Märtsi-ja Aprillibeebid 2016

Lapse esimese eluaasta mured ja rõõmud

Re: Märtsi-ja Aprillibeebid 2016

PostitusPostitas helery19 » 10.03.17, 12:11

Ta ilma toeta seisab küll 5sekundit ja siis käib potsti pepuli :D
Lusikaga sööb täpselt nii palju kui täidetud lusika kätte annan, muidu laseb ikka kätega. Vahepeal lehvitab niisama lusikaga aga samal ajal ikkagi teise käega paneb toitu suhu.

Nüüd käisime 1a kontrollis, arst küsis et kas tükilist toitu ka sööb? Kui ma ütlesin et 90% on juba alates 6k vanuselt näputoidul, tuube ja putru annan ise ja tuubitoitu ka pmst aint siis kui kuskil külapeal oleme, siis tegi suured silmad et ooo päriselt ka vä? Esimest korda kuulis sellist asja umbes, küsis ikka mitu korda üle, et kurki ja öuna annadki tervelt vöi kangidena v?? Ja putru teed piimaga mitte veega? Ja oskab väikseid tükke näpuvahel üles korjata?
Jah ta sööb nt mustsöstraid vöi herneid ja korjabki ükshaaval, imede ime :D
Ma ei tea kas ma oma näputoitumisega olen nii haruldus vöi teised lihtsalt ei räägi arstiga sellest?
Pilt
Kasutaja avatar
helery19
perefoorumlane

PostitusPostitas Aussie » 10.03.17, 12:31

helery19 kirjutas:Ma ei tea kas ma oma näputoitumisega olen nii haruldus vöi teised lihtsalt ei räägi arstiga sellest?

Kahjuks pigem vist teine variant (kahjuks selles mõttes, et paljud arstid on selle koha pealt väga jäigad ja vanades arusaamades kinni, nagu aru olen saanud)
Meil on üsna algusest selline kombineeritud lähenemine (jaa, ma tean küll, et sel juhul ametlikult sõna "näputoitumine" ei tohiks kasutada :) ), aga igal juhul sööb igasugu asju tublisti näpu vahelt, kuigi põhitoitu veel teen peenemaks. Muidu sööb sama, mida me ise, ainult enne soola lisamist võtan tema portsu ära.

Sinu perearstist on aja jooksul ikka päris 'vägev' mulje jäänud ;) Ja mis selles piimaga pudrus siis valesti peaks olema? :D
Pilt Pilt
Aussie

PostitusPostitas helery19 » 10.03.17, 12:47

No piima ja muna ju enne aastat ei tohi anda, muidu tuleb allergia :D
Meil ka ju mönes möttes kombineeritud toitumine, söödan ikkagi lusikaga ka, eriti putru ja jogurtit, sest need ta muidu pigem kasutab näomaskiks :D

Soola ja magusaga on meil siin ämma poolt "aga vanasti söid lapsed köike" suhtumine, ei taha tema aru saada. Öudne ema ju ei andnud lapsele sünnipäevatorti ja siis sain teada kuidas ma ikka üle pingutan ja et mis see lusikatäis sefiiri ikka lapsele teeb jnejne
Ta oli valmis isegi "pool pilvekese kommi" andma sest miks me piiname last nönda ja ta ju ka tahab kommi.
Sama on tal turvatooli suhtumine, miks me ostsime kalli tooli poest uuena kui taaskasutuskeskuses oli "täiesti korralik, ilus, puhas tool 35 euroga", et neil vanasti polnud mingeid toole ja köik on elus
Pilt
Kasutaja avatar
helery19
perefoorumlane

PostitusPostitas ferret » 17.03.17, 20:36

Sellised suhtumised on minu arust ulme. Meil õnneks nii hull ei ole, aga isa on skeptiline allergiate suhtes. Tõsi ta on, et igal teisel lapsel, kes tänapäeval sünnib, on mingi allergia või muu pisiprobleem. Vanasti nii ei olnud tõesti.. aga see ei tähenda, et neid probleeme praegu ei eksisteeriks ja inimesed neid asju ainult välja mõtlevad.

Meie joome ka siin piima ja sööme muna, tänu heleryle hakkasime ka näputoitumist proovima ja nüüdseks poiss sööb sama toitu, mis meie. Ilusti pistab põske. Lusikaga meeldib talle ka toidu sees sonkida, rohkem vehib laiali küll seda mööda elamist, niiet katsun pigem ise sööta :D

Aga täna läheb asi karmiks nö... ronin elutuppa diivanile magama ja hoian pisipojast eemale, et issi saaks rahulikult magama panna teda öösel, vett joota vajadusel. Mina ju "haisen rinnapiima järgi" nagu issi ütleb :mrgreen: ja siis poiss jonni ei jäta. Eile õhtul sain ta söötmata isegi ühe korra magama, seisin ja kiigutasin tasakesi. Panin endale isegi pidžaama ööseks selga, et kui pean veel sama asja kordama terve öö, siis ei hakka külm teki alt välja ronides. Tutkit... ma olen liiga väsinud ja nõrk, uni on ka megamagus ja kui esimene karjumine hakkas, siis oli kohe rind valla ja suhu, peaasi, et ma edasi magada saaks.

Näen seda, et otsest vajadust lapsel ei ole rinnapiima järgi, vaid lihtsalt tahtmine imeda. Minu jaoks on nagu piir juba ees, kui laps ise mu juurde ronib ja pluusi üles hakkab kiskuma. Ebameeldivaks on läinud see toitmine samuti, nagu... vastu hakkab. Ei taha, et see negatiivne oleks. Varem andsin heameelega rinda. Olengi mõelnud siin, et mida proovida, kõikvõimas google pakkus välja briljantrohelist (meie puhul ei toimiks), punast sinepit (lapsele maitses, liiga palju ma ei taha anda, nii sadist ma ei ole) ja plaastreid (nokitakse maha, või imetakse läbi selle ikkagi piim voolama), niiet muud mul üle ei jäägi kui ära "kolida". Pole peres siiani keegi rinnast sõltuvuses olnud, kõik on ise ära lõpetanud normaalsel ajal, kuidas mina täiesti omamoodi lapse olen saanud :D ? kõige suhtes on teistmoodi :mrgreen:
Pilt

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
ferret

PostitusPostitas edde » 18.03.17, 21:13

Mis puudub sellesse, et kunagi allergiaid ei olnud, arvan ma, et pigem ei osatud sellist asja vaadata/kahtlustada. Ma sain esimese lapsega emale seletada korduvalt lahti, et mida tähendab sõna "allergeen". Lisaks vaatan ennast ja vaatan oma vanemat poissi. Vanemal poisil kehva nahk, sai nahaarstil diagnoosiks atoopiline dermatiit. Jajah, võib siin ära kaduda, aga võib ka eluaeg saata. Mina arvan, et mul võib-olla on sama teema, aga kunagi jäi diagnoosimata. Minu sügelemist pandi sellesse kategooriasse, et pole hullu või et kujutan ette vms. Lihtsalt ei teatud asju kahtlustada.
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
edde

PostitusPostitas Tumeblondiin » 19.03.17, 1:07

Mina annan ka oma pojale jätkuvalt rinda (ta on nüüd 13k vana) ja plaanin vähemalt 1,5a täis saada, või isegi 2.a.
Muide, Helery, vaatan, et meil lähevad mitmedki kasvatuslikud aspektid kokku :) Vahva on teada, et ma pole ainuke hull emme, kes näputoitu juba 6. kuusele lapsele andis ja kes jätkuvalt poega rp'ga ära "hellitab" :D
Ehk on veel midagi, mis kattuvad :D
A muide, ma olen FBs väikelapse imetamise grupis, tahad, jagan infi. :)
Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
Tumeblondiin

PostitusPostitas helery19 » 19.03.17, 10:41

Nii tore et minust mingit kasu kah on olnud ferret :D
Ma olen ka seda sinepi juttu kuulnud, ja et osad lapsed muudkui pühivad sinepi ära ja ladevad ikka edasi.
Eks see ole jah enesetunde küsimus, kui juba endale on asi vastumeelne ja tekitab stressi, siis pole ju vaja hambad ristis "kannatada"
Mul on ka selliseid perioode olnud et täiesti siiber tissitamisest ja proovisin vöörutada. Aga siis nädal hiljem sain üle, hetkel veel naudin. No öösel vahest väga ei viitsi temaga jaurata aga lohutan end, et ehk varsti läheb üle, hambad tulevad suhu jnejne.
Lihtsalt see teiste poolt kräunumine käib pinda, et "nii suur poiss ja ikkkkaa veeeeel tissi otsas???"
Samas mul mehe poolt 2 sugulast kes mölemad imetanud 1a8k ja 2a

Tumeblondiin ma tahtsin ka kuhugi imetamise gruppi liituda aga seal pidi enda kohta tutvustava kirja kirjutama ja ma ei viitsinud :D
Pilt
Kasutaja avatar
helery19
perefoorumlane

PostitusPostitas ferret » 19.03.17, 14:21

Nüüdseks oleme kaks päeva tissivabad olnud :) Ärkan hommikul üles, tunnen end energia, mida öösel ammutanud olen, on minule ja ainult minule :D Kutt on ka asjaga leppinud ja issi on nüüd uus emme :D Lõppkokkuvõttes tegin siis nii, et panin pudelisse mahla veega segamini, et mingit maitset oleks. Hommikul sai viimast korda tissi ja sujuvalt päeval jõi vett ja piima toidu kõrvale. Õhtul oli tal küll lootus, et annan talle enne magamaminekut, aga nägi, et kuna jonniga midagi ei saavuta, siis võttis issi käest pudeliga mahla ja jäi ilusti magama. Täna öösel annan juba vett, ega see mahla andmine eriti hea variant ei ole hammastele, aga ma olin juba nii lootust kaotamas, et mõtlesin lihtsalt proovida.
Pilt

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
ferret

PostitusPostitas helery19 » 20.03.17, 12:15

Kuidas sul rinnad on? Pakitsevad ka? Sest ega ju piim päevapealt ära ei kao minu loogika järgi..?

Mul kutt nüüd laseb käimistoega mööda elamist ringi, nii vahva vaadata. Endal on selline nägu ees, et vaaaaadake nüüd mind, vaaaadake mis ma teeen. Nii uhke enda üle. Paari päevaga öppis käru suunamise ja keeramise ka ära, löbus.
Mingiaeg peaks lapsele ju jalanöud ka ostma, peab hakkama uurimustööd tegema :D
Pilt
Kasutaja avatar
helery19
perefoorumlane

PostitusPostitas Tumeblondiin » 21.03.17, 0:30

Jaa, mul on ka olnud hetki, kus on sellest imetamisest siiber (eriti öösel). Aga siis..Siis jälle naudin meievahelist lähedust. Me kallistame ja hoiame muidu ka üksteist, imetamine on boonuseks. :)
Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
Tumeblondiin

PostitusPostitas ferret » 25.03.17, 10:43

Esimene päev oli kõige hullem, aga pumpasin välja piima. Praeguseks on natukene veel piima. Vahepeal oli täitsa ulme olla. Täitsa tühjaks ei hakanud pumpama. Esimese lapsega ei läinud rinnapumpa üldse vaja, ei ostnud endale valmiski. Teisega olin targem, sest alguses läks päris mitu nädalat vaja, laps ei tahtnud vasakust rinnast üldse võtta. Nüüd võiks poiss õppida öise magamise ka ära, siis oleks elu lill :D Tõesti kurnav on. Hetkel tegeleb issi lapsega öösiti, annab pudelist piima. Lutipudeleid eriti ei kasuta, anname Tommee Tippee joogitopsist. Ei tea, kaua aega läheb, et ta lõpuks enam öösel süüa ei taha. Hetkel ei saa nagu keelata ka, sest magame kogu perega ühes toas. Ei taha, et präänik vanema poisi üles ajab karjumisega. Kui soojaks läheb, siis saab katuse ära vahetada ja ülemisele korrusele toad valmis teha, siis vast võtan ette selle öise võõrutamise joogist.
Pilt

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
ferret

PostitusPostitas Aneleh » 08.04.17, 23:02

Heii!
Pole veel päris välja surnud siin jutt :)

Räägin kõigepealt teemasse.
Mina annan ka veel rinda. Kunagi nooremana arvasin ka, et see on üks veider värk,see tissist toitmine. Nüüd mõistan, et see kõige loomulikum asi üldse.
Arvan, et max pool aastat samas veel, kuna ise olen väsinud ja niplid eriti :D

Samamoodi olen andnud näputoitu algusest peale ja kõrvalt ise ka toitnud. Ma ütleks, et 100% ei saakski laps ainult näputoiduga hakkama ja söönuks.
Siiani sööb kenasti kõike, nopib näpuga ise herneid ja maisi, proovib lusikaga pihta saada ja tassiga saab ka enam-vähem hakkama.

Neljapäeal täitus meil aasta. Ma ei suuda ära imestada, kui kiiresti on aeg läinud.
Poja on 77cm pikk ja kaalub 11,1kg.
Homme on suur pidu sugulastega.

Järgmine ndl lähme teisele opile ja siis ehk on tema meheauga kõik jonksus.
Igati tubli ja vahva poiss on. Hakkas mõned päevad tagasi ilma toeta kõndimist harjutama, jutustab oma keeles palju ja varbad pakuvad palju nalja.

Hetkel ,side lõpp :)
Pilt
Kasutaja avatar
Aneleh

PostitusPostitas helery19 » 10.04.17, 20:29

Mul poja kasvatab hetkel purihambaid, ikka täislaks 38 palavik ja köht lahti.
Pole eriti tore. Näen et ige meeletult paistes, katsudes on tunda et kohekohe tuleb.. aga siis ikkagi ei tule :(
Pilt
Kasutaja avatar
helery19
perefoorumlane

PostitusPostitas Aneleh » 11.04.17, 8:14

Meil suht sama lugu. Ma ootan juba kolm kuud purihambaid. Tatti voolab hirmsasti ja igemed punnis, aga ei midagi :D
Pilt
Kasutaja avatar
Aneleh

PostitusPostitas helery19 » 11.04.17, 10:54

Ootad teise 3 kuud veel, selline tunne et ei tulegi kunagi välja. Selliste ilakoguste juures pole vajagi pörandat pesta :D
Pilt
Kasutaja avatar
helery19
perefoorumlane

EelmineJärgmine

Mine Beebi

Kes on foorumis

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist