbes 10-20 minutit "tõmmata", enne kui serveerid.
Pilt
http://www.kukupaipood.ee/ <--Disney jmt lasteriided Tartus:)
Kasutaja avatar
Sonic

PostitusPostitas Kärdik » 26.11.09, 21:20

Minu lapsepõlve lemmiksupp :wink:
vaja läheb:
2 kanakoiba
2L vett
4 muna
lühikesi nuudleid
kanapuljongikuubik

Kanakoibadest keeda puljong. Selleks pane need külma vette ja keema. Vahepeal võtta pealt vahtu. Soovi järgi maitsestada. Mina panen sibulat, loorberit ja pipart. Keeda u 1h. Kui kana valmis on, tõsta koivad ja muud asjad välja. Kui vaja, lisa juurde puljongikuubik. Klopi munad lahti ja nirista supile hulka, pidevalt segades. Veidi lase veel munal küpseda ja valmis. Kui muna tükki tõmbab, olen lihtsalt vahukulbiga väiksemaks hekseldanud. Nuudlid keedan lihtsalt eraldi juurde.
Liha võib ka lahti noksida ja supi sisse panna, samuti nuudlid. Aga mulle meeldib kui eraldi serveeritud on. Siis saab igaüks ise oma soovi järgi nuudleid ja kana supi sisse panna. Lisandiks sobib hästi veel roheline sibul.
Kasutaja avatar
Kärdik

PostitusPostitas Gretsy » 17.03.11, 0:09

Super lihtne kook!

1,5 dl suhkur
125g margarin/või sulat
2,2 dl jahu
0,5 tl küps. pulber
2 muna
2 spl. piima (Enamasti lisan rohkem)

Peale: marjad/õunad

Aineid olen seganud sellises järjekorras: Margarin jahutan maha, segan suhkruga, lisan munad, jahu ja küps. pulbri ning piima panen silma järgi. Ülihea kui tainas valgub ise laiali, siis piima piisavalt.
Suurele pannile tuleb topelt kogus teha.
Lapsed on elav sõnum, mille saadame aegadesse, mida ise me enam ei näe.
Kasutaja avatar
Gretsy

PostitusPostitas IJJ » 24.10.11, 14:00

200-300g makarone
185g tuunikala konservi
soovi korral riivitud juustu
veidi soola

Keeda makaronid kergelt soolakas vees, kurja ja lisa juurde tuunikalakonserv (ja juust), sega need kuumal pliidiraual läbi ja serveeri. Söök kiire, maitsev ja odav! Ise teen nii, et panen 400-500g paki makarone korraga keema ja siis segan sinna tuunikala konservi ning juustu - jätkub vähemalt kaheks söögikorrakas.
Kodus kasvab noor peremees ja tema punased kassid
Kasutaja avatar
IJJ

PostitusPostitas merczy » 23.10.14, 10:38

Mina lisan sinna tuunikalale ka tomatit ja sibulat.
Kasutaja avatar
merczy
perefoorumlane

PostitusPostitas Triibukas » 22.11.14, 21:10

Meie pere lemmikuks kartulipuder/püree ning kõrvale hakklihakaste. (Lisaks värske salat - nt tomat+kurk+roheline sibul+hapukoor). Kõht saab täis ja jätkub ka 2-3 päevaks.

Isiklikult eelistan kergemaid salateid, ära ei ütle ka pastaroogadest. (Kanafilee ja juurviljadega)
Pilt
Kasutaja avatar
Triibukas

PostitusPostitas sussvuss » 05.09.16, 11:52

supp 2 purki ilma lihata suppi põhja siis mõned kartulid ja hakkliha .panen vette kartulid keema teen ise frikadellid hakklihas need ka sisse ja lõpus lisad supipõhjad ja ongi valmis saan perega 2 päeva süüa.

kartulipuder hea odav teen suure poti täie teinepäev saab soojendada jälle 2 päeva saab süüa

riistoit sealiha ja tomatipastaga ostad poest sealiha tüki ja sellest teed jälle 2 päeva saab süüa

viineripirukaid viinerit pidevalt soodsa hinnaga poes ja lehttainas ka ei maksa palju

inimesed kulutavad raha igasugu tilu lilu peale nagu kartulikrõpsud alkohol ja suits see võtabki raha palju

kui pahesid pole ja sööd suppi ja kilu leiba keedad muna ja teed kaera putru kapsa hautist .Elab ära küll .Ja valmis toit on kallis igasugu poolfabrikaadid .Ja kapsapeast oi kui palju süüa saab teha kapsasalatit kurgiga kapsahautist kapsasuppi ühepajatoitu kapsaga jne ja odav ka .milleks osta viilutatud vorsti kui saab terve lati osta ja 4 päeva süüa .Viilutatud sööd kohe ära jälle moodi .siirup on hea odav kui mingit magusat jooki tahad .kooke pole ka mõtet poest osta ise saab ka teha .kui nii ikka elada hoiab kena raha kokku küll ja suhtumist tuleb muuta paljud vinguvad jälle see supp ma ei taha seda aga tuleb olla rõõmus et üldse süüa saab . :D
sussvuss

PostitusPostitas Kasutajata » 21.05.17, 14:12

Selle teema võiks ka ellu äratada, oleks uusi ideid vaja :) Alustan ja käin välja kohupiimakoogi. Väga odav teha ja puusse panna ei saa.

Kohupiimakook
Põhjaks tegin purupõhja. Hakkisin külma või jahuga pudiks ja pudistasin vormi. Vormi vooderdasin küpsetuspaberiga, et kook külge ei hakkaks.
Vahustasin 2 muna suhkruga, lisasin 2 pakki kohupiima, tunde järgi tsipa jahu ja umbes teelusika vanillisuhkrut. Mikserdasin kõik segi ja kallasin vormi. Peale pudistasin veel seda või-jahu pudi :) küpsetasin umbes 45 minutit 190° juures.

Kõik peale kohupiima oli kodus juba olemas. Üks pakk kohupiima maksis alla euro. Väga lihtne ja soodne kook :)
Kasutajata

PostitusPostitas Kasutajata » 21.05.17, 19:52

Kartulivorm

Vormi määrisin õliga. Koorisin ja pesin kartulid, lõikasin viilakad vormi. Maitsestasin ainult soolaga. Siis kloppisin kaks muna lahti, kallasin vormile. Seejärel segasin tassis vee-hapukoore ja maggi(vist oli) segu kartulivormile. Kallasin selle ka vormile ja läkski ahju. Kui hakkab valmis saama siis raputan juustu peale ja tagasi ahju kuniks juust on sulanud.

Segu maksab alla euro, võib kasutada ka olemasolevaid maitseaineid, hapukoor samuti alla euro ja kartulid alati odavad. Kõik oli kodus olemas :)
Kasutajata

PostitusPostitas merczy » 05.12.17, 13:34

Minu meelest on ka mulgipuder suhteliselt odav toit.
Näiteks selle retsepti põhjal: http://toidutare.ee/p%C3%A4evaretseptid/FBA7
Kasutaja avatar
merczy
perefoorumlane

PostitusPostitas Meraki » 08.12.17, 21:10

Peaks ka proovima ise teha mulgiputru.. Olen alati purgivarianti ostnud, kujutan ette, et isetehtud on palju maitsvam..

Mulle meeldib nö kiire ja odava toiduna teha nn hiinakat - spagetid, praetud kana, soja, küüslauk, riivitud porgand, porrulauk. Spagettide asemel võib panna ka basmati riisi (enne pesen riisi mitu korda läbi, keedan u 13min, siis jääb mõnus teraline riis).
Mänguasjad internetist: Lego DUPLOBeebidelePuldiautodLegodDroonid
Kasutaja avatar
Meraki
Administraator

PostitusPostitas Printsessike » 09.12.17, 11:30

Mina teen mulgiputru odrakruubiga.

Viimasel ajal olen kodust hiinakat teinud nii: Keedan spagetid. Praen kana koos küüslaugu ja sibulaga läbi ja lisan ka tavalise peakapsa mis õhukeselt viilutatud. Ja vahest teen ka munatükke juurde kloppides muna lahti ja praadides pennil pidevalt segades. Lõpus törts sojakastet ja väga hea, kiire, lihtne ja odav.
2013
2015
2017
Kasutaja avatar
Printsessike
perefoorumlane

Eelmine

Mine Retseptid

Kes on foorumis

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist