11 kuune ära hellitatud?

Lapse esimese eluaasta mured ja rõõmud

11 kuune ära hellitatud?

PostitusPostitas Noorema » 25.08.17, 7:44

Tere, olen oma lapsega tema sünnist saadik hädas olnud, ei maganud, ei söönud ja pidevad haigused. Lootsin alati et kui kasvab suuremaks küll läheb üle.
Nüüd on poeg mõne päeva pärast 11kuune ja mulle tundub et asi läheb hullemaks. Praegu on nii et omaette mängimisest keeldub täielikult, ei saa ka mina temaga põrandal mängida sest siis ronib ainult sülle. Süles aga kõlbab olla vaid siis kui ma ringi kõnnin temaga. Maha panna ei saa, vahel õnnestub 10ks minutiks teda kamapallide või mõne "keelatud asjaga" omaette tegutsema saada aga see ongi vaid 10 min ja siis tuleb suure kisaga sülle ronima jälle. Viimasel ajal olen pannud talle telekast multikaid et kasvõi söök lõpuni süüa aga paistab et sellega on asi veel hullemaks muutunud kuna nüüd ta ootabki pidevalt teleka ees et kuna midagi tuleb ja kui ei tule siis röögib. Siiani on olnud ainuke variant olla õues, siis saab tunnikese rahulikult mänguväljakul olla või lihtsalt vankriga ringi sõita, see talle meeldib. Aga hirmuga mõtlen et sügis ju läheneb ja ilmad lähevad koledakse ja ei saa enam niimoodi õues olla. Ma olen nii kurnatud sellest pidevast lapse tassimisest, poiss on suur ka, 12kg. Lisaks sellele magab ta öösel kohutavalt, tegelikult võiks öelda et magab ta enamvähem, umbes 8 tundi ja selle vahepeal tahab rinda 2-3 korda. Aga hullem on magama jäämisega, see on tavalisest 1,5h kestev tissitamine-kussutamine-laulmine. Oeh ma ei teagi see postitus on üsna segane aga kui keegu oskab midagigi soovitada, mida ma tegema peaksin. Ma ise arvan et kui saaks une korda siis muutuks ka päevane käitumine aga kuidas seda korda saada? Ja kuidas teda telekast eemale hoida (proovisin telekat teise tuppa viia siis röökis lihtsalt teleka laua kõrval. Ja ausalt ma olen juba nii kaua seda kannatanud et tihti lihtsalt lähen lihtsamat teed ja panen need multikad käima ja kasvõi istun lihtsalt 15 min diivanil.
Noorema

Re: 11 kuune ära hellitatud?

PostitusPostitas Anyta » 25.08.17, 17:48

Tere Noorema!

Mõistan Sind väga hästi, kui räägid väsimusest ja kurnatusest! Ongi väga raske väikese lapsega, ta vajab Su tuge ja lähedust kõige raskemal ajal - ajal, mil ta hakkab kogema uusi tundeid, millest tal seni aimugi ei olnud. Minu laps on kaa olnud sülelaps ja ma kaasasingi ta oma tegevustesse - sõin temaga koos, kui hambaid pesin, andsin talle kaa hambaharja kätte, ta pesi kaa, kui pesu kuivama tahtsin panna, siis tegin ka sellest mängu, mis talle õudsalt meeldis - võtsin ta sülle ja lasin temal haarata mingi pesu ja siis tõstsin ta kuivatusresti kohale, et ta saaks selle sinna panna ja ta lausa naeris kõva häälega sellepeale ja mulle oli see trenn:).
Alla aastasele lapsele ei ole tegelikult ju multikate vaatamine üldse hea, seda enam, et püüad sellega korvata talle enda lähedust... Lugesin Su muret ja mulle jäi silma see, et püüad meeleheitlikult lapse maha panna ja oma asjadega üksi tegeleda - miks Sa temaga koos ei taha seda kõike teha? Ta ei ole ära hellitatud, ta lihtsalt tahab Su lähedust ja mida rohkem Sa teda endast eemale tõugata püüad, seda rohkem klammerdub ta Sinu külge- seega on kõige lihtsam ja meeldivam lahendus, kui kaasad ta oma igapäevastesse tegemistesse:) Ära asenda enda lähedust multikatega - võta ta enda kõrvale kui sööd ja näiteks mängi, et tema Sind toidaks, talle pakub see nalja ja saate koos naerda:) Hakkad nautima palju rohkem lapsega koosolemise aega ja tema ei pea koguaeg stressis olema ja pinges selepärast, et tunneb, et tahaksid temast justkui iga hinna eest lahti saada (ma usun, et see ei ole nii, aga tema vajab kinnitust). See ongi raske, aga ole talle toeks, temal on veel raskem ja tal ei ole ju kellelegi loota peale Sinu! Kui õhtul puhkust vajad, võid ta näiteks tunnikeseks issiga jätta ja ise minna vannituppa spaaprotseduure endale tegema või lihtsalt pikali heita teises toas - minu puhul toimis väga hästi. Muidugi olin ikka väsinud ja olen praegugi, aga see aeg lendab nii ruttu, et viie aasta pärast juba igatsed seda aega ja nutad taga:)

Kirjutasin natuke pisikese inimese usaldusest ka oma blogis, ehk on sellest Sulle natuke abi: http://anyta.ee/emmede-vark/vaikese-inimese-usaldus/

Ilusat emadust Sulle;)
Anyta
Anyta

PostitusPostitas Noorema » 28.08.17, 14:45

Oleks ju tore kui saaksin temaga koos asju teha kuid pidevalt 12kg süles ringi jalutada pole reaalne. Lisaks veel see et ka süles olles pean jäägitult temale pühenduma, proovigu ma ainult endale kiire võileib teha või kasvõi nõusid kraanikaussi viia. See lõppeb kisa ja siplemisega ja pean jälle hakkama tantsima ja laulma ja lolle nägusi tegema et lapsel oleks tore ja seda 3h järjest. Ehk siis ka süles on ta rahul vaid siis kui teda pidevalt tegevuses hoida.
Ausalt mul on tunne et pean temaga arsti juurde minema, see pole ju normaalne :(
Noorema

PostitusPostitas Artemis » 28.08.17, 16:10

Ei ole võimalik 11kuust ära hellitada, tõesõna.
Samas saan aru, et oled hädas. Arvuti vahendusel pole võimalik nõu anda ja ega arstid ka aidata ei oska. Ole ettevaatlik arstidega, saad oma lapsele lollid uuringud, ravimid ka veel peale. Või lastekaitse kaela, et sa emana hakkama ei saa.

Aga ka laps on hädas. Kindlasti on selleks oma põhjus, aga arvuti vahendusel pole mõtet hakata hüpoteese seadma. Küsimused paraku viivad sinna suunas, et mis juhtus sünnitusel, milline on teie elukorraldus jne.

Mina alustaksin sellest, et hakkaksin oma last iga päev vannitama. Vannitad iga õhtu ja tegelikult kui ka mitu korda päevas vanni teed, siis on see ok. Vesi on suur rahustaja ja sellega sa lapsele liiga ei tee.
Teine asi on see, et võtad tõesti selle õhtuse 1,5h tema jaoks. Kui ta vajab seda aega, siis võtadki selle aja. Oled selliselt temaga koos, et annad tissi ja et ta ei tunneks, et sa oma südames ja mõtetes minema kiirustad. Ehk need nõuanded toovad kergenduse ja siis saab juba edasi minna.
Artemis

PostitusPostitas Amaranth » 09.09.17, 17:07

Mina arvan ka, et see on juba liig mis liig. Jah, väikesed lapsed vajavad lähedust, aga ema peaks ometi saama võileibagi endale teha vahepeal nii, et laps küljes ei ripu. Ehk prooviks mõni minut lasta tal lihtsalt jonnida, iga päev natukene(kui on südant). Sellises vanuses hakkavad vaikselt tekkima juba seosed asjade vahel lastel ja ehk saab natukenegi aru, et sellise kisaga emme tähelepanu pidevalt ei saa. Seniks aga jõudu ja vastupidamist!
Poeg 2008
Tütar 2017
Kasutaja avatar
Amaranth

Mine Beebi

Kes on foorumis

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist