Kuidas ja mida sööb(sõi) teie laps 8kuuselt?

Kogume kokku kõik head püreeretseptid ja arutleme beebi toidu teemadel

Kuidas ja mida sööb(sõi) teie laps 8kuuselt?

PostitusPostitas pepe » 04.01.05, 20:23

meie taas. olen köögis tõesti kehv, endale soe toit vaat et ei maitsegi, aga lapsele tahaks ju parimat. niisiis küsin jälle.
laps 8 ja poole kuune 3 tervet ja kolm poolikut hammast suus. tegelikutl ei ole mingit allergiat esinenud aga hirm on suur. kardan et sellepärast olen liigagi pedantlik. küsin kuidas teie talitate.
kas anna te lapsele ka ise kätte midagi süüa? leiba, porgandit, kooritud õuna või mida iganes? (ise andsin porgandit lutsida, kuni taipas sealt tüki hammustada ja see kurku läks. enam ei julgegi.)
mida juua annate? vett, teed, mahla? kas ka toormahla võiks anda? (arsti õde lubas, aga ma ei julge toormahla ikka anda.peale piima pole ta midagi juua saanud.korra vaid porgandi püreed poest)
kui tihti annate liha?
mida veel annate, mis pole beebile mõeldud, aga te ei põe?
mitu korda sellises eas lapsele süüa annate, andsite, või annte väiksemale, kes sööb lusikatoitu?
Kasutaja avatar
pepe

söömisest

PostitusPostitas Käpik1 » 05.01.05, 0:10

Kaur Jakob saab järgmisel nädalal 9-kuuseks. Suur on 2 hammast.
Ma olen ka väga vilets kokk ja alguses olin pedant ruudus. Igat uut asja lihtsalt harjutasime, mitte omaette söögikorrana, vaid allergiate testiks.

kas anna te lapsele ka ise kätte midagi süüa? leiba, porgandit, kooritud õuna või mida iganes?
olen andnud. porgandit, õuna, pirni, kuivikuid. meil juhtus sama asi, et tõmbas tüki kurku, nüüd tükk aega pole talle porgandit ja õuna kätte andnu, ikka ise enne tükeldanud. Kuivikut ikka vahel annan, aga püüan pidevalt jälgida, et kui liiga suure tükki kätte saan, siis võtan selle suust ära.

mida juua annate? vett, teed, mahla? kas ka toormahla võiks anda?
tootmahlast ma ei tea. meil on see probleem, et ta tavalist vett ei joo. ta millegipärast kujutab ette, et ujub ja nii kui vesi suhu satub, hoiab hinge kinni ja alla ei neela, hoopis sülitab välja. teed ka ei õnnestunud talle anda. ainus, mida ma talle sisse joota olen saanud (peale rp) on salvesti ploomipüree, mille olen keedetud veega veel lahjendanud. aga eks peab veel proovima. ahjaa hapsi on ka joonud.

kui tihti annate liha?
2-3 korda nädalas (seni ainult vasika ja veise liha). meil on rauapuudus ja seetõttu vaatan nüüd natuke rauda sisaldavaid toite juurde. liha, maksa, peeti. kuskilt lugesin, et peeti ei tasu enne aastaseks saamist anda aga ma ikka natuke annan. seda rauapreparaati on ikka suhteliselt keeruline talle sisse toppida. see on nii imal, et ... . ja ma ei taha igat lisasöögikorda selle maitsega ära rikkuda, muidu äkki keeldub üldse söögist.

meil on selline röövel, et iga kord kui keegi midagi sööb ja tema seda siis näeb, läheb selline kisa lahti. täpselt nagu näljahädaline. kodus olles annan talle siis näpuga midagi (enamasti banaani), et laps rahuneks. külas on tihti raskem. siis olen andnud igasugu asju. põen küll aga lohutan end sellega, et ega ma ta kõhtu täis ei sööda. natukene annan. ma siinkohal ei julge ette loetledagi, mida kõike ma talle natuke andnud olen.

mitu korda sellises eas lapsele süüa annate, andsite, või annte väiksemale, kes sööb lusikatoitu?
anna 3 korda päevas lisa. hommikul puder. pealelõunal juurviljadest ja õhtul puuviljadest toite. veel saab ka 4 korda rp-d.

vaata ka:
[/url]http://www.hot.ee/beebitoidud/[url][/url]
Käpik ja Põmaki
Kasutaja avatar
Käpik1

PostitusPostitas Patu » 05.01.05, 0:42

Mina olen pedantsusest väga kaugel :wink:

kas anna te lapsele ka ise kätte midagi süüa?
Kuna meil hambaid veel ei ole, siis pole nagu mõtet miskit anda. Õuna olen mänguasjana kätte andnud. Lakkus seda niisama.

mida juua annate?
Vett meil ei jooda - ei lutipudelist ega tassist. Teed samamoodi - kui kõht korrast ära oli, siis andsin lusikaga, et ära petta. Mahladest olen andnud hippi ploomimahla (meeldis) ja mingit segumahla moodi asja (ei meeldinud). Tavalist siirupivett olen teinekord klaasist andnud mõned lonksud, see meeldib väga. Kefiiri annan kas tassist või lusikaga.

kui tihti annate liha?
Igal lõunasöögil tavaliselt. Kuna ta sööb minu tehtud toitu valikuliselt ja väha, siis annan Hippi purgitoitu. Liha sisaldavat püreed süüakse ainult nii, kui sellesse segada näiteks kartuli-kõrvitsa prüeed - nagu lahjenduseks :wink:

No tegelikult peaagu kõike olen andnud proovida. Mett saab näiteks 3. elukuust alates. Veel näiteid: tordist pehmet osa, kohupiima, jogurtit, hapukoort, tavalist piima jne. Kõike ikka vähe haaval, aga mitte üle pabistades.

Liso sööb 6-korda päevas. Nendest kolmel korral saab lisatoitu ka. Hommikul putru, lõuna ajal juurvilja-liha püreed ja õhtul puuviljapüreed. Söögiajad on tema enda kujundatud ja pisikese preili soovil käivadki kellaajaliselt.

Ainus toiduaine mida hetkel väldime on riis, kuna see pani kõhu kinni.
Liso-Lizete (2 aastat 8 kuu)
Kasutaja avatar
Patu

PostitusPostitas janzza » 08.01.05, 1:21

kas anna te lapsele ka ise kätte midagi süüa? jah kõike annan mida vähegi närida saab küpsist leiba saia õuna
mida juua annate? Joodakse meil vett loomulikult eelistatakse veele mahla võigeefiiri aga ega veel ka midagi viga pole. vett joob nokagatassist
kui tihti annate liha? No proovin iga päev talle liha anda...mõnipäev olen laisk ja pole viitsinud seda keeta siis on lihtsalt püreed saanud või olen poest purgipüreed toonud
mida veel annate, mis pole beebile mõeldud, aga te ei põe? no sööb kõike mida meiegi... ja ei põe millegi pärast
mitu korda sellises eas lapsele süüa annate? no mingi 6-7 korda päevas tuleb ära 2-3 kordaon sellest lusikatoit.....piima armastab ta aga ülekõige :D
janzza
perefoorumlane

PostitusPostitas krutsifix » 08.01.05, 17:20

Meie veel päris 8 kuused pole, aga 2 päeva pärast juba küll :D
Ei ole väga raamatutes kinni, et mida mingis vanuses anda tohib, seega katsetame päris mitmeid asju.
kas anna te lapsele ka ise kätte midagi süüa?
Kuna hambaid tal veel pole :shock: , siis olen andnud porgandit lutsutada. Veel meeldivad talle küpsised ja mönglid. Öuna-pirni ei julge anda (kui on sektoriteks löigatud), sest igemetega ampsab sealt suured tükid ja vöib kurku ajada.
mida juua annate?
Joob teed, piima, vett ja punaseid mahlu ja porgandimahla ka. Köigeparemini läheb peale tee. Joob nii lutipudelist, tilaga tassist kui ka tavalisest tassist, ainult ühtegi neist ta ise eriti ei viitsi hoida :? . Milleks siis emme on? :D
kui tihti annate liha?
Liha annan möned korrad nädalas.
Kuigi piimatooteid ei soovitata, aga suurima röömuga sööb kohukesi ja tavalist pakipiima olen ka andnud proovida. Mett olen tee sisse pannud... Mönglite kohta ma ei teagi, kas neid tohiks anda vöi mitte. Perele tehtud suppi on söönud, kuhu on lisatud üks puljongikuubik. šokoladimaitset on ka väheke tundnud. Leiba on saanud, kookide/tortide pehmemat osa, kodujuustu, kohupiimapastat, hapukoort... Kindlasti midagi veel, mis kohe meelde ei tule.Önneks ühtegi allergiat tal pole.
Sööb ta u. 4 korda päevas ja öösel on ka meil veel üks toidukord :twisted: Neist 3 korda saab lisatoitu + piim vöi tee vöi mahl ja 1 korra päeval + öö ainult piima.
Pilt
Kasutaja avatar
krutsifix

PostitusPostitas Mai Põrnikas » 08.01.05, 18:45

nii vana laps peaks liha ikka iga päev saama
Liisbet 05.10.1994
Ekke Jakob 01.03.2004
Toomas 24.02.2009
Mai Põrnikas

Re: Kuidas ja mida sööb(sõi) teie laps 8kuuselt?

PostitusPostitas Fran » 13.10.14, 12:35

:mrgreen: eile sai 8-kuuseks

Sööb hommikuks putru
kui putru tuleb väike kogus, siis enne esimnest lõunaund saab veidi piima (putru teen igal hommikul täpselt sama koguse, aga miskipärast tuleb ühel päeval kausitäis, teisel päeval veidi üle poole ( #-o 8-[ :-s :-s :-s :smt017 :smt091 )

Lõunaks 2x nädalas "soolane" (st ilma soolata muidugi) püree kalaga, ülejäänud korrad lihaga. Äkki ühel päeval nädalas ei lisagi liha.

Pärastlõunal pärast teist lõunaund on puuviljapüree. Tükkidena nüüd banaani sööb, ja midagi saab pirnist ka kätte, kui pirnitükki lutsutab, aga see on pigem selline lagastamine ikka, mida ma eriti ei poolda. :P (Sepikutükke toidu kõrvale saab ka harva samal põhjusel.)

Õhtul enne magamaminekut saab piima.
Lapsed 2010 ja 2014
Kasutaja avatar
Fran
perefoorumlane

fMXHatnbHJUZcaqh

PostitusPostitas vlnqohs » 23.05.17, 4:53

yWniLv <a href="http://yuiepkoqprck.com/">yuiepkoqprck</a>, htfdokvnejqi, [link=http://yfgtvaitohkn.com/]yfgtvaitohkn[/link], http://qspyyfdrxmzh.com/
vlnqohs

Mine Püreed beebidele

Kes on foorumis

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline